... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
reklamne predmety bmwklub.sk
 
suchtoxxl
Príspevky: 245
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: bmw 525tds E39
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: ilava

Re: 530d E39-problem ABS

Nedeľa, 21. Apríla 2013, 18:41

Trueno napísal:
ahoj,

tiez mam problem s ABS, chcel by som pomerat odpor kazdeho abs senzora no nikde som nenasiel popis na moj konektor
http://img21.imageshack.us/img21/7496/i ... 091316.jpg

vie mi niekto poradit ktory s ktorym patri ku ktoremu kolesu ? vdaka


to nemeras na tomto,ale na RJ ABS,ktora je pod/za kastlikom pred spolujazdcovou sedackou.
 
Harto16
Príspevky: 1
Registrovaný: 11.3.2017
Auto: 530D E61
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: BB

Re: 530d E39-problem ABS

Nedeľa, 30. Apríla 2017, 20:10

Ahojte prepáčte že to píšem sem mozno je to už uzavretá tema ale nechcem otvárať novú. Čiže problem je nasledovny svietilo mi abs a diagnostika vypisala predne lave koleso vymenil sa snimac nepomohlo vymenilo sa lozisko aj lave aj prave prave lebo hucalo ale stale predne lave koleso ukazovalo chybu po prejdeny celej kabelaze som skonstatoval ze je ko rj abs tak som zohnal druhu zapojil ide kontrolky zhasli ale pri malych rychlostiach kope do pedalu furt a toto neviem ako zistit ze preco nenapada niekoho nieco ? Este po prejdeny asi cca 50km zas zacalo svietit ale diagnostika ukazala chybu citujem prelozene z anj zly prevod na jednom (one) kolese moze to byt aj prvom...a potom ked som došiel s autom domov stale svietilo ale chyba nebola ziadna a znicoho nic zhaslo vsetko a abs zas kope stale co stim moze prosim vas byt ?
 
ketxup
Príspevky: 253
Registrovaný: 8.6.2010
Auto: BMW 525D Touring E61
Kraj: Žilinský
Bydlisko: ZA, NO

Re: 530d E39-problem ABS

Pondelok, 7. Januára 2019, 14:35

Treba vymeniť senzor, niektorý dáva nesprávne údaje. Aj nové bývajú dosť často nepodarky. Možno spravila aj výmena RJ, ktorej sa niektoré čidlo nepáči. Snímače a RJ ABS u E39 bola pre mňa doslova jedna celá kapitola (druhá asi NIVO). Pri skúšaní snímačov sa zažila aj situácia, že po výmene snímača v live dátach ukazovalo nárast rýchlosti rovnomerne a pri cca 30km/h jedno ukazovalo 30km/h a druhé koleso 130km/h. Čo za chybu vtedy ukazovala inpa ti už nepoviem.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných