... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
Filip92
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 27.9.2018
Auto: E46
Kraj: Bratislavský

316i podtlak v motore?

Štvrtok, 27. Septembra 2018, 21:35

Ahojte,

Som tu zatial novy, casom dodam fotky auta do spravnej casti fora ale zatial mam jeden problem s ktorym by som potreboval poradit.

Zakladne info o aute:
BMW E46 rok 2001, 316i este klasika M43B19. Najazdene ma nieco pod 370,000 (dovezene pri asi 80,000 a potom ho mal otec ako firemne auto, jazdilo 90% po dialnici).

Problem je nasledovny:
motor bezi dobre, drzi volnobeh viac menej v pohode, a ma dobry tah. Ale drhne plyn, ked je motor na volnobehu a chcete akcelerovat. Ked uz je ciastocne zoslapnuty tak to neni poznat. Ked sa vypne motor tak to pod kapotou tak ako keby trochu zasici... akoby sa uvolnoval niekde tlak. Drazdi ma na tom hlavne to, ze neviem prist na to ze co tomu je. Mozno s tym mate niekto skusenosti?

Co to neni:
Hned ma napadlo odvetravanie, to je nove (Meyle). Palivovy filter je novy, vzduchovy filter je novy, skrtiaca klapka je cista, a mechanicky nedrhne ked je vypnuty motor. V ramci uzdrby bol generalkovany cely chladiaci system, menene sviecky, a vela inych veci ktore sa tohto problemu urcite priamo netikaju.

Napada vas niekoho co by to mohlo sposobovat? Ked dam dole viecko oleja kym motor bezi, tak chce zdochnut ale stale ten plyn drhne. Mne sa zda ze sa tam tvori niekde tlak, ale neviem si vysvetlit preco, ani co dalsie by som vymenil.

Dakujem :-)

Filip
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: 316i podtlak v motore?

Piatok, 5. Októbra 2018, 09:01

Mam rovnaký motor a drhnutie plynového pedálu spôsobovala špinavá škrtiaca klapka. Kúp si čistič na škrtiace klapky, klapku vymontuj a vyčisti. Mne to pomohlo.
S tým syčaním ti povedať neviem, vačšinou to ludom robilo odvetranie klukovej skrine, ale píšeš že si ho menil. Menil si aj hadicu ktorá vediet z víka ventilov k odvetraniu ? ja som v nej mal strašný bordel tak som ju vymenil..
 
Filip92
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 27.9.2018
Auto: E46
Kraj: Bratislavský

Re: 316i podtlak v motore?

Nedeľa, 7. Októbra 2018, 18:35

Tiez ma to hned napadlo, ale skrtiaca klapka je cista, a pri vypnutom motore ide lahko, vobec nedrhne. Cistil som ju asi pred mesiacom, a nebola ani moc spinava. Ta hadica je prave ze nova, menil som ju ked sme robili chladiaci system a pri tom som si svimol ze ta stara bola roztrhnuta. To drhnutie sa s novou hadicou trochu aj zhorsilo, fakt ako keby sa tam niekde tvoril podtlak. Ale ako som pisal, nerobi to vzdy, raz za cas ide plyn uplne hladko. Este by som mohol vycistit regulator volnobehu, nevies ci je tam treba vymenit nejake tesnenie ked ho odmontujem?
 
GT323
Príspevky: 184
Registrovaný: 17.9.2017
Auto: 325i E46
Kraj: Nitriansky

Re: 316i podtlak v motore?

Streda, 10. Októbra 2018, 20:09

Možno ten regulačný ventil voľnobehu. Je možné že DME vie škrtiacu klapku nastavovať aj extrémne jemne ale inak za jemnosť (pridania plynu, kontrola podmienok) je zodpovedný ten ventil (logicky, kedže má menší priemer). S trochou nadsádzkou dá sa povedať že škrtiaca klapka ani sa neškrtne kým nepotlačíš plyn drsnejšie. Napr. jemne o 5-700 ot. aj a MDK ani sa nehne. Platí to nielen pri rozjazdu. Keď už odchádza tak má pomalšiu reakciu (to neznamená že nemôže fungovať ďalších 5 rokov). To boli moje skúsenosti, na nete je aj video o tom, polský sa mi zdá, kde je to krásne vidieť. Toľko o ,,voľnobežnom,, ventile. (Pri tejto vade čistenie nepomôže. Ako tak môže usmerniť premeranie (ohm).

Okrem toho netesnosť.

To syčanie pozorujem aj ja, presne takto ako píšeš, robí to rok-rok a pol, neviem prečo ale podľa toho čo všetko už som opravil mám pocit že to súvisí s polohou vačiek, možno niesu v polohe kde by mali byť (ale zas píšeš že inak motor ok). Toto je len nápad, neviem či by to vôbec bolo možné.
E46 325i
E46 323i
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: 316i podtlak v motore?

Utorok, 16. Októbra 2018, 07:34

Regulator volnobehu v pohode odmotujes a vycistis, ak neposkodis tesnenie tak ho nieje potrebne menit. Viac ti poradit neviem, kedze si vsetky veci ktore ma napadaju skontroloval/ vymenil
 
Filip92
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 27.9.2018
Auto: E46
Kraj: Bratislavský

Re: 316i podtlak v motore?

Štvrtok, 25. Októbra 2018, 22:04

Diky za rady, skusim ten regulator vycistit ci to nahodou nepomoze. Vidim ze novy stoji skoro 200 eur, tak ak cistenie nepomoze skusim zohnat celu skrtiacu klapku z ineho auta, prehodit to a uvidime ci to pomoze.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 16 neregistrovaných