... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Štvrtok, 11. Mája 2017, 15:40

Caute,

mam otazku, co moze vplyvat na korekcie vstrekov? Alebo inak... Mal osm vstreky na stolici a su ako nove. Na INPE mi ale korekcie idu od -1 do +1.6 . kazdy krat inak. Ak su vstreky v poriadku, nemali by byt korekcie tiez co najviac k nule?
Meni si ECU korekcie podla sania (vahy vzduchu) alebo funkcnosti EGR ventilu, teda splodin v nasatom vzduchu?

Vdaka za objasnenie
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Štvrtok, 11. Mája 2017, 15:49

Daj protokol zo stolice. Kde si to daval merať ?
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Štvrtok, 11. Mája 2017, 16:11

Dieselservis Brno. Dostal som ku tomuto tento protokol s tým, že mi bolo povedané, že vstreky musel dat robiť uz niekto predomnou. Neviem si to ale overiť, pri kúpe som sa na to neopýtal.

Pre úplnosť, korekcie sa pod záťažou priblizuju 0. Divné korekcie su len na neutrale.
Prílohy
Point Blur_May112017_170859.jpg
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
Kortys
Príspevky: 268
Registrovaný: 22.12.2010
Auto: E91, E46, E53
Kraj: Zahraničie

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Štvrtok, 11. Mája 2017, 21:10

Změřit tedy tlaky na jednotlivých válcích.
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Štvrtok, 11. Mája 2017, 22:32

Kortys napísal:
Změřit tedy tlaky na jednotlivých válcích.
Pozriem sa na to.... Ak by bola zla kompresia, moze menit korekcie vstrekov? Ak by boli zle piestne kruzky (tesnenie) motor by zral olej, je to tak? Olej to nezerie urcite. Mozno este ventily ak netesnia... Ale to by sa hadam prejavilo na tahu motora?
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
lacos31
Príspevky: 337
Registrovaný: 5.2.2009
Auto: E36 325TDS
Kraj: Banskobystrický

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Piatok, 12. Mája 2017, 05:04

Korekcne davky neodzrkadluju stav vstrekovacov,ale stav jednotlivych valcov.Ktory valec je "lenivy" do toho valca vstrekne viac paliva,aby chod motora bol kulturny.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Piatok, 12. Mája 2017, 07:14

1. Chod motora a jeho korekcie sa meraju pri volnobehu. Pri vytoceni motora furt ukaze nuly.
2. Toto co si vyfotil, to nie je protokol o skuske vstreku, ale nejaky nic-nehovoriaci lajster. Nic tam nie je, ziadny test. Protokol vyzera inak, mera sa tam spusta hodnot a ku kazdemu vstreku je samostatny dvojstranovy protokol, aj s vygenerovanym korekcnym kodom. Toto co mas je neviem co.... nejaky lajster o prepadoch napisany sekretarkou firmy autosklo. Kolko si platil za ten test?
Posli to do firmy TSA v Kezmarku, tam ti spravia test tak ako ma byt.

3. Samozrejme ze korekcie sa menia aj ked mechanicky problem - znizena kompresia vo valci atd atd. Proste ktory valec robi menej prace, tak tomu sa pridava na davke paliva. Ak je nizka kompresia, tak mu bude pridavat apd.
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Štvrtok, 18. Mája 2017, 23:19

airbone napísal:
2. Toto co si vyfotil, to nie je protokol o skuske vstreku, ale nejaky nic-nehovoriaci lajster.

Jop tiez som na to civel jak tela na nove vrata, no pan mi hovoril, ze pokial je vsetko v poriadku, davaju len tuto vec. Proste vstreky su v pohode. Islo mi o to zistit, ci necuraju naftu, dobre rozprasuju a rozprasuju tolko kolko maju a v akom intervale maju. WEB je tua stalo ma to 100 euro vratane tesneni. Vzhladom na to, kolko aut denne robia, by mi asi povedali, keby tie vstreky neboli v dobrej kondicii (ved aj oni chcu urcite zarobit napriklad takym repasom) .
Islo mi o to, nadobudnut trochu skusenosti a poznatkov, co vsetko moze rozhodit korekcie, pretoze som si presiel polku fora a najcastejsie som v spojeni s korekciami videl vstreky.

Odpoved som dostal takze dik.
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Piatok, 19. Mája 2017, 01:09

sipkam napísal:
Jop tiez som na to civel jak tela na nove vrata, no pan mi hovoril, ze pokial je vsetko v poriadku, davaju len tuto vec. Proste vstreky su v pohode. Islo mi o to zistit, ci necuraju naftu, dobre rozprasuju a rozprasuju tolko kolko maju a v akom intervale maju. WEB je tua stalo ma to 100 euro vratane tesneni. Vzhladom na to, kolko aut denne robia, by mi asi povedali, keby tie vstreky neboli v dobrej kondicii (ved aj oni chcu urcite zarobit napriklad takym repasom) .
Islo mi o to, nadobudnut trochu skusenosti a poznatkov, co vsetko moze rozhodit korekcie, pretoze som si presiel polku fora a najcastejsie som v spojeni s korekciami videl vstreky.

Odpoved som dostal takze dik.
Nehnevaj sa, ale uvazujes primitivne. Ked dam niekomu 100eur za test 4-och vstrekov, a on mi pri pive povie ze su dobre, a da mi k tomu takyto nic nehovriaci lajster, tak je to pre mna hlboko nedostatocne. Test vstrekov BOSCH sa robi na stolici BOSCH EPS 815 a ku kazdemu vstreku je z masiny vytlaceny 2-stranovy protokol o vsetkych nameranych hodnotach, nie len o nejakom prepade, lebo meria sa tam toho omnoho viac. A ked niekomu dam kilo za toto, tak ten protokol chcem aj vidiet a nie len to , ze ujom mi povie, ze su dobre a tot vsjo.
Ja som daval robit uz davno test, a to vo firme TSA Kezmarok, a daval som robit 6 vstrekov. Jeden z tychto 6tich som im podstrcil novy, o ktorom som vedel ze je 100% v poriadku. Oficialne stoji test jedneho vstreku 20eur + DPH. Vysledok bol taky, ze 5 vstrekov je v prdeli, nerepasovatelnych a 1 je uplne v poriadku. V protokoloch boli vygenerovane aj odchylky, vsae uplne mimo, az na ten jeden dobry vstrek, tam vygenerovana odchyla sedela s cislom vyrazenym na vstreku. Takze viem ze tu pracu spravili poriadne. Kedze ujo mi oznamil, ze 5 vstrekov je v riti a bolelo ho mi nauctovat tu povodnu sumu za test len preto aby mi oznamil ze ich mozem vyhodit do kosa a kupit si 5ks novych, tak sme to poriesili neoficialne za ovela nizsiu cifru. Ale v com mi pomohol enormne ked som sa ho pytal kde ich kupit, je ze zdvihol telefon, kdesi zavolal a potom mi povedal ze mam ist do istej firmy v KE, kde mi predaju cisto nove vstreky za 200eur/ks (na vymenu). To bole brutalne dobra cena, kedze pod 320 eur sa vtedy ani nedal kupit. Bol som v KE, vzal 5 novych vstrekov, dal im tie posrane a bol som rad.... nechal som tam len liter..... a to bola fakt dobra cenovka...
Tie povodne vadne vstreky nemali nijako divne odchylky pri merani rovnobeznosti chodu motra na diagnostike, myslim ze maximalne 0.5 do plusu, co nie je vela... Podla diagnostiky motor pracoval ako hodinky a aj pracoval. Az jedneho dna umrel a za mnou bol taky kudol dymu, ze ludia na dialnici zastavili lebo nevideli ani na meter. Pricina bola na skrz prepaleny piest od vstreku co kvapkal...... Akurat ze to s meranim prepadov, o akom ty mas "protokol", nezistis...... :)
 
srsenvilko
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Štvrtok, 4. Októbra 2018, 19:29

teraz musim napisat aj ja...airbone... cisto nove vstreky si kupil na vymenu v ke?? ty vies kde si bol, ma tam dobru stolicu, a cely vstrek, komplet s tvojim starm zelezom stoji 150eur...

a teraz mi povedz, naco si daval stary strek na vymenu , za 200eur...za novy....picoviny pises...ktora firma predava nove vstreky na vymenu???

ci ti dal novy strek a tvoj stary si dal do zeleza?? a za tie 300geamy ti dal zlavu 200eur.......dacomu sa vyznas, dacomu nerozumies

chceme aj my vediet firmu ktora v ke dava nove vstreky na vymenu, a dalej chceme vediet, co robia so starymi vstrekmi ked ti davaju zlavu....lebo pravdepodobne podla teba ich daju do kosa....lebo cisto novy vstrek je cistonovy, a urcite ich nerepasuju...to bude asi preto , ze ho chcu ekologicky zneskodnit, ale to je uz ina tema
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Štvrtok, 4. Októbra 2018, 20:03

Jaro tak to si zatal trosku vedla!!!Airbone aj tak myslel asi repasovane vstreky(vtedy ide stary na vymenu) Keby si mal len 5% znalosti co ma Airbone tak tu neriesis problemy z autom ale opravis si ho sam...Bez urazky....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Štvrtok, 4. Októbra 2018, 20:57

Moj zlaty, bolo to este v roku 2011.... nazov firmy si nepamatam, nejake autodiely slovakia alebo nieco podobne, ale bolo to na juznej triede a vybavil mi to ten pan z TSA. Dostal som fungel nove vstreky, nie repasovane a boli zabalene v krabickach bosch. Teda od prvovyrobcu, nie od nejakej garazovej firmy, ktora ich repasuje za 150eur. Co urobili oni s tymi starymi, je mi fuk. Ale boli neopravitelne, nerepasovatelne. Pamatam sa vsak ze ten predavac ani nevedel ci ich ma odomna vziat alebo nie. Kazdopadne som mu ich tam nechal a ci bolo potrebne ich vratit dodavatelovi alebo nebolo, to uz som nevysetroval. V tej dobe to bola vyborna cena, lebo predtym som kupoval jeden v bosch a zaplatil o dost viac, taktiez som musel vratit povodny. Takze ak je to pre teba picovina, tak nech, mne je to uplne fuk....
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Divne korekcie funkcnych vstrekov 320d

Sobota, 6. Októbra 2018, 12:47

srsenvilko napísal:
chceme aj my vediet firmu ktora v ke dava nove vstreky na vymenu, a dalej chceme vediet, co robia so starymi vstrekmi ked ti davaju zlavu....
A co je na tom take zaujimave? BOSCH ma svoj vymenny program ktoreho sprostredkovatelom vie byt hociktory obchodny parter-hociktore autodiely. Su urcite kriteria na stav vrateneho dielu a potom sa uplatnuje vratna zaloha. BOSCH pouzije diely ktore nepodliehaju normalnemu opotrebeniu na poskladanie repasovaneho vstrekovaca ktory moze posuvat dalej vo vymennom programe alebo montovat vo svojich servisoch. Ziadna zlava za vratenie na likvidaciu neexistuje-likvidacny poplatok je zahrnuty v nakupnej cene. Nemas za co.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných