... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
MiroPT
Autor témy
Príspevky: 89
Registrovaný: 20.10.2008
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

E91 320xd vymena mechatroniky?

Piatok, 25. Januára 2019, 09:54

Ahojte,
mam prevodovku 6HP21 a nasledujuci problem:
po prudkom zrychleni vibracie od 2500ot-3500ot a od 4-teho prev.stupna. Dal som zrepasovat hydromenic. Nepomohlo. Po 3/4 roku som to rozobral znovu, vymenil vsetky klzne loziska a nove lamely. Nepomohlo. Tyzden po vymene criev v prevodovke mi pri ceste do DE zacali skakat otacky a vyplo mi Lockup spojku. Po nastartovani spojka sla a...ziadne vibracie! Vsetko fungovalo top. Po chvilke ju zase vyplo. Vypol som motor, zase OK. Takto som otocil DE-SK, potom uz lock up fungoval normalne, vsetko OK, vibracie nad 2500ot. zmizli. Rano pri ceste do prace uz zacalo lockup spojke drbat, skracu otacky,ako keby bola sekundu zopnuta, sekundu nie. Chyba 4F53:fault in disengagement of converter loockup clutch. Vymenil som vsetky regulatory za nove ZF, bez vysledku. Vo vani som bolo ale dost pilin na magnetoch a aj vo filtri. Mozno z novych casti, alebo z menica?
Co s tym moze byt? Nejaka necistota v mechatronike?
Je mozne vymenit na skusku mechatroniku z prevodovky 6HP26 z BMW E60 rv 2005? Ci to nebude spolupracovat s menicom a softverom, skusal to uz niekto?

Dakujem za pomoc
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E91 320xd vymena mechatroniky?

Piatok, 25. Januára 2019, 20:51

Riesil som mechatroniku tiez 6HP21 a robila to iste....V brne ju repasovali za 900€ a to iste,(dokonca sa spravala este horsie ako pred repasom,dokonca tam ani len selenoidy nevymenili za tie €)tak sa dala jazdena a vsetko funguje....ak repas mechatroniky tak len ZF nemecko!!!
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 17 neregistrovaných