... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
xxhopexx
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 23.10.2018
Kraj: Prešovský

Kúpa BMW prosím o radu

Utorok, 23. Októbra 2018, 11:11

Ahojte som tu nový, tak na začiatok prosím ak som založil tému v zlom vlákne tak sa ospravedlňujem.
Rozhodol som sa že je čas vymeniť moje auto, za niečo iné a voľba padla na BMW 530d xdrive F11 Combi.
Prosím o akékoľvek postrehy čo sa týka problémových vecí ktoré trápia tieto modely, na čo sa
zamerať aby malo vo výbave poprípade najlepšiu motorizáciu resp. kombináciu kedže sa vôbec
nevyznám toto bude moje prvé auto od BMW ( doteraz som mal vždy VW, Audi, Škoda) tých typov
sa mi zdá že je strašne veľa. Všímam si že sú napr. 530d ktoré majú možnosť prepínať tie módy jazdy
ako komfort, sport ... a niektoré nie. Netuším aký je v tom rozdiel a či auto ktoré nemá takúto možnosť
radšej nekupovať. Budem rád za akékoľvek postrehy hlavne čo si všímať pri kúpe čo sú problémové
miesta kedže začínam obiehať dostupné autá na Sk trhu.

Ps. veľmi by mi pomohlo keby ste mi vedeli povedať svoj názor na toto auto ktoré sa mi páči
a pôjdem ho pozrieť. Poprípade ak mi niečo viete preveriť určite by som uvítal.
https://www.autobazar.eu/bmw-rad-5-tour ... 33164.html

Ďakujem a verím že ako správny clubáci mi pomôžete pri kúpe.
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa BMW prosím o radu

Utorok, 23. Októbra 2018, 11:31

led denne svetla to nema. chyba mu aj to prepinanie jazdnych rezimov co si spominal. tazko z inzeratu posudis stav, treba sa spytat co bolo servisovane a pozriet do knizky kolko krat bol meneny olej, lebo pokial podla predpisov 10x, tak motor je uz jednou nohou v hrobe. a kopec dalsich veci.
a ze by bolo jedinecne na slovensku? cim ?
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
xxhopexx
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 23.10.2018
Kraj: Prešovský

Re: Kúpa BMW prosím o radu

Utorok, 23. Októbra 2018, 11:46

Nerozumiem prečo by mal byť motor KO? pretože bol menení olej 10x. Nechápem
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa BMW prosím o radu

Utorok, 23. Októbra 2018, 12:55

skus matematiiku , pocet kilometrov/pocet vymen
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
xxhopexx
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 23.10.2018
Kraj: Prešovský

Re: Kúpa BMW prosím o radu

Utorok, 23. Októbra 2018, 16:09

Ok takže tvoja rada nekupovať? osobne som sa vozil na superb 2 125kw 4x4 nafta ,čo mala cez 300 000 keď som ju kupoval a jazdil som na nej 3 roky bez problémov. Jediná závada výmena EGR čo je taký štandard pri nafte. Neviem ale mne sa 300 000km na nafte pokiaľ je o neho dobre starané nezdá ako vrak. Neviem možno sa mýlim do áut sa veľmi nevyznám. Pri koľkých km sa na tomto aute mení olej? a do koľko km neodporúčate kupovať?

Ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Kúpa BMW prosím o radu

Utorok, 23. Októbra 2018, 20:25

Uz z foto tam nesedi predok, ak auto nema za sebou vacsi servis, schytas ho ty :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných