... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

obchodna sekcia
 
michjenca
Autor témy
Príspevky: 27
Registrovaný: 16.1.2019
Auto: Bmw 530XD F07
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nova Ves

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Piatok, 25. Januára 2019, 13:51

Tak dnes vymeneny kompresor... rano auto uz neslo ani nafukat... vymene aj rele... co som si vsimol tak ked som rozobral ten magnet ventil tak boli v nom kvapky vody...
 
michjenca
Autor témy
Príspevky: 27
Registrovaný: 16.1.2019
Auto: Bmw 530XD F07
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nova Ves

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Piatok, 25. Januára 2019, 20:04

Tak teraz som mal čas tak som rozobral starý kompresor... tak nebola voda len tam kde je uloženy ten elektromagneticky ventil ale aj v strede tam kde je ten selenoid (tie malé guľôčky). Ale čo sa týka piestu, ten vyzerá ok. Uvidím ráno že či to vyriešilo môj problém alebo nie... neviem prečo mám taký pocit že nie.... jedine čo som si všimol ešte teraz zakaždým keď sadnem do auta tak spustí kompresor aspoň na 5 sekúnd. Proste naštartujem... asi 5 sekúnd ide kompresor... jazdím, zastanem idem vybaviť niečo na 20min, vrátim sa a zas zavrčí kompresor keď štartnem auto tak na 5 sekúnd. To je zmena oproti starému kompresoru. Prikladám foto rozobratého kompresora kde bola voda.Obrázok
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
 
michjenca
Autor témy
Príspevky: 27
Registrovaný: 16.1.2019
Auto: Bmw 530XD F07
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nova Ves

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Sobota, 26. Januára 2019, 06:18

Takže tak ako som mal pocit.... rano 6.00 auto sedi... ja uz nechapem...este niekto nieaky napad?
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Sobota, 26. Januára 2019, 09:05

Fakt len mikro diera v hadiciach alebo zle tesni rychlospojka na hadice.....
 
michjenca
Autor témy
Príspevky: 27
Registrovaný: 16.1.2019
Auto: Bmw 530XD F07
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nova Ves

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Štvrtok, 7. Februára 2019, 12:41

Tak moja agnónia pokračuje ... na aute som chodil po vymene kompresora každý deň... vydržalo to 10 dni... v nedeľu už kompresor nenabehol, auto dole...pozriem poistku, poistka vporiadku...myslism si fasa odišiel už aj novy kompresor, kamarat mi to pichol na diagnostiku a vyskocilo ze je zapnuty nieaky transport mode, neviem akym zazrakom sa to zaplo, ale ked to vypol hned nabehol kompresor a auto nafukalo...tak som sa rozhodol že si to este raz skontrolujem sam v garaži kde mam jamu, postriekal som jarovou vodou žiaden unik nikde... potom som si všimol že na "selenoid valve block" z ktorého ide modrá a červena hadička do mechov je pretočený závit na modrej hadičke... hneď som si ho objednal dal vymeniť... a čakal čo bude do rana, ráno som šiel o 5tej autom pozerám auto normalne sa zdalo že je OK, vošli mi medzi blatnik a koleso 4 prsty...cely naradosteny... isiel som autom do roboty... teraz cez obednu prestavku idem pozriet... bum auto sedi... uz nemam slov...
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Štvrtok, 7. Februára 2019, 13:35

Zazil som rovnaky pocit pri Fku....nakoniec som rezignoval a predal to. Ale nebolo to spojene s podvozkom. Tak celkovo.
 
michjenca
Autor témy
Príspevky: 27
Registrovaný: 16.1.2019
Auto: Bmw 530XD F07
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nova Ves

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Piatok, 8. Februára 2019, 12:31

Ďalší postreh ešte z dnešneho dňa... ráno zas keď som prišiel k autu, pravá strana uplne dole a ľavá klesla cca 3cm...
 
michjenca
Autor témy
Príspevky: 27
Registrovaný: 16.1.2019
Auto: Bmw 530XD F07
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nova Ves

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Piatok, 8. Februára 2019, 13:50

Ešte posledná otázka, od predošlého majiteľa viem že menil bateriu a nedal ju nakodovať, môže to mať aj vplyv nato že kvoli tomu to pada?
 
palciatko
Príspevky: 103
Registrovaný: 6.7.2014
Auto: BMW 745Li 2002
Kraj: Prešovský

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Piatok, 8. Februára 2019, 18:18

Skontroloval by som tú výmenu batérie.

A potom by som na noc odpojil kompresor, elektroventil a blok solenoidov ->
Ak auto klesne, potom máš netesnosť na vedení vzduchu.
Ak auto neklesne, potom to je chyba elektroniky (snímače výšky PZ a LZ kolesa alebo riadiaca jednotka).

Mimochodom, tej vody tam je akosi priveľa.

P.
 
Užívateľov profilový obrázok
spider212
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.1.2017
Auto: BMW 5 GT
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Piatok, 8. Februára 2019, 22:42

Keď som si prečítal tému a mal som rovnaký problém môžem byt rad že som len vymenil vankúše a ide v poho.
Už si fakt skotroval asi čo sa dalo a auto si stále sedí šiel by som asi do originál BMW že čo s tým :/
 
Užívateľov profilový obrázok
smith666
Príspevky: 544
Registrovaný: 5.5.2014
Auto: F11 530xd 190kW
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: in the air

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Utorok, 12. Februára 2019, 09:25

Je keď som menil vankúše, tak som orezal konce hadičiek lebo boli trošku poškodené (neboli úplne hladké) od koncovky zo starého mecha.
Urobil si to tiež? Lebo ak ti zostal po obvode trochu drsný koniec hadičky, tak nemusí dobre tesniť.
 
l.bily
Príspevky: 262
Registrovaný: 21.11.2011
Auto: BMW 630D xDrive G32
Kraj: Trnavský

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Štvrtok, 14. Februára 2019, 21:01

ja som jeden mech daval menit minuly rok do BMW v Bulharsku na ceste na dovolenku a dnes druhy, polepsil som si lebo uz padaju obidve strany naraz, je mozne ze nejak spatne nasunuli hadicky ktora je na obidve strany? ma tu niekto predstavu ako je to pozapajane?
 
Užívateľov profilový obrázok
smith666
Príspevky: 544
Registrovaný: 5.5.2014
Auto: F11 530xd 190kW
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: in the air

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Štvrtok, 21. Februára 2019, 00:31

Hmmm... to nedáva veľmi zmysel, aby po výmene druhého mecha začal padať aj prvý, ktorý bol menený nedávno a už problémy nerobil.
Jedine žeby pri odpájaní hadičiek z kompresora pri výmene potom pri ich opätovnom zapájaní strhli obidva závity. Treba si na to dať pozor a doťahovať s citom lebo je to plast.
 
l.bily
Príspevky: 262
Registrovaný: 21.11.2011
Auto: BMW 630D xDrive G32
Kraj: Trnavský

Re: BMW F07 Problem s vzduchovym podvozkom

Nedeľa, 17. Marca 2019, 10:18

Tak je to vyriesene, bola spatna nejaka mala tesniaca gumicka na mechu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: thess a 0 neregistrovaných