... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Štvrtok, 19. Apríla 2012, 06:27

airbone napísal:


No zbohom ...


radšej poraď mne ...
VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61
 
kikro86
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 3.1.2012
Auto: 545i E60
Kraj: Bratislavský

Re: E60 vybija stale bateriu

Štvrtok, 19. Apríla 2012, 08:23

[/quote]

tak sprosto.. co je to IBS? mam novu baterku nahodena v pondelok vecer, samozrejme nabita, prebehla adaptacia a v utorok rano som ledva nastrtoval :evil:
nieco mi vyjebava baterku!

v elektrike sa moc nevyzam, ale voltmeter mam :D ... chcel by som zmerat odber pri spiacom aute.. len neviem ako a kde to pripojit, samozremeje tak aby som na pristroj vydel, ci uz predlzim kable alebo meter nalepim na okno..
potrebujem identifikovat co sa deje.. ci bateriu cez noc nieco zozerie alebo je to nieco ine..
rano po noci ukazuje bateria 11,8V ak sa podari nastrtovat tak 13 nieco... nema kapacitu rano volty su ale chybaju ampere. asi...
vie niekto poradit?

aspon ako zacat?

btw: diagnositka nepise nic.. zatial.. ani auto rano nehlasi slabu bateriu[/quote]

--- IBS je Intelligent Battery Sensor

ja to viem len z toho, co som zistoval pri skumani mojej poruchy... je to na minuse na baterii v kufri... nevyhadzuje ti aj nejake poruchy ?

moj tip: nabi bateriu, odpoj IBS a ak ti baterku nevybije, tak cca 150€ novy IBS

TU JE OBRAZOK http://tis.spaghetticoder.org/images/1/09/72/33.jpg ... odpoj kablik č.4 a č.3 a ked ti auto nevybije, takje to urcite to...

Ako pozeram, je tu vela mudrlantov, ktori ti povedia, ze je to blbost, ale asi by na chybu neprisli ani za mesiac.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11607
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Štvrtok, 19. Apríla 2012, 08:53

Vlado spytaj sa airbona, ale myslim, ze ked sa doserie IBS, tak to [dobra] diagnostika ukaze
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Štvrtok, 19. Apríla 2012, 10:26

vlado ked si bol u mna nebola tam chyba ibs???už si nepametam,ak by bola tak by som ti hovoril...., musim mrknut do booku......baterka treba registrovať a ak sa zmenila kapacita,tak aj prekodovat......
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
erik7
Príspevky: 3
Registrovaný: 6.8.2013
Auto: BMW E60 525d M-packe
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Streda, 23. Októbra 2013, 22:27

Zdravím vás páni. Viem že to tu bolo už viac krát rozoberané ale mam podobný problém s vybijaním. Mam E60 525d M-packet a stalo sa že mi napísal polubny počitať chybu "high rate of battery discharge" nebral som ju niako na vedomie až jedného dňa sa stalo že som prišiel asi o 8ej domov a ráno asi o 8ej som ani neodomkol čo bola tak vybitá baterka. Po niakom tom nabití som premeral odber auta po uspatí a auto malo odber asi po cca 45minutách stále 1,60 Ah čo je neskutočne moc nato že auto v klude má mať odber 0,02 Ah. Tak som išiel do servisu kde robia len s BMW a origo diagnostika ukazala chybný IBS tak ten sme odpojili auto zamkli uspali a ukázalo nám to odber asi po pol hodine 0,20 Ah...je to menej ako tých 1,60 ale stále moc veľa. a chcem sa spýtať či by mi vedel ktosi poradiť čím by to ešte mohlo byť taký odber. Ešte mi povedal že tá baterka to už ma asi za sebou vraj to môže robiť aj ta baterka taký odber že je zlá...skúšal som vyberanie poistiek od radia, cd meniča, nezavisleho kurenia,telefonu a stále nič...Potom som vybral ešte jednu ale auto som tým zobudil. Tak sa chcem spýtať ešte na niaku radu alebo skúsenosť s tým odberom 0,20 Ah.
 
er2171
Príspevky: 83
Registrovaný: 6.9.2017
Auto: bmw1
Kraj: Prešovský

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Sobota, 1. Decembra 2018, 10:20

Zdravim,
Nova baterka, ibs odpojeny, ca odpojene (pre istotu). Auto po uspati 0,02A (cca 15min)

Po zobudeni auticko na zdvihaku a reset casu . Je jedno ci to je 5 minut ci dva dni. Startuje pohode.
Registrovana aj kodovana baterka.

Co dalej alebo ku komu s tym? Vychod
BMW e87 (118d) ex
BMW e60 (530xi A)
BMW f36 (428xi)
 
zihal
Príspevky: 1
Registrovaný: 1.8.2018
Auto: e60 2007 520d 110kw
Kraj: Košický

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Sobota, 19. Januára 2019, 20:57

zavolaj nejakému autoelektrikarovi.
Naposledy upravil/-a zihal v Utorok, 15. Septembra 2020, 07:42, upravené celkom 1 krát.
 
kiski
Príspevky: 588
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Utorok, 18. Júna 2019, 14:48

Zdravím páni, od včera mi auto sporadicky vyhodí chybu "High rate of battery discharge". Prišlo to ako z jasného neba, doteraz všetko šlapalo bez problémov. V aute nie je nijaká dodatočná dorábaná zástavba typu CIC retrofit alebo niečo podobné, proste ako vyšlo z fabriky. Jediná vec - bol odstránený videomodul, MOST bol prepojený a bol aj odstránený z výbavy. Vyhodí mi to vždy po nejakých pár hodinách od vypnutia. Ak s ním behám a odparkujem na povedzme 1 - 2 hodiny, tak pri opätovnom štarte nevyhodí auto žiadnu chybu. Vždy až dajme tomu ráno, po celej noci. Tu sú výpisy diag.

Obrázok
Obrázok
Vopred vďaka za akékoľvek indície, čo by to mohlo byť. Inak batéria je asi polroka stará, bola registrovaná.

Ospravedlňujem sa za pridanie príspevku do tejto témy, nechcel som zakladať novú zbytočne.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Utorok, 18. Júna 2019, 20:42

Mast tam len 15 chyb... to je nic moc :D
V prvom rade by som odpojil nefunkcny telefonny modul MULF (treba to tiez premostit), resp nechal by som si ho skusit opravit (jeden pako tu na klube ich opravuje, tusim nejaky airbone alebo tak nejako). Nevedno preco si odpajal ten videomodul, ale ak robil problem, to iste moze robit MULF. Je mozne ze zbernica MOST sa kvoli tomu neustale restartuje a stavu ti taha neustale zobudeny CCC modul. V krajnom pripade moze byt v nom odideny MOST transceiver, to robi to iste....
A v neposlednom rade by som sa pozrel aj na tie vsetky chyby na DDE. Vymazat, pojazdit, nacitat odznovu a skusti ich odstranit aby tam nezvonili do usi... Aj ked zdanlivo nie, mozu s tym suvisiet....
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Utorok, 18. Júna 2019, 21:25

Hlavne by som sa zameral v tomto pripade na: DDE power management, closed circuit violation
ked uz mas diag v rukach tak si vycitaj battery management a pozri ako sa auto uspava - ak sa uspava
pozri ako sa vybija bateria pri stati diagnostikou, alebo zober ampermeter a zmeraj odber - sleduj 15 minut
a co sa tyka tych dalsich chyb treba to dat naporiadok ako pise airbone
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
kiski
Príspevky: 588
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Streda, 19. Júna 2019, 06:13

Vďaka chlapi za odpovede. No áno, na E60/61 je tam tých chýb málo :lol: :lol: :lol: patrilo by sa ako na správnu starú škarpu mať ich viac, nech mám kde vrážať prachy... Prečo ich dať do rodinného rozpočtu, keď môžem sem...:)

To DDE: Power Management je zvláštne. Asi štvrťroka dozadu som menil alternátor za čisto nový OEM, neviem, či to môže mať súvis. Inak sa v tomto okruhu nerobilo nič iné.
Videomodul sa odpájal, pretože bol úplne mŕtvy. Auto som už bohužiaľ kúpil s tým pokazeným videomodulom, tak sa iba vyhodil z auta, vymazal z výbavy, premostil sa MOST a bolo. Nechýba mi, takže som sa ani nesnažil ho nahradiť iným. O tom MULFe mi mechanik vravel, že akokeby ani nebol z toho auta, ale z nejakého iného, navyše úplne iný typ, ako tam má byť. Asi sa s ním porozprávam, prečo už nie je dávno vonku...

Ešte by som sa chcel spýtať, čo znamenajú tie ďalšie chyby. Viete mi to prosím popísať? Vďaka.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Streda, 19. Júna 2019, 08:39

Odpoved na tu otazku je jednoducha - Tam uplne dole vpravo to tlacidlo "calculate test plan".....
Treba vsetky tie testovacie procedury, obzvlast ohladne DDE, prejst
 
kiski
Príspevky: 588
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Streda, 19. Júna 2019, 20:09

@airbone Vďaka za radu. Nevládnem tej diagnostike ešte celkom tak, ako by som chcel. Holt, človek sa učí celý život.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
kiski
Príspevky: 588
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Štvrtok, 27. Júna 2019, 07:43

Takže problém naozaj robil ten vadný MULF. Zaujímavé ale je, že vadný bol od začiatku, ale robiť problémy tohoto druhu začal robiť až pred týždňom. Každopádne je odstránený komplet (fyzicky vybratý, premostená MOST zbernica, odstránený z výbavy) a zatiaľ to vyzerá, že je opäť všetko v poriadku. Kvôli tomu tam vyskakovala aj chyba toho CID, a pochopiteľne aj E18D. Jediné, čo ma trápi, je už len ten Charge - Air Pressure Controler, len to je na dlhšie. Takže dikes za rady chlapi.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
cdrritchey
Príspevky: 15
Registrovaný: 30.4.2016
Auto: E60 facelift 525D
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 vybija stale bateriu - VYRIESENE

Štvrtok, 15. Augusta 2019, 15:57

Ako alebo čím si premostil ti most zbernicu? Mám podozrenie že mám rovnaký problém, no neviem ako zistiť či ozaj, tak napadlo má jedine ten mulf odpojiť ,musím teda asi aj prepojiť tu zbernicu? Čo mi nepojde ak to neurobím? Kde kúpim niečo čím to premostim ?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných