... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
dani8008
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 21.1.2019
Auto: Bmw e46 318i
Kraj: Trnavský

Kúrenie

Pondelok, 21. Januára 2019, 12:43

Zdravím chlapci,no co vam poviem uz som zufaly...mam problem s kurenim a neviem si rady na mojej E46 1999 318i 87kw.Pocas letneho obdobia mi teplota na motore drzi v strede,kuri sa bez ubytku kvapaliny..naopak v zimnych mesiacoch ako je napriklad teraz rucicka pri jazde nevystupi z modreho pola,kurenie je velmi slabe..resp.vlazne.A neskor pocas jazdy sa preklopi do cerveneho pola,pricom sa tam iba drzi,ale cervena kontrolka o vysokej teplote nesvieti.A niekedy sa pri jazde opat preklopi do modreho pola.Pri okamzitom zastaveni som skusil hadice,tie niesu natlakovane a ani voda neubuda.Pripada mi to ako keby cely system ochladol naporovy vzduch..Pricom ked je auto len nastartovane cca 10-15 minut rucicka sa dokaze dostat pekne do stredu!Akonahle urobim jazdu klesne do modreho..Vymenil som chladic,niekolko krat som odvzdusnoval(pedantne podla vasich navodov),novy snimac teploty pri prirube som kupil,a termostat cca 20.000km stary(3roky).Dake rady?Vdaka
 
PetoK
Príspevky: 9690
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Kúrenie

Pondelok, 21. Januára 2019, 14:35

Termostat KO.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kúrenie

Utorok, 22. Januára 2019, 15:41

A peto zabudlol napísať ze novy len origo bmw
 
PetoK
Príspevky: 9690
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Kúrenie

Utorok, 22. Januára 2019, 16:34

Pre mňa za mňa si kupujte cinske srac.ky, ale potom mi nevolajte a neotravujte prečo to nefunguje a stále sa neohrieva spravne... A ze takých prípadov už bolo...
 
dani8008
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 21.1.2019
Auto: Bmw e46 318i
Kraj: Trnavský

Re: Kúrenie

Streda, 23. Januára 2019, 15:30

inak sa to da napisat aj bez tej ironie...Clovek sa slusne pyta ked si nevie rady.Ale ok.Inak kupoval som termostat,je pravda ze nie origo ale nebol ani cinsky ani najlacnejsi Febi Bilstein tusim okolo 60€cca 3 roky nazad...viete mi aj niekto vysvetlit preco sa tento jav vyskytuje ako vlastne k tomu dochadza?neprehrieva sa,a ani v lete.Netlakuje..nic z toho ako je vyssie popisane.A kurat ma vlazne kurenie.Vdaka
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Kúrenie

Nedeľa, 27. Januára 2019, 11:22

Akú teplotu ti ukazuje palubný? Ak je termostat otvorený tak sa ti proste motor nedokáže zohriat.
 
dani8008
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 21.1.2019
Auto: Bmw e46 318i
Kraj: Trnavský

Re: Kúrenie

Pondelok, 28. Januára 2019, 15:12

Cauko,no skusal som experiment a dal som karton pred chladic,.Teplota ukazuje kusok pred stredom,resp.kuri teply vzduch.Ale tyzden dozadu ked boli teploty nizke cca -5..-8"C tak mi teplota vyskocila pri jazde do cerveneho ale hadice nenatlakovane a dioda nesvietila na cerveno,iba rucicka bola v cervenom poli.Tah motora bol o poznanie horsi,dusilo ho.A pri nahlom zastavenie a vypnuti motora,tazsie nastartoval ale rucicka opat klesla do modreho..Ale v lete vobec nejde do cerveneho,pekne v strede a kuri.Tak nechapem.Cidlo na teplotu je nove.A svieti mi kontrolka kvapaliny,je mozne ze toto cidlo na kvapalinu moze byt off a ma to neaku spojitost?Pripadne mi napadol aj kabinovy filter ci tam nieje dake prepojenie na kurenie..Ď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných