... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

bmwtt.sk
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

obcasná chyba 4x4 E53

Streda, 28. Novembra 2018, 20:39

e53 2006 , obcas mi zasvieti chyba 4x4 , niekedy staci po starte otoci plny, do lava,prava a stred a zhasne. a najazdim aj 20, obcas 500km bez chyby. 4x4 stale funguje, aj ked svieti chyba. mozno nefunguje DSC ked to svieti. obcas to dokazem vymazat az cez IMPA, potom zas nejaky cas vsetko ide. Geometria je spravená. pred geometriou to tiez blblo, ale bol volant podla risky o jednu drazku posunuty oproti oske. tak som ho posunul podla risky, isli sa menit aj tycky riadenia tak uz som chcel aby bola geometria nastavena aj podla stredovej polohy volantu.
auto ide rovno, aj volant je na stred. IMPA ukazuje ale odchylku stredovej polohy natocenia volantu. je niekde moznost v IMPA to nakalibrovat?
ina chyba myslím ze tam nemusi byt, nakolko to raz ide a obcas nie.
nechce sa mi skusat menit 250€ suciastky a pod. a laborovat. diagnostika ukazuje len problem zo senzorom natocenia volantu. no kedze som elektronik, tak takuto chybu si realne neviem prestavit,ze obcas to ide a obcas nie...
 
Bruti
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: obcasná chyba 4x4 E53

Pondelok, 3. Decembra 2018, 21:11

Ahoj, mal som rovnaky problem :) tam ti pomôže vymeniť len toho slimaka pod volantom. Bacha ale, lebo to treba nakodovat. Sam si to sice vymenis ale to je vsetko...a ver mi, je pohanana iba zadna naprava, aby ti dsc nevyhodnotilo zle nejaku situaciu a nesposobilo nehodu pridani na vykonu prednu napravu napr....
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12239
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: obcasná chyba 4x4 E53

Pondelok, 3. Decembra 2018, 21:50

On nema ziadneho slimaka pod volantom(ak neratam prechodovy kruzok na multifukciu,airbagove kable+klakson..atd),ale Steering angle senzor dole na volantovej tyci....treba vymenit,nakodovat,nakalibrovat...


Ps: Ked si elektronik,tak si predstav ako funguje analogovy potenciometer na starom radiu,ktory po dlhom funkcnom obdobi,zacne pri pridavani hlasitosti skrkotat....takto funguje aj ten senzor ktory raz ide a raz nie....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: obcasná chyba 4x4 E53

Utorok, 4. Decembra 2018, 19:29

Slimak pod volantom je novy nema ani rok, ale ten som menil len koli tomu ze neslo vyhrievanie volantu.

Ako pise simik ten s tym nic nemá, je to problem v tom steering na volantovej tyci. Ale este mu dam sancu, len dnes sme ho nakalibrovali na stredovu polohu, tak uvidim ci to bude dobré. Zatial to zhaslo, zajtra pojdem nz, nr, tt, ba tak to prebehnem na dlhsej ceste a uvidi sa 🙈 skor sa teraz bojim, som si dnes vsimol ze chladic pusta, tak hadam cestou nevytecie 😂
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: obcasná chyba 4x4 E53

Streda, 12. Decembra 2018, 07:05

takze zda sa ze bude ten snimac KO ako pisal simik, lebo pri toceni volantom na diagnostike vidiet, ako vyskakuju chvilu dobre udaje, inokedy hodi do mínusu a zas skoci naspat, alebo prestane menit udaje.. :/ novy je len original a stoji 270€ :(
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: obcasná chyba 4x4 E53

Nedeľa, 23. Decembra 2018, 15:56

Dnes som mal cas sa tomu opat venovať vybral som ho a vyčistil, zlozil, podla diagnostiky a stredovej polohy skalibroval 🙈😁 lebo mi to nesedelo dobre tak ako to bolo na zuboch riadiacej tyče a na geometriu by som cez vianoce nevedel ist. Zatial sa zda ze je to v poriadku, vsetko funguje. Uvidime casom.
Na youtube som nasiel aj ze by mal existovat repair kit pre tento snimac, ale je to len ten odotcny diel, kde si tie 4 kefky co doliehaju na ten uhlikovy tanier. Jednu som mal total špinavú, bola o polovicu kratšia ale po vycisteni zatial ide. Az viac km ukaze ci to stacilo alebo bude treba nový Inak celkom v pohode pristup pod volantom, uz to mam nacvicene do 30 minut rozobrat vybrat a zložiť 😁

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných