... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
lakye36
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 9.5.2011
Auto: e36 316i
Kraj: Banskobystrický

Vytoccim do otacok a vypne zapalovanie vo valci E90 320i N46 B20

Nedeľa, 3. Februára 2019, 19:40

Mam problem s tymto autom ,. Ked nastartujem motor bezi normalne akonahle vytocim tak na cca 3tis a prudko pustim plyn otacky klesnu pod 700 a vypnne jeden valec. Motor sa trapi na 3 valce alebo zhasne uplne . Po nastartovani to iste.
Diagnostika vyhadzuje iba chybu 2B62 a P0341 obvod polohy vackoveho hriadela saci.
Snimac som vymenil no nepomohlo to , vie mi niekto poradit schemu, alebo farby kablov od snimaca polohy sacej vacky do RJ aby som ich vedel premerat.
Ked som zlozil veko zistil som ze koliesko so zubami na vacke sania ktore snima ten snimac sa da cca 1,5mm pootocit ked on zapacim malou silou, ide to aj rukou.
Malo by to byt fest pevne? Da sa spravna poloha nejako odmerat, alebo len s pripravkami?
Skusal som poodpajat aj tento snimac aj vanos ventyl no to iste motor zacne haprovat.
Je mozene ze nieje dostatocne odvzdusnene teplota motora vystupi aj na 90stupnov a teplota za chladicom 15 stupnov a auto kuri len pri vyssich otackach akonahle necham volnobech ochladne vzduch. Moze mat aj toto vplyv na chod motora?
Rozvod vyzeral byt ok , snad este spanovak sa mi nevidi. ked som ho stlacal vystrkoval olej zo stredovej dierky ktora je na ploche kde sa opiera o voditko, no z tych bocnych dierok som necitil ziaden tlak.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných