... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: F01 seká prevodovka. Prosím radu

Sobota, 9. Februára 2019, 19:15

Nie nie, nie je polsky. Polsko-nemecky :D
Pozrite, nebudem sa tu s nikym hadat o poliakoch, to je na dlhe debaty. Ak ti tam dali ZF, tak gratulujem. Je potom uz len zahada, odkial teda poliaci maju takyto olej a za tolko penazi, ked vieme kolko bezne stoji.... tak isto olejovu vanu s filtrom..... vyzera to teda ze ZF im to ako jedinym predava pekne pod cenu.
 
Užívateľov profilový obrázok
redic21
Príspevky: 72
Registrovaný: 28.1.2013
Auto: F01,F11
Kraj: Prešovský

Re: F01 seká prevodovka. Prosím radu

Sobota, 9. Februára 2019, 20:50

airbone napísal:
Nie nie, nie je polsky. Polsko-nemecky :D
Pozrite, nebudem sa tu s nikym hadat o poliakoch, to je na dlhe debaty. Ak ti tam dali ZF, tak gratulujem. Je potom uz len zahada, odkial teda poliaci maju takyto olej a za tolko penazi, ked vieme kolko bezne stoji.... tak isto olejovu vanu s filtrom..... vyzera to teda ze ZF im to ako jedinym predava pekne pod cenu.
Poslal som odkaz aj na ebay.Tam to stoji okolo 200€.Je to ZF?Je.Nikto im to nepredava pod cenu.Len u nas sa za vsetko priplaca.Co si myslite ze ked tam je nalepka ZF tak ze co sa stane?Trosku to pane prezivate.Vseobencne poznam tie super praktiky na SK.Tie ceny,marze nasich velkoobchodou ako je Elit,Intercars Autokelly atd.....
Len taky priklad:Pred cca 1 rokom som potreboval na e87 118d zhavice+rj zhavenia.Kamarat co ma servis volal do tych mega lacnych vyssie uvedenych firiem.A ked zacali potit tie ceny tak som sa len smial.Na fotke print screen mojej objednavky.Teraz som na googli napisal riadiaca jednotka zhavenia bmw e87 a bum prva nemenovana SK stranka na bmw diely 85€ za RJ.Tak neviem o com tu tocime.O svoje auta sa staram.Stale ked sa nieco menim tak kupim kvalitnejsie diely,ale preco mam kupit to iste za 2x drahsiu cenu???To ze v BMW v KE pitaju za vymenu oleja 650€ nezname ze v BMW v PL ak pitaju 300€ tak mi do auta naleju fritovaci olej.Pre mna su 80% slovenskych mechanikou suflikanti.A nejeden krat som sa o tom presvedcil.
Prílohy
Screenshot_20190209-202256_Chrome.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: F01 seká prevodovka. Prosím radu

Sobota, 9. Februára 2019, 21:20

Poliaci boli,su a budu vzdy iba smelinary...Nic ine v tom nieje....Ak predavaju nieco pod cenu teraz nehovorim kontkretne,tak to maju vymyslene dobre...Z ciny nakupuju na kontajnery,takze vedia urobit cenu na hocico....Tak isto su majstry pancovania vsetkeho,od kuracieho,hovädzieho, atd mäsa,oleje do aut,pracie prachy,avivaze atd....Spominam si na jeden priklad...Kamarat vozil na cisterne od nemenovanej firmy na H avivaz na plnenie na SK. A tam sa rozpraval z obyc robotnikom z tej firmy ktory neovplyval vyrobnym tajomstvom...koncentrujeme podla poziadaviek, na SK viac vody(= vyssie zisky za vyssie mnozstva v tej istej cene nakupu je 2x viac mnozstva), do nemecka viac chemie-vonavejsia-ucinejsia....Atd atd....

Sam nakupujem na Alegre nejake veci sukromneho charakteru na ktorych je pre mna podstatna cena....Kedze poliak to ma z ciny za ine peniaze.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
redic21
Príspevky: 72
Registrovaný: 28.1.2013
Auto: F01,F11
Kraj: Prešovský

Re: F01 seká prevodovka. Prosím radu

Sobota, 9. Februára 2019, 21:38

Mi je z vas smiesne.Jak sa hrdo bijete teraz obaja do hrude.Clovek tu pochvali servis v polsku a vy sa tu budete byt o vasu pravdu.Dobre ze davaju v tv o tom hovädzom mäse.Aspon mate o com podjebat.U vas vsetko a vsetci su zly a len vy ste ty najlepsi a za najlepsie ceny robite.Odkaz oleja co som poslal je z Nemecka.Print screen rj a zhavicov-boli kupovane v nemecku.Ja som riesil len to ze u nas je vsetko drahsie.Nic ine.Ziadne avivaze,mäso ani nic.Len vam to asi nesedi ze niekto vie nieco urobit lacnesie.Nechapem o co vam ide.Vy viete len vsetko ohundrat.Ty Slovak ten polak ten madar.Vsetci su chuje len vy ste ty naj.Typicke Slovenske.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: F01 seká prevodovka. Prosím radu

Sobota, 9. Februára 2019, 22:02

Keby si riadne cital tak som pisal ze nic konkretne,len svoj nazor....Nikto sa tu nebije do prs len ty sa tu rozculujes....Premna za mna si kupuj a servisuj kde chces,mne je to jedno....Minule som drzal vanu ZF made in poland.....Takze tak....Ja netvridm ze je tu lacno....A k tomu odlivu z TT do PL, mal som tu aj z PL auta,aj z CZ,aj z roznych kutov europy....Takze u mna skor priliv ako odliv....

Ps: Netvrdim ze ten servis v PL nemože byt kvalitny, len musi potom velmi dobre nakupovat material ked robi tak lacno,alebo je v tom nejaky hacik....Ale to sa mi nedozvieme....Ja rocne kupujem tak 500-700L ZF oleja ale tak lacno som ho nikde nezohnal....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
redic21
Príspevky: 72
Registrovaný: 28.1.2013
Auto: F01,F11
Kraj: Prešovský

Re: F01 seká prevodovka. Prosím radu

Sobota, 9. Februára 2019, 22:45

Citat viem.Ty zas pises konkretne co jeden povedal ta musi byt tak.Trosku to prehanas.To ked si pocul a videl xx polskych smelinarov nehovori o tom ze su vsetci smelinary.Ja neobranujem ani ten servis v PL.Zrobili mi prevodovku.Ludia sa pitali kde/ako.Odpovedal som a bodka.Len Airbona a teba asi stve normalne ze sa da nieco zohnat originalne o 100€ lacnejsie.Beriem to tak akoby si vsetci objednavali fake diely len vy mate originalnych dodavatelov.Rozmyslal si nad tym ze taky nemecky a polsky trh je väcsi ako ten Slovensky?Maju ine dane,kupnu silu.Sk 5 mil ludi/Nemecko 80 mil....Mozno preto su v Nemecku aj tie diely kus lacnejsie.To ze mas roboty je dobre.Prajem ti to.Sak tak to ma aj byt.Som rad ze chodia za tebou aj z PL a inych kutov EU.To je podstatne ked dokazes ludom pomôct z ich autom. Nech sa dari.Ahoj
Naposledy upravil/-a redic21 v Sobota, 9. Februára 2019, 23:01, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: F01 seká prevodovka. Prosím radu

Sobota, 9. Februára 2019, 22:59

Diky...Mna to nestve....ak zozeniem aj lacnejsie a bude to original nemam s tym problem,ale videl som rozne veci,pance atd.......Nikdy nepustim do eteru neoverenu info,stretavam sa denne z roznymi vecami....Pokial ti dali origo tak som len rad....

Nech sa dari....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: F01 seká prevodovka. Prosím radu

Nedeľa, 10. Februára 2019, 17:55

Neviem co do toho pleties nejaku RJ zhavenia. Ano, nova stoji v bmw 104eur, pomimo ju kupis za 55-70eur. BMW ma obrovsku marzu na nahradne diely, ale ostatne automobilky tak isto ak nie este viac. Obzvlast na veci, kde neexistuju nahrady.
Hovoril som ze je tu zbytocne debatovat o poliakoch ale ak chces tak mozme. Jednoducho su taki aki su a vie sa to vo vseobecnosti vsade. V polsku ich je 40 milionov a dalsich 40 milionov vsade po svete. Ja som s poliakmi aj robil, aj bol v kontakte, viem aki su. Od rana do vecera ich nezaujimalo nic, len kde a ako vyjebat so systemom (aj ked netvrdim ze nelegalne). Kedze su ochotni robit aj za haliere, jednoducho kazia cely trh vsade kde sa rozsiria. V krajinach kde bola urcita LWR (minimalna mzda), boli ochotni robit aj za menej (nez urcoval zakon) a na cierno, len aby dostali tu pracu. Domorodci ich vsade neznasali, pretoze im kradli robotu s tym, ze oni budu robit vzdy za este menej, nez ten druhy clovek a ked ten druhy clovek bude robit este za menej, tak oni este za menej atd.... Nie nadarmo im prischla prezyvka "bieli cigani europy". Chces konkurovat takym ludom, ktori vzdy podlezu tvoju minimalnu mzdu?
Ludia zo Slovenska chodia do polska na vsetko, od stavebnych materialov, potraviny, vsetko.... Je to proste taky narod, smelinari, vzdy dokazu vsetko zohnat a urobit lacnejsie, ako ktokolvek iny na zemeguli a radsej pojdu aj do cerveneho cisla, len aby vyhoveli zakaznikovi. Nehovorim ze je to zle, ale ak by si v niecom podnikal na slovensku a chcel nieco robit poriadne, zistil by si ze im nemozes konkurovat, aj keby si sa posral. Jednoduho zistis, ze ty nevies ani za tolko nakupit, za kolko uz oni predavaju. Ale robit mi si za ich mzdu mozno nechcel.... Takze slovaci by chceli polske ceny, ale polske platy, to uz nie....
A preto je to aj tak na slovensku ako hovoris..... slovakovi nikto nechce zaplatit, lebo je to len zdierac, radsej odvezie peniaze do polska, lebo je to lacnejsie. Nas priemysel a polnohospodarstvo je v pici... Naco tu budeme chovat kravy, kurence, sadit zemiaky, vyrabat maslo, ked vsetko vieme doviezt z polska. A hlavne lacnejsie....co tam potom ze kurence vyzeraju ako pstrosy, lebo su nahadzane v lade a 50% z nich je voda a zvysok biela mucka ktorou ich krmia (polsko je jedina krajina v EU kde maju povolenu vynimku chladenia masa vo vode (teda v lade)).
Takze cela tato teoria je trochu zlozitejsia..... Ak budes podnikat povedzme v strojarskom priemysle, vyrabat nejake skrutky, a zistis ze si ich od teba nikto neobjedna, pretoze poliaci ich dokazu predat za menej (hotovy produkt), nez ty kupis samotny material na ich vyrobu, potom ich budes doslova milovat! A pre svojho potencionalneho zakaznika budes len jeden vydrbany slovak, ktory sa chce nabalit a kazdeho odrbat.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: F01 seká prevodovka. Prosím radu

Nedeľa, 10. Februára 2019, 18:08

Este k tomu oleju, vsebecne, nie do prevodoviek. Nie je to tak davno co bol zadokumentovany pripad tovarne na fejkovy olej v rusku:

http://www.automotorblog.com/watch-coun ... 87039.html

Myslim ze to je len kvapka v mori, takychto tovarni v rusku, na ukrajine a mozno aj v polsku moze existovat cele more. Co vsak viem naisto je ze takyto fejkovy olej je aj na slovensku. Obzvlast na vychodnom slovensku sa vyskytuju cudzinci, ktori predavaju oleje pod cenu (maju velke sklady priamo tu). Poznam konkretny pripad z vychodu ked si takyto olej jeden zakaznik doniesol na vymenu do servisu, kupeny od firmy ktoru vlastni nejaky neslovak (neviem ci sa jednalo o ukrajinca, ci poliaka). Usetril mozno 2eur na jednom litri no jeho chamtivost a diera v kolene sa mu nevyplatila - jeho vozidlo (dost drahe) preslo len 20 kilometrov a motor sa zastavil.... Ten motor vratane filtra som potom videl rozobrany a tazko to popisat..... :lol:

K vymene oleja v polsku za 193eur komplet mozem povedat len zo svojho triezveho uvazovania, ze je to sotva cena za material. Nech teda je. No potom to poliak robi zadarmo....

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní