... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Skodoman
Autor témy
Príspevky: 65
Registrovaný: 11.5.2010
Auto: Skodofka
Kraj: Bratislavský

318dA - teplota vody

Sobota, 15. Decembra 2018, 11:43

Ahojte,

s prichodom studeneho pocasia sa mi zacal pomalsie zohrievat motor a neskor i podchladzovat, tj rucicka vody sa nedostala do stredu a vela padala.

Kedze vacsinou sa ako dovod tohto spravania citoval EGR termostat, tak som ho zakupil (origo v BMW, okolo 40eur) a vymenil. Stary bol evidentne uz zly, lebo sa dal uplne lahko prefuknut.

Teplota sa teraz drzi v strede, no ked si cez schovane menu pozriem digitalnu teplotu vody, tak ta sa drzi na cca 74-78 stupnoch. Skusal som to vsak len pri mestskej jazde do 70kmh a vonkajsej teplote okolo -1 ale predpokladam, ze tato teplota by mala aj pri tychto poďmienkach oscilovat okolo 90 stupnov.

Cize pravdepodobne este bude potrebne vymenit aj hlavny termostat? (kolko je priblizna cena dielu?)

Kedze je to automat, mohol by to robit aj treti termostat ci ten nezvykne takto markantne podchladzovat?


Dakujem
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 318dA - teplota vody

Sobota, 15. Decembra 2018, 13:46

Vymen aj hlavny.. OE dakych 80ero, wahler 35. Ten na vymenniku AT byva zly len zriedka.
 
Skodoman
Autor témy
Príspevky: 65
Registrovaný: 11.5.2010
Auto: Skodofka
Kraj: Bratislavský

Re: 318dA - teplota vody

Utorok, 18. Decembra 2018, 10:30

A daka ta druhovyroba za 35-40EUR je dostatocna alebo radsej ist do originalu? V BMW mi to nacenili na 73EUR, co je celkom rozdiel od inych moznosti, ktore som nasiel na nete..

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných