... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
@vlado@
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: f10
Kraj: Bratislavský

Digitalne budiky f10

Utorok, 5. Júna 2018, 18:21

Zdravim, rad by som sa opytal, ci ma niekto skusenost s vymenou rucickovo/digitalnych budikov za cisto digitalne budiky. Je to vôbec mozne? Nasiel som stranku, kde ponukaju na predaj cisto digitalne budiky, ktore maju byt urcene pre f10. (napr. http://bazar.automedik.cz/AMD1851416637/bmw/5-f10)

Robil to uz niekto?

Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
spider212
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.1.2017
Auto: BMW 5 GT
Kraj: Banskobystrický

Re: Digitalne budiky f10

Streda, 6. Júna 2018, 17:11

tiez to chcem uz dlho robit. je to mozne. jednoducha vymena akurat problem je ze ti to niekto musi nastavit plus musi byt vynulovany. Co je tiez kus problem. Ale vela ludi si to uz menilo.
Plus mas tam na vyber Comfort, Sport a ECO.
Ak mas starsi rocnik ktory nema ECO mod tak sa ti ani na budikoch nezobrazi. cize budes mat len Comfort a Sport.
Co mne by stacilo :)

ale to co si ty nasiel je dost drahe. tu mas lacnejsie

https://www.ebay.com/itm/BMW-F10-F11-F0 ... SwTglYk61h
 
@vlado@
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: f10
Kraj: Bratislavský

Re: Digitalne budiky f10

Štvrtok, 7. Júna 2018, 16:45

Dakujem za odpoved.

Snazil som sa o tom pozerat nieco na internete, ale v tomto som amater a rad by som sa opytal este na jednu vec. 6WB clustre sa podla vsetkeho delia na OEM a Retrofit. Pre moju f10 z 2010 roka bude aktualny zrejme ten retrofit, kedze OEM su standardne rucickovo/digitalne budiky. Alebo mozem dat aj OEM a nasledne je to vecou dokodovania.

Vies mi prosim ta pripadne aj poradit, kto by to vedel namontovat a nakodovat, ak by som nieco taketo kupil?

Dakujem este raz.
 
Užívateľov profilový obrázok
spider212
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.1.2017
Auto: BMW 5 GT
Kraj: Banskobystrický

Re: Digitalne budiky f10

Štvrtok, 7. Júna 2018, 18:02

S OEM ti nepomôžem že akú verziu lebo sám neviem čo tam dať. Tiež to mám v pláne už asi rok.
Namontovať by to vedel chlapík z Badína on robí len BMW a je v tom fakt macher. Chodím len k nemu. Ak niečo zistíš viac ako viem ja napis
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Digitalne budiky f10

Pondelok, 11. Júna 2018, 07:26

potrebujes budiky, idealne nove/virginizovane plus par koncoviek. nic ako oem/retrofit neni. je rozdiel ci su s HUD alebo nie
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Python4
Príspevky: 6
Registrovaný: 23.10.2018
Kraj: Bratislavský

Re: Digitalne budiky f10

Utorok, 23. Októbra 2018, 17:07

Oficialny OEM retrofit pre 6WB samozrejme existuje/existoval, ale len pre auta od 9/2012:
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=03_3007
Cena u BMW okolo 1400EUR za kombi a 0,5 hod prace.

Tu je navod pre 6WA, v principe je rovnaky ako pre 6WB:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... jC2oB1-U3F

Je tam aj navod vynulovania/virginizing budikov (len vin), ale pokial kupis napr. na ebay vynulovane/nove, tak to riesit nemusis.
Konektory su 61138387214 (optika) a 61138384666 (12+2pol housing), treba len prehodit samostatne 2 konektory do jedneho.

Ak auto nemalo nikdy update RJ, je pravdepodobne ze ho budes potrebovat. Plus, ak niekedy budes potrebovat v autorizovanom servise officialny update, musis tam dat naspat povodny kombi.
 
Užívateľov profilový obrázok
Patopojo
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.7.2019
Auto: BMW 520d touring F11
Kraj: Nitriansky

Re: Digitalne budiky f10

Piatok, 2. Októbra 2020, 09:05

Čaute, nebudem zakladať novú tému, kúpil som jazdené budíky z F10 6WA(pôvodný vin DJ98263). Odstranil som dlhy a krátky vin cez R270. Km na budíkoch je menej ak na aute kde to pôjde(F11 9/2010) tak som to neriešil. Po flashovaní cez ESYS 3.30.1 s tokenom a full psdzdata nastala chyba KOMBI_60_ETHERNET.Momentálne sú budíky 6wa "mŕtve", ISTA D ich nevidí resp. píše unknown. Prikladám aj časť logu. Ak niekto vie poradiť, okrem toho že ich treba vyhodiť, vopred vďaka.

[font=-apple-system, Helvetica Neue, Roboto, Segoe UI, Helvetica, sans-serif][size=100][font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif][KOMBI - 60 - swfl_000012aa-001_021_000] Transaction type: swDeploy; Message: 100% progress on ECUId:KOMBI_0x60 [100% of swfl_000012aa-001_021_000] [TRANSACTION]
[KOMBI - 60 - swfl_000012aa-001_021_000] Transaction type: swDeploy; Message: TA finished [TRANSACTION]
[KOMBI - 60] finalizeECUFlash started [PROGRESS]
[KOMBI - 60] finalizeECUFlash error [PROGRESS]
[] job failed with negative response error:
code: ECU could not startup in application, e.g. after successful Softwareupdate
description: no detailed description available; LinkName: KOMBI_60_ETHERNET
severity: ERROR
[THROWABLE]
[KOMBI - 60] There was an error during TAL execution, please check the log files. [WARN]
[KOMBI - 60] - [Exception - KOMBI - 60] job failed with negative response error:
code: ECU could not startup in application, e.g. after successful Softwareupdate
description: no detailed description available; LinkName: KOMBI_60_ETHERNET
severity: ERROR

[] finalizeVehicleFlash started [PROGRESS]
MCDDiagService<id=230900, job=com.bmw.psdz.jobs.common.MCD3_FinalizeVehicleFlash, service=DSC - DiagnosticSessionControl, description=error: timeout, link=HU_CIC_63_ETHERNET> [DIAGSERVICE]
MCDDiagService<id=230900, job=com.bmw.psdz.jobs.common.MCD3_FinalizeVehicleFlash, service=DSC - DiagnosticSessionControl, description=error: timeout, link=HU_CIC_63_ETHERNET> [DIAGSERVICE]
[] finalizeVehicleFlash finished [PROGRESS]
[] prepareVehicleForCoding started [PROGRESS]
[] prepareVehicleForCoding finished [PROGRESS]
[] finalizeVehicleCoding started [PROGRESS]
[] finalizeVehicleCoding finished [PROGRESS]
[] finalizeTALExecution started [PROGRESS]
[] finalizeTALExecution finished [PROGRESS]
TAL execution finished [TAL_EXECUTION_FINISHED]
TAL-Execution finished with status: "FinishedWithError". [C207]
TAL execution finished. Duration: "11min 10s". [C206]
[/font][/size][/font]

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní