... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Autor témy
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Hluk diferáku pri 110 km/h ?

Štvrtok, 13. Decembra 2018, 08:54

Ahojte, pri rchýlosti auta 110km/h (je jedno na akom prevodom stupni) počuť zo zadnej časti auta výrazné hučanie. Hluk trvá len chvilku pokial sa daná rýchlosť neprekročí. Intenzívne je to pri zrýchlovaní, pokial zrýchlujem pozvolna a hrám sa pri tejto rýchlosti s plynom, teda si dávam pozor na to či tento hluk nastane je to menej výrazné.. Robí to len pri tejto rýchlosti auta a len ked je motor v zábere, na volnobehu ani bri brzdení motorom to počuť nieje.
Menená bola hardyna, ložisko kardanu, dávnejšie asi pred 45tkm aj olej v dife.
Oleja do diferenciálu sme dali liter, viskozitu 75w-90 no popravde, nekontroloval som ci ho je dostatok a ci vyteká nalievacím otvorom.

Máte nejaké napady čo by to mohlo byť ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Majcino
Príspevky: 59
Registrovaný: 29.8.2015
Auto: E46 330d 150kw
Kraj: Trnavský

Re: Hluk diferáku pri 110 km/h ?

Sobota, 5. Januára 2019, 21:30

Ahoj, mám rovnaký problem.. všetko bolo v pohode až kým sa mi nerozsypalo uloženie kardanu, dalo sa nové a odvtedy je počut hučanie pri 70km/h mierne a pri 120km/h výraznejšie, tiež len pri záťaži. Následne som vymenil to uloženie ešte raz lebo som si myslel že bude asi vadný kus no problém sa neodstránil, potom som menil aj diferák a prevodovku nakolko ''pán'' mechanik videl problém tam, no nič sa nevyriešilo. Teraz už ostáva len kardan, skúsim ho dat na repas.
Keep it OEM
 
Užívateľov profilový obrázok
6kamil6
Príspevky: 429
Registrovaný: 24.11.2013
Auto: f31 110kw
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: momentalne v Rakusku

Re: Hluk diferáku pri 110 km/h ?

Piatok, 12. Apríla 2019, 18:30

umňa spomínané vibrácie spôsoboval kardáňový kríž vzadu pred hardy-spojkou. Nebol nakoniec potrebný ani repas difu.
BMW f31 sportline 110kw
BMW e87 89kw

ex: BMW e46 110kw

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 22 neregistrovaných