... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

bmwtt.sk
 
kasi1976
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 19.5.2018
Auto: BMW X3
Kraj: Košický

Vyhrievanie spätných zrkadiel problém

Streda, 19. Decembra 2018, 22:18

Nazdar chlapi, už sú mrazy a odsledoval som si na svojej X3 (E83 r. 2006 po facelifte) problém s pravým spätným zrkadlom. Vyhrievanie sa spúšťa automaticky podľa vonkajšej teploty. Ľavý speťák je OK, ale pravý hreje slabo, aj po cca 10 min. jazde iba trošku začína roztápať námrazu. Premeral som či doň ide šťava. Ide, ale impulzne, cca 1 impulz za 1 s. Ľavý ide vkuse.... bolo pri meraní - 3. Ako keby ten pravý išiel iba na 50%. Kde by mohla byť chyba? Zdá sa, že aj pravá tryska ostrekovača sa rozmrazí až neskôr, ale to som nemeral. Ďakujem.
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Vyhrievanie spätných zrkadiel problém

Streda, 19. Decembra 2018, 22:31

Meral si to priamo na vývodoch zrkadla? Ak mas obyc mech.sedacky, vyhrev je napajany z poistky F25 /sv.15/, samotna teplota sa reguluje termostatom - bimetalom priamo v zrkadle... ak mas pametove sedacky, ovlada to elektronika v module nastavovania zrkadla, ta komunikuje dalej po LIN...
 
kasi1976
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 19.5.2018
Auto: BMW X3
Kraj: Košický

Re: Vyhrievanie spätných zrkadiel problém

Štvrtok, 20. Decembra 2018, 08:50

Áno, meral som to na kontaktoch zrkadla. Mám elektrické pamäťové sedačky, nefunguje teda správne termostat v zrkadle, alebo je v ňom narušená tá vrstva, mechanicky je v poriadku (neprasknuté, nepoškriabané)??? Asi nie lebo už vstup do zrkadla je prerušovaný, ale pravidelne. Neviem ako presne funguje ohrev na určité percento, myslel som, že tým prerušovaným impulzom, tým pádom nahrieva, ale nie na 100 percent. Ľavé sa zdá byť OK. Je chybný nejaký modul??? Ak to ide cez ovládanie zrkadiel, tak to je tiež v poriadku, nastavenie zrkadiel funguje aj s pamäťovými sedačkami. Dik.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných