... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: vakuova pumpa - slzi olej

Štvrtok, 22. Februára 2018, 13:51

Matej napísal:
Možnosť č.1 treba rozobrať a pretesniť vákuovku alebo možnosť č.2 kúpiť novú :lol: Takže, držme sa zatiaľ možnosti č.1 :mrgreen: Je tam jedno okrúhle tesnenie obdlžníkového prierezu(viď. foto nižšie) (je to súčasť vákuovky bežne sa nepredáva)
Vopred upozorňujem technické antitalenty aj keď sa to zdá "úplne jednoduché" nech sa toho radšej ani nechytajú a dajú to radšej spraviť pre dobro ostatných a svoje vlastné, niekomu technický zdatnému, nakoľko pumpa dodáva podtlak pre posilovač bŕzd :!: :!: :!: Ja napríklad neviem hrať na klavíri, tak sa pre dobro ostatných toho nechytám :mrgreen: Inak výmena nie je náročná: rozobrať, vyčistiť, osadiť nové tesnenie, na všetky pohyblivé časti naniesť olejový film a zložiť príp. po zložení crknuť trochu oleja do pumpy (všetci dobre vieme, že na sucho "to" moc nejde, alebo kto maže ten jede :lol: :lol: :lol: ) a parkrát ručne potočiť. Treba myslieť aj na to, že pumpa ma už nejaký ten piatok za sebou a jednotlívé súčiastky sú už navzájom voči sebe "sadnuté", takže ich treba pre správne fungovanie vložiť presne tak, ako tam boli :!: aj ked sa na prvý pohľad môže zdať, že samotné otočenie niektorého z dielov je bezvýznamné :!: Preto to neodporúčam rozoberať priamo na aute, ale radšej niekde v klude, napr. na stole v dieľni :thumbup: aj tak treba poväčšine súčastne meniť aj "O"-krúžok na telese pumpy(viď. foto nižšie) Na fóre som len občas, takže keby si si nevedel s tým rady, tak mi kľudne napíš sms :wink: 0948 047 014 (väčšinou je problém sa mi aj dovolať :mrgreen: )
Záverečna rada:
Treba si na to nájsť čas, tak ako aj na *ebačku na to sa čas vždy nájde :lol: :lol: :lol:

Reálne sa da zohnať to tesnenie hranate do vnutra????
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi00wa
Príspevky: 507
Registrovaný: 10.4.2014
Auto: Bmw 535d e60
Kraj: Zahraničie

Re: vakuova pumpa - slzi olej

Piatok, 23. Februára 2018, 21:25

zkoušel jsem to a malá šance, pouze na zakázku od firmy která děla tesnění, dal jsem O kroužek a těsní dobře.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: vakuova pumpa - slzi olej

Piatok, 23. Februára 2018, 22:36

Aky rozmer?
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi00wa
Príspevky: 507
Registrovaný: 10.4.2014
Auto: Bmw 535d e60
Kraj: Zahraničie

Re: vakuova pumpa - slzi olej

Sobota, 24. Februára 2018, 11:10

original kroužek tedy čtvercový průřez má 95 mm x 2,5mm.
já O kroužek: 95 mm x 2.5mm koupil jsem ještě do zásoby radši průměrem 2mm stal pár korun.
Měnil jsem v létě a těsni doteď.
Varuju tě nedávej 3mm protože viko pak nebude těsnit dobře vakuovku a bude mít menší podtlak, 2x šlapneš na brzdu a jsi bez posilovače, musíš počkat než zase vakuo odsaje vzduch.
 
Matej
Príspevky: 26
Registrovaný: 21.11.2010
Auto: Bmw e60 530xd pfl
Kraj: Žilinský

Re: vakuova pumpa - slzi olej

Nedeľa, 25. Februára 2018, 16:26

Už ma X - ľudí kontaktovalo, ohľadom toho hranatého krúžku. Ja som si ho dal vyrobiť v špecializovanej firme (ako som už spomínal), no rozmer som si nepoznačil. Ale pamätám si, že presah tesnenia bol len cca 0,3mm!!! Ako už Mi00wa zistil tesnenie s príliš veľkým presahom sa nedokáže toľko stlačiť, veko potom nedosadne na teleso pumpy čím vznikne veľká vôľa medzi jednotlivými súčiastkami a logicky pumpa nefunguje správne!!! Pri tak malom presahu tesnenia (0,3mm) nemusím dúfam nikomu zdôrazňovať akú rolu tu hrá rovinnosť veka ktoré nie je zrovna najhrubšie => systematické doťahovanie skrutiek!!! Materiál tesnenia som zvolil Vitón (FPM, FKM) jedná sa o elastomér Flór-kaučuk s veľmi dobrou chemickou a tepelnou odolnosťou(-40/+200°C statické zaťaženie) Základne vlastnosti: odolnosť proti poveternostným podmienkam a ozónu, použitie v extrémnom vákuu, vhodný najmä pre FHD kvapaliny, minerálne oleje a tuky[color=#303030](hydraulické zariadenia, motory), dlhodobé zachovanie tesnosti - táto vlastnosť sa využíva predovšetkým pri konštrukcií zariadení, ktoré majú spoľahlivo pracovať veľa rokov v prevádzke. Od výmeny cca 2roky, nájazd cez 60 000km a nepozorujem žiadnu netesnosť viď. foto.[/color]

PS: Ak mi niekto pošle alebo privezie vákuovku som ochotný to dať odmerať a vyrobiť(samozrejme pokiaľ budem na Slovensku) Len treba počítať s tým, že O-krúžok ako použil Mi00wa je lacnejší, nakoľko sa nejedná o kusovú, ale veľkosériovú výrobu.
 
Matej
Príspevky: 26
Registrovaný: 21.11.2010
Auto: Bmw e60 530xd pfl
Kraj: Žilinský

Re: vakuova pumpa - slzi olej

Nedeľa, 25. Februára 2018, 22:35

ObrázokObrázok
 
daxii
Príspevky: 1
Registrovaný: 11.1.2019
Kraj: Trnavský

Re: vakuova pumpa - slzi olej

Streda, 23. Januára 2019, 17:13

Ja som tam dal O-ring 95x2,5 mm ale slzilo to nadalej...potom po hladni našiel som O-ring 94,92x 2,62 mm (bolo treba to objednať, cena =1,20€ ) ale stýmto O kružkom prestalo slziť, a ani brzdy to neovplivnilo.
Rozdiel v priemere nezbadáš, ale hrúbke áno, a práve to tam treba!
3mm hrubý O- ring ako už pisali predomnou už je moc!

Ak ani stým by neprestalo slziť olej- tak isiel by som dať vyrobiť orginál hranatý kružok.
 
lukasko25
Príspevky: 35
Registrovaný: 28.8.2011
Kraj: Bratislavský

Re: vakuova pumpa - slzi olej

Štvrtok, 30. Apríla 2020, 22:59

dnes som tento problem riesil a v BA maju tesnenie o trolinku mensim vnutornym priemerom, ale 2,6mm ci 2,65mm tu: http://tesnenia.sk/stranka/56-Kontakt.html predal mi aj s priemerom 3mm ale ked som to na skusku skladal, tak ako bolo spomenute, pumpa nerobila dostatocny podtlak. Spolu som platil len 2€ :-) Inak obchod specializujuci sa len na tesnenia, tak tam najdete toho urcite viac co sa hodi.
E36 318i touring Obrázok
E61 530d... vzdy verny kombikom :-)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných