... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, fox1k

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
obchodna sekcia
 
pudzian
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.8.2012
Auto: bmw f30 135kw
Kraj: Prešovský

Generovanie FSC kodu

Utorok, 27. Novembra 2018, 21:46

Na vygenerovanie FSC kodu ktory je potrebny pri updatovani máp treba :
CIC/NBT FSC Key Generator https://uloz.to/!aWqePcVn3jIi/bmw-cic-fsc-generator-zip
a
subor 1b. https://uloz.to/!9qf4tG1VOzfm/1b-zip

First step: Pull 1b file from your car via usb stick.

1. Unpack the ZIP file 1b to the root of an empty USB stick
2. Power on your car and wait until the navigation system has started completely
3. Put the USB stick in the USB port in the glove box
4. Wait for 30 seconds
5. Remove the USB stick and put it in your (windows) computer
6. Check if the file 1b.hex is present on the USB stick (if not go to step 2 and try another USB stick)
7. edit fsc.bat and update the year code (when needed)
8. run the command file fsc.bat
9. a file "code.txt" is created which contains the FSC code for your car!
10. for next year updates, just update fsc.bat with new year code and run fsc.bat again.

Second step: Generate your FSC code using Jaeger's FSC generator

1. Unpack the ZIP file (bmw_cic_fsc_generator.zip) in Windows/Mac (after unpacking wait for a couple of seconds for the generator to automatically download the file Lookup.xml")
2. Open the FSC generator by clicking on "BMW_CIC_FSC_Generator.exe" and select the 1b file you pulled from your car as described above.
3. Select desired map type, region and version to generate your code.

Last step: Download desired map version and install on USB stick:

Put the downloaded map on an empty USB stick (just make sure it has been formatted using fat32).
ROAD MAP EUROPE WEST PREMIUM 2018-2 USB CIC : https://uloz.to/!gVvjxIizqV7g/1road-map-europe-west-premium-2018-2-usb-rar-1-torrent
ROAD MAP EUROPE WEST PREMIUM 2019-1 3xUSB : https://uloz.to/!sQH9lH5hIU0q/3usb-rar-torrent-zip

Plug the usb stick containing your downloaded map version in the glove box of your car and switch your ignition on. After a couple of minutes your CIC will prompt you to update your map version. Just enter your generated code and the update will commence automatically.

Mnou odskusane na bmw f30 2012 CIC a funguje. Nemusite kupovat kody cez ebay, tu to mate zadarmo a lifetime kod.
Naposledy upravil/-a pudzian v Streda, 28. Novembra 2018, 23:10, upravené celkom 2 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
runder
Príspevky: 2801
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: ropak
Kraj: Prešovský

Re: Generovanie FSC kodu

Utorok, 27. Novembra 2018, 22:17

linky ti tam nefungujú :-"
BMW F01 740d
ex: BMW e92 335d
ex: Nissan 350z
 
pudzian
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.8.2012
Auto: bmw f30 135kw
Kraj: Prešovský

Re: Generovanie FSC kodu

Utorok, 27. Novembra 2018, 22:18

opravene, neviem preco ich zmazalo tak som reupladol na ulozto
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Generovanie FSC kodu

Utorok, 4. Decembra 2018, 11:36

napis tam hore upozornenie, ze to funguje len pre CIC, zo ziadnej inej navigacky nevysosate cez usb kluc
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
pudzian
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.8.2012
Auto: bmw f30 135kw
Kraj: Prešovský

Re: Generovanie FSC kodu

Štvrtok, 6. Decembra 2018, 19:34

to som nevedel, dakujem za postreh
 
Luthy
Príspevky: 1
Registrovaný: 21.12.2016
Auto: BMW E91
Kraj: Prešovský

Re: Generovanie FSC kodu

Utorok, 11. Decembra 2018, 11:49

Chalani, na business CIC tento postup bude fungovat?
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Generovanie FSC kodu

Utorok, 11. Decembra 2018, 13:00

nie
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Dave320
Príspevky: 125
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Sobota, 23. Februára 2019, 19:47

Zdravím, ja se s tím měl problém, mě to nějak nefungovalo. Zkoušel jsem to u E91, rv 19.5.2009, nahrát nové mapy do CIC dle tohoto postupu:
Ale když jsem dal flešku do přihrádky spolujezdce, tak jak je v návodu tak mi to žádný soubor z CIC nevytáhlo, neměl jsem tedy najeté v obrazu o informace o verzi navigace, zda to má nějaký vliv. Prostě i po několikáté tam nic na te flešce nebylo, zkoušel jsem tedy jen jednu flešku několikrát.

Potom jsem zkusil jen tak ze zvědavosti zasunout do přihrádky spolujezdce flešku s mapami ale vůbec mi to nic neudělalo, nemělo by to samo nabídnout aktualizaci map? Toto mě zarazilo že i když dám do USB zdířky flešku s mapami tak to nic neudělá, nevyhodí to tu možnost aktualizovat mapy, nevíte někdo proč? Mohl bych poprosit o radu kde je problém nebo co s tím dělat?


Děkuji za každou pomoc či radu
 
Užívateľov profilový obrázok
runder
Príspevky: 2801
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: ropak
Kraj: Prešovský

Re: Generovanie FSC kodu

Nedeľa, 24. Februára 2019, 15:21

Dave320 napísal:
Zdravím, ja se s tím měl problém, mě to nějak nefungovalo. Zkoušel jsem to u E91, rv 19.5.2009, nahrát nové mapy do CIC dle tohoto postupu:
Ale když jsem dal flešku do přihrádky spolujezdce, tak jak je v návodu tak mi to žádný soubor z CIC nevytáhlo, neměl jsem tedy najeté v obrazu o informace o verzi navigace, zda to má nějaký vliv. Prostě i po několikáté tam nic na te flešce nebylo, zkoušel jsem tedy jen jednu flešku několikrát.

Potom jsem zkusil jen tak ze zvědavosti zasunout do přihrádky spolujezdce flešku s mapami ale vůbec mi to nic neudělalo, nemělo by to samo nabídnout aktualizaci map? Toto mě zarazilo že i když dám do USB zdířky flešku s mapami tak to nic neudělá, nevyhodí to tu možnost aktualizovat mapy, nevíte někdo proč? Mohl bych poprosit o radu kde je problém nebo co s tím dělat?


Děkuji za každou pomoc či radu
No asi nemáš professional navi, tam ti týmto spôsobom nepôjde. Pri tvojej navi sa treba voziť a ono to bude robiť, musíš jazdiť, preto ti to automaticky nevyhodilo
BMW F01 740d
ex: BMW e92 335d
ex: Nissan 350z
 
Dave320
Príspevky: 125
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Nedeľa, 24. Februára 2019, 18:18

Je to navi CIC Profesional s velkým displejem, ještě jsem to kontroloval přes VIN ve výbavě. A nic. Tak zkusím ještě změnit flash disk za jiný a zkusím tedy s tím pojezdit. Ale u jiné E90 to šlo bez jízdy a tam problém nebyl. Tak právě mě to překvapilo
 
muro
Príspevky: 11
Registrovaný: 21.2.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Generovanie FSC kodu

Nedeľa, 24. Februára 2019, 19:09

mam presne tento isty problem.. cital som niekde..ze treba aktualizovat idrive.. noo len ked stiahnem podla vin cisla aktualizaciu z bmw.com a dam to na usbcko... nic sa neudeje :/ nemam v ponuke.. ziadny "update software" .. preto vraj nejde ani aktualizacia map "nevyskoci ti to okno..ze to chces aktualizovat" .. vraj by to malo ist z DVDcka..ale neviem..neskusal som to.. ak by si to vyriesil stym jazdenim..daj vediet pls :)
 
Dave320
Príspevky: 125
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Nedeľa, 24. Februára 2019, 21:32

Takže to není až tak ojedinělý případ. Aha tak to asi taky zkusím aktualizovat, jak tedy z USB tak i jak píšeš tak i z DVD. Dám vědět akorát to nebude hned než se k tomu dostanu, ten kámoš je teď pryč takže než to budu moct vyzkoušet tak to bude chvíli trvat. Tak pokud by měl někdo stejný problém s tím čtení z USB při update map, tak dejte vědět co tedy pomohlo aby se to rozběhlo.
 
Dave320
Príspevky: 125
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Pondelok, 25. Februára 2019, 08:05

A ještě dotaz Muro, kde jsi stáhl tu aktualizaci? Když to zkusím na BMW.com/update a zadám VIN tak mi to žádný aktualizace nenabídne a napíše toto: Gratulujeme, software vašeho BMW je aktuální. Nejsou nutné žádné akce. Tak kde se dá stáhnout nejnovější aktualizace?
Muro a zkoušel jsi to najít ve skrytém menu CIC, tam by mělo být dát možnost aktualizovat soft.
 
muro
Príspevky: 11
Registrovaný: 21.2.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Generovanie FSC kodu

Pondelok, 25. Februára 2019, 10:08

ano presne odtial som to stiahol..ten update.. ale ak ti vypisalo hento..tak to mas asi aktulne..tu verziu... mne po zadani vinka naslo hned subor na stiahnutie "nieco.bin" to som hodil na usb..ale bez vysledku :/ ak myslis to skryte menu ..ze podrzis joystick na 8 sekund dopredu 3 do lava atdd... tak ano skusal.. ale aj tak tam ziadnu ponuku na update softweru nemal :/ skusal som asi uz vsetko..rozne usbcka.. ale proste bez vysledku..normalne si zacinam mysliet..zo to mam dajake pokazene alebo ja neviem .. :(
 
Dave320
Príspevky: 125
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: Generovanie FSC kodu

Pondelok, 25. Februára 2019, 12:48

Tak to nevím, schválně zkusím mrknout do CIC co tam je za verzi. Ale že bych v CIC z konce 2008 měl aktuální verzi si mi noc nezdá. No právě to jsem si myslel i u toho kámoše, ja když u své navi dám do přihrádky před spolujezdce vložím USB s mapami tak mi hned vyhodí nabídku pro update map a u toho kámoše nic a to má CIC z konce roku 2009, tomu prostě nerozumím, zkusím i u něho mrknout na verzi softu. Tak zkus ještě to DVD třeba to pojede jen z DVD.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní