... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
adamxm
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 8.4.2018
Auto: Bmw X5 E70 3.0D
Kraj: Trenčiansky

Zamrzanie zamku

Pondelok, 7. Januára 2019, 17:00

Zdravím teraz keď prišli mrazy na mi na mojej x5 e70,zamrza vodičov zámok. Dvere otvoriť idú ale už zavrieť nejdu. Až keď zámok nahrejem tak už zavrieť idú. Do zámku som nastriekal aj silikonovy sprej ale aj tak dnes keď bolo - 15 v noci tak zas mi dvere zavrieť nešli. Čo treba spraviť aby to nezamrzalo ?? Treba zhodiť tapacir a zámok premazat nanovo alebo stačí tam toho spreju nastriekat viac ? Ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
Dawis
Príspevky: 433
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: BMW
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Zamrzanie zamku

Utorok, 8. Januára 2019, 20:29

ahoj, minulu zimu som riesil ten isty problem ako spominas..tuto zimu este pred minusovymi teplotami som 2-3x za cas prestriekal WD sprejom zamky a klucky - nadvihol som klucku z vonku a do medzier pomocou tej tycinky striekol WD, taktiez do zamkov z boku vnutra dveri = POMOHLO a dvere idu stale pekne zatvorit aj otvorit..takze to podla mna este par krat prestriekni...a bacha na wapkovanie v zime, aj to moze byt dovod zamrzania :wink:
 
adamxm
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 8.4.2018
Auto: Bmw X5 E70 3.0D
Kraj: Trenčiansky

Re: Zamrzanie zamku

Streda, 9. Januára 2019, 20:03

Díky za radu. Pod kľučky som nestriekal. Spravím ešte tak a už to dúfam nebude zamrzať. Ďakujem
 
PHaPH
Príspevky: 11
Registrovaný: 13.2.2017
Auto: BMW E90, E70
Kraj: Žilinský

Re: Zamrzanie zamku

Streda, 9. Januára 2019, 23:14

Riesil som to tiez s nastupom mrazov. WD 40 to vyriesilo 😀.
 
rapid
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: Zamrzanie zamku

Nedeľa, 13. Januára 2019, 20:41

aj mne tento prok prvy krat zamrzla, nevedel som potom zavriet vodicove dvere, najeko som to zabuchol nakoniec,alen nevedel som to z vnutra potom otvorit, ale po 10 min. to asi rozmrzlo,alebo sa to jazdou vytriaslo, a odvtedy to islo. ale pre istotu asi preventivne prestrekem, zvonka pod klucku silikonovy spray, alebo to WD40

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných