... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

obchodna sekcia
 
Peter Megela
Autor témy
Príspevky: 93
Registrovaný: 7.1.2019
Auto: BMW5 F10 525d xDrive
Kraj: Bratislavský

F10 rezonujú / vibrujú dvere vodiča

Piatok, 25. Januára 2019, 00:08

Ahojte, hľadal som už všelikde ale nič konkrétne som nenašiel, tak zakladám novú tému. Na mojej F10-ke mi pri rýchlejšej jazde a hlavne za veternejšieho počasia pri istých rýchlostiach vibrujú a rezonujú dvere. Keď idem po diaľnici 160km/h a viac, tak vodičove dvere začnú vibrovať a ten hluk je podobný ako keď sa uvoľní nejaký plastový kryt na podvozku, ktorý plachtí. Keď sa počas jazdy dotknem dverí, tak je to aj cítiť. Keď dokonca zatlačím na horný rám dverí smerom von, alebo ho pritiahnem dnu, tak to prestane. Akoby sa prúd vzduchu, ktorý obteká auto pri rýchlej jazde, dostal medzi dvere a karosériu. Robia to len vodičove dvere.

Auto nebolo nikdy búrané, ani na karosérii nebolo nikdy nič robené, aktuálne mám 49.000 km. Je to trápne keď niekoho veziem a zrazu to začne hučať, potom na chvíľu prestane atď. Mal som doteraz Peugeot 407, ktorý má 300.000 km a 13 rokov a toto mi nerobil pri takých rýchlostiach ...

Stretol sa s tým niekto? Prípadne mi viete poradiť, čo by to mohlo byť?

Ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
sxiza
Príspevky: 151
Registrovaný: 28.10.2012
Auto: nope
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: F10 rezonujú / vibrujú dvere vodiča

Piatok, 25. Januára 2019, 07:42

Treba poriadne jebnut dverami ked zatvaras :-"

Ale teraz vazne, mas softclose? Voda ti netecie cez tie dvere?
Ex: BMW E53 3.0i
Ex: BMW F10 white [520D]
Ex: BMW E46 black [323ci]
EX: Audi A6 Avant 1.9TDI
 
Peter Megela
Autor témy
Príspevky: 93
Registrovaný: 7.1.2019
Auto: BMW5 F10 525d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: F10 rezonujú / vibrujú dvere vodiča

Piatok, 25. Januára 2019, 10:28

Tak až také odveci riešenie to nie je, lebo to bolo prvé čo mi napadlo :D Nemám softclose a zatiaľ som žiadne zatekanie nespozoroval ...
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: F10 rezonujú / vibrujú dvere vodiča

Piatok, 25. Januára 2019, 10:44

A nemas to este v zaruke, ked to ma 49K KM?
 
Peter Megela
Autor témy
Príspevky: 93
Registrovaný: 7.1.2019
Auto: BMW5 F10 525d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: F10 rezonujú / vibrujú dvere vodiča

Piatok, 25. Januára 2019, 10:50

Áno, záruku mám do 04/2019. Pôjdem aj na garančnú prehliadku. Môžem im spomenúť, že keď idem 180 po diaľnici, tak mi hučia dvere, že ako sa zatvária :D

- zbieram skúsenosti ostatných, či náhodou toto niekto neriešil, nech v servise viem kam ich usmerniť ...
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: F10 rezonujú / vibrujú dvere vodiča

Piatok, 25. Januára 2019, 11:13

Prípadne si skontroluj zvonku vizuálne či dvere dobre doliehajú, či sú špáry na prednej / zadnej strane rovnomerné atď.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Peter Megela
Autor témy
Príspevky: 93
Registrovaný: 7.1.2019
Auto: BMW5 F10 525d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: F10 rezonujú / vibrujú dvere vodiča

Piatok, 25. Januára 2019, 11:43

Aj to som už pozeral a vizuálne to vyzerá byť OK ... ale pozriem si to ešte raz pre istotu.
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: F10 rezonujú / vibrujú dvere vodiča

Pondelok, 28. Januára 2019, 13:05

Peter Megela napísal:
Áno, záruku mám do 04/2019. Pôjdem aj na garančnú prehliadku. Môžem im spomenúť, že keď idem 180 po diaľnici, tak mi hučia dvere, že ako sa zatvária :D

- zbieram skúsenosti ostatných, či náhodou toto niekto neriešil, nech v servise viem kam ich usmerniť ...
Moc ich neusmernuj, nemaju to radi :D staci, ked im povies, ze nech odstrania zavadu, uz to ich vytaca :D
 
Peter Megela
Autor témy
Príspevky: 93
Registrovaný: 7.1.2019
Auto: BMW5 F10 525d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: F10 rezonujú / vibrujú dvere vodiča

Pondelok, 28. Januára 2019, 15:27

potmehuth napísal:
Moc ich neusmernuj, nemaju to radi :D staci, ked im povies, ze nech odstrania zavadu, uz to ich vytaca :D
:D :D :D dakujem za radu, zisiel by sa manual ako na komunikaciu so servisakmi BMW :D
 
stormwind
Príspevky: 16
Registrovaný: 7.2.2010
Auto: E60 540i
Kraj: Trnavský

Re: F10 rezonujú / vibrujú dvere vodiča

Pondelok, 28. Januára 2019, 18:05

Mne vo dverach rezonoval iba zamykaci cuplik. Skus pocas jazdy ked to vibruje chytit ten cierny plastovy cuplik ci to prestane. ja som si rozobral dvere a ten hruby drot na ktorom je cuplik som na vhodnom mieste obalil tak aby nebol cuplik navolno a nemohol vybrovat.

Po kupe auta som myslel ze ho rozbijem cele basebalovou palicou, lebo nieco strasne vibrovalo, vrzgalo pri dverach, nevedel som kde az som nakoniec chytil ten plast pod volanom (tak hlbsie pod volantom), je to plast v ktorom je osadene svetielko, ktore svieti na nohy vodica (ked nastupujes do auta). Ten plast som cely demontoval a odlozil doma do policky a je to o moc lepsie. Rovnako mi rezonoval aj plast nad display-om (nav. professional) - presnejsie medzi display-om a vrchnym reproduktorom na palubovke. Tam som vsunul medzi ram display-a a makceny plast palubovky take tesnenie a je to super, prestalo to vibrovat - robilo to iba v urcitych situaciach a teplotach.

Posledna vec ktora sa vsak na F10 / F11 opravit neda su tie dvere. Teraz v zime to je ok, madla dvery nevrzgaju ale v lete je to katastrofa, ked so mnou ide spolujazdec ktory sa chyti madla a najma pri prejazdoch cez kruhove objazdy tak sa hanbim v akom aute to sedim, ani fabia nema take otrasne madla ako toto auto. Fakt rozbit palicou na padrt. Staci sa chytit madla dvery a troska nimi lomcovat a budete vedit o com hovorim - E60 take nieco nepoznala, tam som mal pocit ze sa drzim niecoho poriadneho.

Nikdy viac BMW, konec treba na ne zabudnut, ani nove G30 to nevysriesilo, je to rovnako velky shit a uvidime ked tie auta budu mat cez 100k km co to bude este potom robit:
https://www.youtube.com/watch?v=vPEVn3Sb96g

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných