... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: 330i E46 alebo E90

Utorok, 15. Januára 2019, 21:50

Tommy90: ja som pri kúpe+prihlásení postupoval takto, porovnám to s tým čo si napísal:

Keď už auto v Čechách kúpite, pôvodný majiteľ ho s vami pôjde odhlásiť-ano
Aby ste mohli teda na kúpenom aute prísť na Slovensko musíte si vybaviť prevozné značky-ano
ďalej musíte zaplatiť cca 1500 kč za prevozné značky a cca. 700 kč za poistku a nejaké drobné za administratívne skontrolovanie VIN čísla-ano (prev. značka ma ale vyšla na 1 mesiac len niečo cez 450 CZK a poistka na mesiac 2200 CZK -tá poistka sa mi zdala dosť veľa tak som zobral len na 2 týždňe tá stála polovicu cca.)
Prevozné značky si môžeš dať na max.3 mesiace, poistku k nim taktiež-len je to pálka :D
[font=Arial][color=#444444][size=100][i]Od predajcu dostanete kúpno-predajnú zmluvu, veľký český technický preukaz + kartičku ku prevozným špz , kartičku o emisiách-tu doplním že okrem kartičky k emisnej a technickej kontrole si pýtaj od majiteľa aj protokol (je každý na veľkej A4) a to kôli tomu že ak ešte napr. platí STK+EK povedzme rok tak u nás Ti urobia len "administratívnu" kontrolu-čiže za cca.7€ Ti dajú len nové kartičky+nálepky na sklo a hotovo.[/i][/size][/color][/font]
[font=Arial][color=#444444][i]Po vybavení prevozných značiek prídete na Slovensko kde vás čaká EK+STK+KO"-KO musíš urobiť, STK+EK podľa toho čo som písal vyššie. Inak od urobenia KO musíš vybaviť značky do 30 dní, inak Ti KO prepadá![/i][/color][/font]

Postup čo si tu dal je OK, po auto ale musíš kôli odhláseniu a vybaveniu prev. značiek a poistky ísť cez pracovné dni.
Ja som bol cca.4 roky dozadu v Prahe, všetko som mal vybavené ani nie za hodinu, som takto pozeral :shock: Fakt im to tam šlo rýchlo a všetko som vybavil v 1 budove.
Tákže táák, ako by Rudo Vaský povedal. :D ( potom čakáme príbeh aj s nejakým videjkom)
Teraz už len nájsť dobré auto.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: 330i E46 alebo E90

Streda, 16. Januára 2019, 00:19

Tommy90 napísal:
Ano... Začal som pozerať aj české weby a bazáre. Vyzerá to tak že je tam väčší výber ako u nás, a pár áut ma zaujalo. Chcel by so Vás niekoho poprosiť o radu ako to vyzerá pri dovoze z ČR? Nemám s tým skúsenosti, pár vecí som si načítal - "Keď už auto v Čechách kúpite, pôvodný majiteľ ho s vami pôjde odhlásiť, Aby ste mohli teda na kúpenom aute prísť na Slovensko musíte si vybaviť prevozné značky. ďalej musíte zaplatiť cca 1500 kč za prevozné značky a cca. 700 kč za poistku a nejaké drobné za administratívne skontrolovanie VIN čísla. Prevozné značky a poistka platia 1 mesiac. [color=#444444]Od predajcu dostanete kúpno-predajnú zmluvu, veľký český technický preukaz + kartičku ku prevozným špz , kartičku o emisiách.Po vybavení prevozných značiek prídete na Slovensko kde vás čaká EK+STK+KO". Tí čo máte s dovozom z ČR skusenosť, je tento postup správny a môžem sa ho držať? Mimochodom sú tieto kroky zrealizovateľné aj cez víkend? (odhlásenie v čr + prevozne značky a poistka..) Či lepšie je ísť takto pre auto cez pracovný týžden...... Ďakujem[/color]
Kludne mi callni, vysvetlim
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: 330i E46 alebo E90

Streda, 16. Januára 2019, 12:01

Kupa z cz je jednoducha, po novom asi rok do zadu plati, ze pri exporte musis mat evidencnu kontrolu - ta sa robi na stk a na pockanie.

Evidencka 400-500czk
Potom idete na urad, maly, velky tp, poistka ceska stareho majitela, znacky a evidencna kontrola. Na urade si za polhodku vybaveny - maly tp na tvoje meno, vo velkom tp tvoje meno ako majitel.

ZABUDNI, ze pouzijes cesku stk keby bola aj platna na dva roky, nic take neexistuje, pri dovoze na sk musis absolvovat stk/ek/ko na kazde auto (ak nie je novsie ako 4 roky).
Znacky ceske prevozky sa daju dat na 3 mesiace, nie na 1 (cena za znacky je rovnaka 450czk).

Ine sa tam neplati nic, ziadnych 1500kc, poistku cesku si nemusis robit, sprav si rovno cez telefon slovenske pzp kde uvedies iba vin a udaje o vozidle, ak auto prihlasis na sk znacky, dolozis cislo spz a tp.

V cz sa dobre daju overit km kontrolatachometru.cz alebo platena cebia je dost detaila (aj zaznamy od poistovni, zvolavacky a pod). Idealne si najst co najviac aut v jednom okruhu, za den to obehat, rozhodnut sa, ak je to daleko, prespat v cz a rano odhlasit a palba domov.

Cate
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: 330i E46 alebo E90

Streda, 16. Januára 2019, 12:02

Cafte som chcel napisat.

Cafte
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: 330i E46 alebo E90

Streda, 16. Januára 2019, 16:11

Banned:
ZABUDNI, ze pouzijes cesku stk keby bola aj platna na dva roky, nic take neexistuje, pri dovoze na sk musis absolvovat stk/ek/ko na kazde auto (ak nie je novsie ako 4 roky).
4 roky dozadu sa dalo keď som prihlasoval auto, ale musíš mať protokol o STK+EK. Teraz neviem.
Znacky ceske prevozky sa daju dat na 3 mesiace, nie na 1
Ja som mal na 1 mesiac. tie 3 mesiace sú maximálna doba na ktorú sa dajú prevozné značky vybaviť.
Či je cena za mesačné alebo 3 mesačné značky rovnaká si už nepamätám- ale keď som si ja dal na 1 mesiac tak asi nie :)
Ine sa tam neplati nic, ziadnych 1500kc, poistku cesku si nemusis robit, sprav si rovno cez telefon slovenske pzp kde uvedies iba vin a udaje o vozidle, ak auto prihlasis na sk znacky, dolozis cislo spz a tp
K prevozným značkám si samozrejme poistku nemusíš robiť. Ale musíš dúfať že Ťa nezastavia zelení. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: 330i E46 alebo E90

Streda, 16. Januára 2019, 19:49

Dnes sa neda, musis robit slovensku STK EK. Cena za prevozne znacky je rovnaka ci na 1 mesiac alebo 3 mesiace.

PZP spravis aj online cez mobil, pzp je platne aj ked este nie je vyplatene, spravis cez tel, dojdu ti na mail karty a mas to v mobile (ano ked bude fizel kokot, nebude to akceptovat), alebo to vytlacis tam a mas.
Cafte ja som banned nie Banned. dakujem.
banned... ...connecting people :)
 
heroe
Príspevky: 2378
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: 330i E46 alebo E90

Streda, 16. Januára 2019, 20:25

Nestaci robit iba administrativnu nahodou? Na prevoznych znackach podla mna bezne jazdit nemozes aj ked su platne, nemas predsa technicak co znamena ze nemas auto sposobile na prevadzku. PZP ti bude tiez prd platna kedze nemas papiere. Najdi si to v zakone. Tu dostanes len domnienky....
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: 330i E46 alebo E90

Streda, 16. Januára 2019, 22:03

Dnes sa neda, musis robit slovensku STK EK. Cena za prevozne znacky je rovnaka ci na 1 mesiac alebo 3 mesiace.
Tak sa to zasa pomenilo za ten čas. O tom som nevedel.
Nestaci robit iba administrativnu nahodou?
Prv sa dalo, banned píše že aktuálne sa už nedá.

Na prevoznych znackach podla mna bezne jazdit nemozes aj ked su platne, nemas predsa technicak co znamena ze nemas auto sposobile na prevadzku
Prevozné značky sú na to aby si mohol auto odviesť po "vlastných" na to predsa slúžia :D
Ja som k nim mal poistenie+vo veľkom TP je napísané že afto je odhlásené ale fyzicky TP máš.
Chápem čo chceš povedať ale potom načo by vlastne existovali prev. značky?
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: 330i E46 alebo E90

Streda, 16. Januára 2019, 22:24

heroe je mimo, nikdy nekupoval auto na prevozkach, tak netusi ako to funguje a domnieva sa.

Zeky3 - prve auto z CZ som kupil asi pred 9 rokmi - uz vtedy sa dali dat znacky tusim az na 1 rok, a 1-3 mesiace doba znaciek je minimalne 5 rokov - vtedy som kupoval po dlhsom case z CZ auto. TP je samozrejme velky + maly rovno na meno noveho majitela + oznacene cervene znacky.
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Ventik
Príspevky: 115
Registrovaný: 16.3.2013
Kraj: Bratislavský

Re: 330i E46 alebo E90

Štvrtok, 17. Januára 2019, 13:15

heroe nie takto to nefunguje :)
 
Tommy90
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 18.7.2018
Kraj: Nitriansky

Re: 330i E46 alebo E90

Nedeľa, 20. Januára 2019, 12:15

Čo hovoríte na tento kúsok páni? https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/ ... oFrom=list
Volal som aj s majiteľom, vravel že ešte tam neboli menené rozvody (príde mi trocha divné že pri 213 tisíc km sa ešte nemenili) + že akurát dal meniť sviečky s dôvodu prevencie.
Auto že je v poriadku, na foto vyzera celkom zachovalo.
 
heroe
Príspevky: 2378
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: 330i E46 alebo E90

Nedeľa, 20. Januára 2019, 12:39

Ok chlapci, tak sa pýtam, ktorý zákon pojednáva o "prevozkách" a hovorí ako sa môžu použiť? A ktoré to vlastne myslíte?
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: 330i E46 alebo E90

Nedeľa, 20. Januára 2019, 13:25

Nastuduj si, ja viem len zivu prax. Slovenske C prevozky pre bazaristov, sa daju pouzit len na dovozy neprihlasene na prevoz auta na stk ek ko, pripadne do servisu, volakedy bolo aj na skusobnu jazdu s potencionalnym kupcom, ale to zrusili.

Znacky su na rok, stoja s pzp okolo 280eur komplet a mozu sa uzivat len na pouzite ukony hore.

Prevozky zo zahranicia napr z cz alebo nemecka maju vyznacene na sebe datum, do ktoreho su platne - treba k nim tp auta z tej krajiny a v nom napisane tie prevozky. S tymi mozes jazdit kade chces a kolko kym su platne.

Najlepsie su prevozky z madarska, dahu sa kupit 500-700e na rok a platia v celej eu, vacsinou su vybrate na konske firmy v madarsku, takze mas pici aj pokuty a prehresky na objektivnu zodpovednost...
banned... ...connecting people :)
 
eld
Príspevky: 762
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: 330i E46 alebo E90

Utorok, 22. Januára 2019, 11:08

Tommy90 napísal:
Čo hovoríte na tento kúsok páni? https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/ ... oFrom=list
Volal som aj s majiteľom, vravel že ešte tam neboli menené rozvody (príde mi trocha divné že pri 213 tisíc km sa ešte nemenili) + že akurát dal meniť sviečky s dôvodu prevencie.
Auto že je v poriadku, na foto vyzera celkom zachovalo.

nevymenene rozvody pri 213 tisic ti pridu divne? po 400 tisicoch by som nad nimi zacal uvazovat, ale len teoreticky.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4184
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: 330i E46 alebo E90

Utorok, 22. Januára 2019, 15:51

V živote som nepočul o roztrhnutej reťazí na hociktorom benzínovom BMW, a to som ich pár videl fakt trpieť, s tým majú problém len diesle koli strašnemu krutaku zdola

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných