... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
tomas91
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 8.1.2017
Kraj: Košický

BMW 1 - zopár nejasností pred kúpou

Nedeľa, 8. Januára 2017, 16:46

Zdravím všetkých nadšencov BMW,

zvažujem kúpu jazdeného BMW rady 1 (116d,resp. 118d),pričom mám pár nevyjasnených otázok,ktoré mi,pevne verím,budete vedieť dostatočne ozrejmiť. :)

Mojou najväčšou dilemou je,či sa mám obzerať ešte po 1.generácii tohto auta (rok výroby 2010/2011),alebo skôr siahnuť už po 2.generácii (rok výroby 2012). Vec,ktorá mi spôsobuje najväčšiu dilemu,je motor s kódovým označením N47D20,ktorý sa vyskytuje v zozname motorov,ktorým je odporúčané sa radšej vyhnúť (http://www.automag.sk/tychto-20-motorov ... ym-oblukom - netuším,nakoľko relevantný je tento článok,ale podobný zoznam som našiel na viacerých portáloch). Aká je pravdepodobnosť (šanca) odhaliť závady už pri konkrétnom aute (uvoľnenie rozvodovej reťaze,praskanie bloku medzi valcami),ktoré ukrýva tento motor ešte pri kúpe? Z tohto hľadiska sa mi zdá rozumnejšie (menej rizikové) uvažovať o 2.generácii,ale to je iba môj laický pocit...:) Z pohľadu Vás,skúsených BMW-čkárov,čo by ste mi odporučili?

Moja druhá otázka sa týka rozdielu v cenách náhradných dielov a servisu medzi BMW a ostatnými "ľudovejšími" značkami automobilov?Je tento rozdiel,ak nejaký vôbec je,veľký?

Poslednou vecou,v ktorej by som rád mal jasno,je zadný pohon. Je potrebné sa ho obávať,pokiaľ s ním nemám skúsenosti?

Za odpovede vopred ďakujem,
Tomáš.
 
liero
Príspevky: 7
Registrovaný: 13.7.2015
Auto: 116d
Kraj: Bratislavský

Re: BMW 1 - zopár nejasností pred kúpou

Pondelok, 20. Februára 2017, 12:22

Rozdiel v cenach nahradnych dielov, napr karoserie, svetla, atd a servisu tam je znacny pokial chces vsetko original. Co sa tyka neoriginalnych dielcov, alebo aut rozpredavanych na dielce, tak tam velky rozdiel nieje, rovnako co sa tyka servisu ineho ako autopalace.


Mam BMW 116d E87, 11/2010, najazdene 145000 a jazdi bezporuchovo.
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: BMW 1 - zopár nejasností pred kúpou

Pondelok, 20. Februára 2017, 15:44

Stym značným rozdielom v cene servisu si dovolím nesúhlasiť. Keď privezies do Porsche Inter auto VW Golf tak ti olej nevymenia o polovicu lacnejšie len preto že to je VW a nie BMW.. Čo sa týka 1er tak jednoznačne už ber 2.generáciu. Tam nie je čo špekulovať, je to novšie lepšie auto v každom smere. E87 už je výbehový model ktorý len stráca hodnotu, a dnes sa neoplatí kupovať podľa mna. Ale máš na vyber aj Kiu Ceed napr. ktorá by nemusela byt zlá po finančnej stránke na servis a je lepšia od E87. Čo sa týka zadného nahonu u BMW tak báť sa ho nemusíš ale ak naprší/nasneží tak je rozhodne horší od predohrabu a môžeš ľahšie zapadnúť. Ja už som narobil koľaje ako traktor s BMW kde Octavia išla ako nič :) Záleží kde jazdis. Ale dá sa aj zima prežiť s BMW ale ak máš obavu riešenie môže byt xDrive.
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: BMW 1 - zopár nejasností pred kúpou

Pondelok, 20. Februára 2017, 15:59

Motor N47 az po 03/2012. Pred tymto datumom je to taka macka vo vreci, najma co sa tyka praskania blokov, ale netreba zase robit tragediu z toho, je to male percento z celkoveho poctu. Rozvody treba preventivne vymenit

Zadnokolka: ak nebyvas v tatrach, netreba sa toho bat. Stacia nove kvalitne pneu a vyjdes vsade

Servis: Original komponenty su v adekvatnej cene, aj v porovnani ostatnymi nemeckymi znackami. Lacnejsie zozenies aj druhovyrobu komponentov inych znaciek. Vyslovene drahy servis je v autorizaku, co sa tyka ukonov. napr. vymena chladiacej zmesy + odvzdusenenie 200€ (kamarat ti to spravi za 20€) Vymena oleja a filtrov 500€ (kamarat za 50€) atd, inak sa to celkovo da zvladnut

Na kupu si zober so sebou dakoho, kto sa vyzna, napr. aj z fora
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW 1 - zopár nejasností pred kúpou

Pondelok, 20. Februára 2017, 16:52

Mpower odkial prosim ta cerpas tie rady typu kup si Kiu Ceed, bude lacnejsia na servis... Tych 5 rokov extra zaruky mas pekne zatrtkanych v servisnych prehliadkach, Ceed ma drahsi servis ako Golf.
Rady typu kup si Octaviu/Ceed/Golf whatever by si tu sice zasluzilo vela ludi, co prisli hladat nie radu ale niekoho, kto im schvali vyber F10 za 14999,-
ale niekto kto ma rozpocet na Fkovu 1tku a nechce za to kupit cukrikovu 5er ma asi v merku tu 1er tak mu asi treba radit v intenciach 1er a nie Kie Semen'o.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1906
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: BMW 1 - zopár nejasností pred kúpou

Pondelok, 20. Februára 2017, 23:06

A mna by zaujimalo v com je ta kia lepsia od bmw?
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: BMW 1 - zopár nejasností pred kúpou

Utorok, 21. Februára 2017, 13:57

2. generaciu a idealne po servise
 
duso85
Príspevky: 2
Registrovaný: 4.10.2018
Auto: BMW 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW 1 - zopár nejasností pred kúpou

Štvrtok, 4. Októbra 2018, 11:46

co treba poradit?
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW 1 - zopár nejasností pred kúpou

Štvrtok, 4. Októbra 2018, 12:23

po roku a pol uz asi nic, posledny prispevok v teme Utorok, 21. Februára 2017, 13:57

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných