... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
725TDS
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 29.4.2015
Auto: 4 e38 e66 w220 d2 gs
Kraj: Banskobystrický

Ako som začal s BMW e38...

Nedeľa, 25. Novembra 2018, 08:56

Jedného dňa som si uvedomil, že ak ešte ďalej sa budem okrádať o ten skvelý pocit každodennej jazdy na rokmi obľúbenom modeli auta, tak sa asi zbláznim. Moja túžba prerástla do tak katastrofálnych rozmerov, že som si povedal, že nazbieram všetky motorizácie, najprv som si kúpil 730i manual v bratislave, mala ešte staré biele značky, bola od nova v jednej rodine, keď som ju kupoval mala okolo 149 000 km ( auto veľmi dlho stálo snáď aj 10 rokov, čo sa podpísalo aj na vypálenom laku preležaných gumách ale minulý majiteľ, ktorému som auto predal ja jej vdýchol život - výbava bola zaujímavá, okrem elektricky nastaviteľného volantu, chladničky a strešného okna sa tam nachádzali komfortné sedačky a dreveným obkladom, elektricky nastaviteľné a vyhrievané aj vzadu, kožená palubovka, kožený stredový tunel, 4:3 rádio aj s funkčnou navi ( momentálne už len čakám kedy sa spraví dvb-t tuner a bude sa pozerať aj televízor, ďalej súčasťou je drevený volant, dvojité okná, EDC podvozok, predok prerobený z nových dielov na facelift), následne som ju predal a tento týždeň som ju kúpil späť.

Auto som chcel na denné jazdenie, aj keď nie je práve najekonomickejšie a nemá ani LPG, no stará V8 s holými rúrami, to je príjemný orchester, je to jediné auto, v ktorom keď idem dlhšiu trasu tak mi zabliká alebo zamáva aj desať ľudí, to ma teší, že ešte dokáže to auto stále zaujať a zapáčiť sa či malým deťom, alebo starším ľuďom.

Bude ma čakať dolakovanie strechy a kufra a nahodenie nejakých krajších koncoviek a poriešenie malých hrdzičiek. Chcel by som pravda ešte podokupovať prvky výbavy, ktoré tam chýbajú, ako ovládanie pamäte sedačiek, rádio a telefón do zadnej opierky, obrazovku do stredu a chladničku. Na zrazy osobne nechodievam, ale ak by som auto dokončil, aby bolo podľa mojich predstáv. Hodlám ho zakonzervovať a odložiť do zbierky. Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
MatusRK
Príspevky: 284
Registrovaný: 16.4.2017
Kraj: Žilinský

Re: Ako som začal s BMW e38...

Nedeľa, 25. Novembra 2018, 10:44

Mas velmi matuce meno, skoro ma to odradilo od citania pribehu :D
 
725TDS
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 29.4.2015
Auto: 4 e38 e66 w220 d2 gs
Kraj: Banskobystrický

Re: Ako som začal s BMW e38...

Nedeľa, 25. Novembra 2018, 10:55

Chápem... Vždy som to auto chcel a doteraz som si 725 TDS ešte nekúpil, ale raz to z recesie iste spravím. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
squalo
Príspevky: 290
Registrovaný: 1.11.2012
Auto: E38 730d
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Handlová

Re: Ako som začal s BMW e38...

Nedeľa, 25. Novembra 2018, 18:34

To je ta co som videl stat v Kremnici pri Bobo bare ns blavackych znackach?
BMW E38 730d BMW E46 330xd Škoda 105L (140PS) MINI COOPER R50-ex Škoda 105 l-ex Škoda Rapid 136-2x ex
pribehy-nasich-aut/e46-330xd-orientblau-t115173.html
pribehy-nasich-aut/sedma-menom-bismarck-t108538.html
 
Užívateľov profilový obrázok
MatusRK
Príspevky: 284
Registrovaný: 16.4.2017
Kraj: Žilinský

Re: Ako som začal s BMW e38...

Nedeľa, 25. Novembra 2018, 18:36

Popridavaj aj nejake foto :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných