... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
KEPO
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.5.2014
Auto: BMW E61 530xD
Kraj: Košický
Bydlisko: Smižany

[E46 325i bledá žaba]

Nedeľa, 23. Septembra 2018, 22:09

Po rokoch fandenia bavorskej vrtuľke, nahromadenia peňazí a nájdení toho "správneho" kusu som sa aj ja 29.8.2018 stal majiteľom bledej žaby :D prezývka kvôli tej farbe. Dovoz Nemecko, no ja som si bol pre ňu v Prahe, zdokladované ako 3ti majiteľ.
M54b25 + LPG montované v DE
Graugruen metallic - 442
2002-07-11
Výpis výbavy:
Foglights
Speedometer With Kilometer Reading
On-board Computer
Battery In Luggage Compartment
Language Version German
Eu4 Exhaust Emissions Norm
Dynamic Stability Control (dsc)
Sports Suspension Settings
Trailer-hitch With Removable Head
Multi-function For Steering Wheel
Sports Leather Steering Wheel
Lt/aly Wheels Star Spoke 44
Exterior Mirror Package
Model Designation, Deletion
Climate Comfort Windscreen
Window Lifts, Electric
Floor Mats, Velour
Warning Triangle
Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d
Wood Trim
Smokers Package
Through-load System
Armrest, Front
Lumbar Support Driver/front Passenger
Seat Heating F Driver/front Passenger
Headlight Washer System
Park Distance Control (pdc)
Rain Sensor
Xenon Light
Automatic Air Conditioning
Navigation System Professional
Bmw Assist
Compl Prep. Bmw Cellular Phone(motorola)
Cd Changer Bmw For 6 Cds
Hifi Loudspeaker System
White Direction Indicator Lights
Germany Version
Europe/dealer Directory
German / On-board Documentation
No Outer Skin Protection
Comfort Package
Comfort Plus Package

Pre auto som vyrazil o 02:30 ráno s kamošom. Na mieste sme boli okolo 9:45. (Praha 6) Pred tým než sme zavolali majiteľa som si autíčko letmo prebehol a skonštatoval na prvý pohľad že sa oplatilo ísť tie km. Tak ako bolo uvedené v inzeráte tak aj bolo v reále. Sem tam nejaký pupenec hrdze, ale čo sa týka stavu interiéru a výbavy, milo prekvapil. Zdokladované faktúry za vymenené podvozkové diely(tlmiče, pružiny, uloženia, silentbloky,čapy ,brzdy atď) plus baterka, chladič. Protokol o kontrole LPG, protokol z geometrie. Všetko bolo fajn, no majiteľ uviedol v inzeráte že auto sem tam po rannom štarte vynecháva, ale keď sa zohreje a prepne na plyn auto ide na 6 valcov. Pri našom príchode a prvom štarte motor naskočil na 6 valce aj na benzíne, po zohriati sa prepol na plyn a bez problémov jazdil. Nepokladal som to za až taký problém :-k [-X Povozil som sa všetko super všetko fájn, prvotný ošiaľ bol tam. :-"

Po vybavení prevozných značiek a vývoznej STK, sme sa vybrali z Prahy a hneď za Prahou praskla na kamošovom aute sťahovačka šoférového okna čiže sme mali o zábavú postarané :D Zvláštne situácie si vyžadujú zvláštne riešenia :D vyhľadali sme prvé železiarstvo, od našej polohy, kde sme si chceli zakúpiť torxové skrutkovače že dáme preč tapacíre, no milá pani v obchodíku povedala že ak jej pomôžeme vyložiť tovar do regálu môžeme si požičať čo potrebujeme, hold dobrý ľudia ešte nevymreli \:D/ Okno sme dvihli zaistili a konečne sa vybrali domov. Po prejdení 280km sa mi prepol plyn na benzín a trebalo dotankovať plyn. (Nádrž na plyn70L natankoval som len čosi okolo 30L, nakoniec sa doma nastavil reduktor na LPG diag a už veselo spravím 550km na nádrž) Ten som dotankoval v Drietome a hurá domov na východ. Večer som to ešte pred príchodom domov umyl a doma odparkoval. Všetko bez problémov.
Prikladám link na galériu kde som sa snažil fotky zoradiťviac menej podľa náväznosti.

https://kepo.rajce.idnes.cz/Bmw_e46_325i/

https://kepo.rajce.idnes.cz/Bmw_e46_325i/

Za tú dobu zatiaľ čo ho mám už stihla prasknúť zadná pravá sťahovačka, tá sa vymenila kus za kus a rovno som si v predných dverách vymenil oba kocky lebo mi okno pri dvíhani križovalo. Vymenil CD vechsler na Cd-čka za funkčný. Zohnal som si CD mapy (2016) východnej a západnej európy na CD MKIII mechaniku. Kabínový filter, lebo starý sa rozsypal. Vymenil sklíčko šoférového spätného zrkadla lebo pôvodné už bolo roztečené. Snímač hladiny motorového oleja vypisuje ako chybu, tak mám nachystaný druhý z búračky orignál bmw, len to chcem vymeniť naraz so všetkými olejmi. Trocha povysával, vyvoňal interér. A začal sa venovať problému ktorý ešte stále pretrváva a preto budem vďačný za každú radu.

Motor ráno po naštartovaní vynecháva/l, po zahriatí sa prepol na plyn a beží/bežal v poriadku. Samozrejme, kontrolka motora svieti/la, zobral som to na Delphi diagnostiku, tá nám ukázala "Vynechávaní zážehu" valec 2,3,4,5,6. Limit žízení vstreku paliva, limit prekročen. Plus nejaké drobnosti ale tie mám v merítku a vyriešia sa v dohľadnej dobe. (Po výmene podtlakov ten limit žízení zmizol). Skontrolovali sa všetky lamdy a vykazovali činnosť, no či správnu je otázne ale nevyhodila ich ani delphi ani Inpa.
Vymenil som sviečky NGK BKR6EQUP
Keď som videl v akom stave sú pípky, tak samozrejme aj tie BOSCH
Naštartoval som a zase ten istý scenár. Tak som chcel nechcel vymenil som cievky, z búraného ale original bmw všetky 6ks. Bez úspechu. Problém pretrvával.
Dočítal som sa že motory sú háklivé na podtlak. Tak sa vymenil separator, o-ring na olejovej tyčke a viečko na olej. Bez zmeny.
Tak som skontroloval "vysávač" na ľavej strane pri nádržke na ostrekovače že či pri studenom štarte funguje a fungoval, a zároveň z hadice zistil že motor pulzuje. Tak som šiel ďalej. Podtlakovú hadičku ktorá ide zo sacieho hrdla dole do palivového filtra som našiel odtrhnutú. Tak som vymenil všetky podtlakové hadičky na motore, pri banke v ľavo, na sacom potrubí, v pravo dole pri palivovom filtri, v zadu na sáni pri jednosmernom ventile aj pri elektrickej vákuovej pumpičke. Vyčistil škrtiacu klapku, voľnobežný ventil, skontroloval DISA klapku a všetky možné spoje a prípadné netesnosti. Kvôli zadným hadičkám som musel dať dole sanie, tak som na sanie založil rovno nové tesnenie aby som vylúčil možné ďalšie netesnosti.

Problém je v tom že motor po naštartovaní vynecháva, keď ho vypnem a naštartujem hneď studený, niekedy viac krát za sebou, tak to pomôže a nevynecháva a ide pekne. Aj cely deň, akonáhle dlhšie postojí je problém. Na benzíne aj na plyne ide pekne, niekedy za jazdy sa stane že vypadne, jeden dva, niekedy aj tri valce. Za jazdy vypnem zapnem kľúč a ideme ďalej. Na plyne ma niekedy problém ustáliť si hladinu voľnobehu a kolíše od 500-1200. Akonáhle kopnem do plynu ustáli sa. Robí to každé ráno, ale akonáhle sa zohreje už to spraví len veľmi sporadicky, s tým že naskočí kontrolka motora, ktorá po opätovnom naštartovaní niekedy zhasne niekedy nie. Motorovú elektriku som skontroloval, káble som si prepípal, konektory vyčistil, piny postláčal k sebe. Všetko je čisté, RJ som otvoril je čistá, bez korózie prípadne iných zásahov (DME MS43). Bol som na viacero diagnostikách už a každý len skúša a háda čo by to mohlo byť a ja len skúšam a mením diely za dielmi. A nebaví ma len tápať a skúšať. Som ochotný prísť v rámci SR hocikde kde by mi niekto vedel pomôcť =D>

Kto to dočítal až sem má, u mňa pri stretnutí pivo a vopred Vám ďakujem za nejaké postrehy. :thumbup:
Naposledy upravil/-a KEPO v Pondelok, 24. Septembra 2018, 11:45, upravené celkom 2 krát.
in E61 530xd 170kw
ex E91 320xd 135kw
ex E46 320d 110kw.
ex E46 325i 141kw.
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: E46 325i bledá žaba

Nedeľa, 23. Septembra 2018, 22:33

Zhoď dole benzínové vstreky aj s lištou - určite tam budeš mať bordel. Častá vada, keď auto jazdí dlho na plyn, tak sa pricpú benzínové vstreky. Ak tam budeš mať brajgel, tak kompletne daj vyčistiť palivovú sústavu + nový filter.
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."
 
KEPO
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.5.2014
Auto: BMW E61 530xD
Kraj: Košický
Bydlisko: Smižany

Re: E46 325i bledá žaba

Pondelok, 24. Septembra 2018, 08:37

Keď som mal dole sanie tak sa pred tým kompresorom vyfúkalo všetko, aj gumičky sa vyčistili na vstrekoch. Auto keď 2x-3x preštartujem tak potom môžem celý deň jazdiť či na plyne alebo benzíne a pôjde dobre, ale je k ním dobrý prístup tak to dneska skúsim aj s tým filtrom.
in E61 530xd 170kw
ex E91 320xd 135kw
ex E46 320d 110kw.
ex E46 325i 141kw.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: [E46 325i bledá žaba]

Pondelok, 24. Septembra 2018, 14:58

Pekné auto. Bývalý majiteľ z CZ je aj tuším tu na klube.
 
Užívateľov profilový obrázok
nadro
Príspevky: 4107
Registrovaný: 5.11.2011
Auto: BMW E46 320 touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: [E46 325i bledá žaba]

Utorok, 25. Septembra 2018, 07:37

Gratulujem Ti ku kúpe. Auto vyzerá celkom zachovalo a opäť sa potvrdilo to, že model E46 predbehol dobu dizajnom min. o 10rokov.
Veľa šťastných km bez nehôd a hlavne porúch.
Dano 0905/571254
pribehy-nasich-aut/krakow-a-nova-rozpera-t57331-600.html
v ponuke rozširovacie podložky na všetky typy BMW
____________________
BMW E46 320d touring
ex: škoda 125l lpg
ex: citroen zx 1,8i
 
KEPO
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.5.2014
Auto: BMW E61 530xD
Kraj: Košický
Bydlisko: Smižany

Re: [E46 325i bledá žaba]

Nedeľa, 30. Septembra 2018, 22:19

Ďakujem.

Novinky po víkende. Vymenil sa palivový filter, vybrali sa vstreky, "prášili" rovnako. Pre istotu som ich dal do ultrazvuku. Založil späť a robilo to zlosť ďalej. Vymazali sa adaptačné hodnoty a auto išlo ako keby zišlo z linky. Motor tak nekolísal, aj citelne bolo počuť že zmenil chod. Výkonovo by som povedal že ožil. Proste bol kultivovaný. Ale asi 70km. Teraz večer to začalo zase blbnúť. Na benzíne, na plyne to ide v poriadku. Takže som zvedavý zajtra čo mi vyhodí diagnostika.
in E61 530xd 170kw
ex E91 320xd 135kw
ex E46 320d 110kw.
ex E46 325i 141kw.
 
craZynator
Príspevky: 190
Registrovaný: 3.8.2015
Auto: E39
Kraj: Košický

Re: [E46 325i bledá žaba]

Nedeľa, 30. Septembra 2018, 23:49

adaptacne hodnoty coho ?
 
KEPO
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.5.2014
Auto: BMW E61 530xD
Kraj: Košický
Bydlisko: Smižany

Re: [E46 325i bledá žaba]

Pondelok, 1. Októbra 2018, 19:07

Všeobecné, celkové asi pre všetky akčné členy ktoré zberajú dáta pre RJ. Robilo sa to cez Delphi. Motor asi potom nabehol len z toho čo mal nahraté v RJ.
in E61 530xd 170kw
ex E91 320xd 135kw
ex E46 320d 110kw.
ex E46 325i 141kw.
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: [E46 325i bledá žaba]

Utorok, 23. Októbra 2018, 09:32

Tak Delphi je taká diagnostika, že konec...
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."
 
KEPO
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.5.2014
Auto: BMW E61 530xD
Kraj: Košický
Bydlisko: Smižany

Re: [E46 325i bledá žaba]

Utorok, 25. Decembra 2018, 21:08

No troška oživiť vlákno.
V podstate som problém nevyriešil, len pomaly zužujem kruh možností ktorý sa pomaličky zmenšuje. Vymenil som všetky 4 lambdy, samozrejme bez zmeny. Auto sa od 0 do -4 tvárilo že mu nič nieje, aj kontrolka motora zhasla aj motor nevynechával. Tento jav som si všimol od kedy sa ochladilo. Nieje to zvykom ale stane že funguje normálne. Tak ma napadla ešte váha vzduchu, pri rannom studenom štarte som ju odpojil a štartoval s odpojenou váhou a taktiež bez zmeny. Čiže momentálne som bezradný.
in E61 530xd 170kw
ex E91 320xd 135kw
ex E46 320d 110kw.
ex E46 325i 141kw.
 
craZynator
Príspevky: 190
Registrovaný: 3.8.2015
Auto: E39
Kraj: Košický

Re: [E46 325i bledá žaba]

Utorok, 25. Decembra 2018, 23:24

Pripajas to na kokotinu a potom sa cuduj svetu.

Daj to na normalnu diagnostiku, podla pna mas v pici vstreky.
 
KEPO
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.5.2014
Auto: BMW E61 530xD
Kraj: Košický
Bydlisko: Smižany

Re: [E46 325i bledá žaba]

Utorok, 25. Decembra 2018, 23:30

Ja to dám rád k niekomu kto sa tomu rozumie a povie mi viac cez diagnostiku.
in E61 530xd 170kw
ex E91 320xd 135kw
ex E46 320d 110kw.
ex E46 325i 141kw.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: [E46 325i bledá žaba]

Streda, 26. Decembra 2018, 10:46

Jasne, hovoria diagnosticky magovia. Netreba cakat zazraky. Pokial ti delfin ukazuje live data a chybove kody, co na prekvapenie tunajsich majstrov ta mrdka vie v urcitych pripafoch lepšie ako original, treba vediet co v tých hodnotach hladat. Original ta nezachrani, zvlast nie u plynom pomrdaneho benzinu kde velmi casto na diag vsetko hra ale motor nejde.
 
KEPO
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.5.2014
Auto: BMW E61 530xD
Kraj: Košický
Bydlisko: Smižany

Re: [E46 325i bledá žaba]

Streda, 26. Decembra 2018, 18:50

Ja by som ten plyn časom chcel dať preč, ale momentálne je to pre mňa východisko, lebo na plyne všetko funguje a na benzíne to vynecháva. Takže to je teraz pre mňa aspoň aké také jazdné riešenie. Preto sa snažím to dať dokopy a nevytvárať tu burlive diskusie :lol: Celé to je o tom, že robí to ráno pri studenom štarte na benzíne a potom veľmi sporadicky, počas denných štartov.
Vymenené/Vyskúšané:

6ks sviečky
6ks pipky
6ks cievky
separator aj s hadicami
4ks lambda sondy
pretesnená a skontrolovaná DISA klapka
vyčistená škrtiaca klapka
vyčistený voľnobežný ventil
vymenený palivový filter aj s regulátorom
vyčistené benzínové vstreky
vymenené tesnenie pod sánim
vymenené všetky podtlakové hadičky
vymenená vákuová pumpa Pierburg vzadu na sáni
vyčistená váha vzduchu( pred studeným štartom bola odpojená problém pretrvával)
in E61 530xd 170kw
ex E91 320xd 135kw
ex E46 320d 110kw.
ex E46 325i 141kw.
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: [E46 325i bledá žaba]

Streda, 26. Decembra 2018, 19:17

kto by to len tusil ze ma M54 vakuovu pumpu... najdi miesto uniku vzduchu oprav a bez na doladenie plynu...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: PetoK a 41 neregistrovaných