... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
stevo123
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 26.2.2012
Auto: BMW 525d E60
Kraj: Košický

Problem s rozjazdom

Pondelok, 9. Decembra 2013, 10:04

Zdravim chalani
Mam taky problem ze takmer pravidelne rano ked sadnem do auta a zastavim niekde na krizovatke drzim brzdu...ked naskoci zelena pustim a s autom az trhne. Spravi mi to pravidelne takmer kazdy den ale iba 1-2x za den. Vacsinou hned rano ked je auto studene. Vraj je to Hardy spojka moze to tak byt? Co som pozeral nestoji to vela. Btw. olej v prevodovke som menil v lete (2x ako by sa spravne malo). Automat inac radi pekne bez trhnutia iba ten rozjazd po pusteni brzdy mi vadi. Minule stal za mnou kamos na krizovatke a ked so mnou trhlo mi az zavolal ze preco mi cele auto tak trhlo cize je to viditelne.
Mam BMW 525d 145kW r.v. 10/2009.
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: Problem s rozjazdom

Pondelok, 9. Decembra 2013, 10:41

Bude to nieco v automate, nerozumiem sa tomu (mozno hydromenic) ale hardy spojkou to nebude... to by ti buchalo jednak a jednak by to nesposobilo poskocenie...
A uz vobec nie pri automate, kedze tam je po cely cas statia na krizovatke "napnuta" aj ked stojis na brzde, tak prevodovka akoby "taha"
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12239
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Problem s rozjazdom

Pondelok, 9. Decembra 2013, 12:20

Pokial to robi 1x denne a nieje to extrém,ani to nerieš.......skoro každy automat tak trošku kopne, mne napr ked zastanem v križovatke a hned sa pohnem a automat ešte nema zaradené 1, vtedy kopne......tiež to nerobí vždy,ale iba pri nejakych situaciach.....su aj horšie veci,takže ak ta nič ine netrapi,tak to nerieš.....alebo daj urobit adaptacie prevodovky, mojim klientom to veľa krat pomohlo, že auto prestalo kopať....))))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7479
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Problem s rozjazdom

Pondelok, 9. Decembra 2013, 21:52

stevo123 napísal:
Zdravim chalani
Mam taky problem ze takmer pravidelne rano ked sadnem do auta a zastavim niekde na krizovatke drzim brzdu...ked naskoci zelena pustim a s autom az trhne. Spravi mi to pravidelne takmer kazdy den ale iba 1-2x za den. Vacsinou hned rano ked je auto studene. Vraj je to Hardy spojka moze to tak byt? Co som pozeral nestoji to vela. Btw. olej v prevodovke som menil v lete (2x ako by sa spravne malo). Automat inac radi pekne bez trhnutia iba ten rozjazd po pusteni brzdy mi vadi. Minule stal za mnou kamos na krizovatke a ked so mnou trhlo mi az zavolal ze preco mi cele auto tak trhlo cize je to viditelne.
Mam BMW 525d 145kW r.v. 10/2009.

tak ako pise simik, resetoval ti niekto adaptacie po vymene oleja? robilo mi to to iste...teraz to uz za studena ani za tepla nerobi, ostalo mi to trosku robit ked je motor vlazny
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: Problem s rozjazdom

Utorok, 10. Decembra 2013, 09:47

Pri stati na krizovatke je kardan stale jemne v zabera, takze hardyna to nemoze byt. Takisto toto kopnutie nema robit. Nakolko je to zavazne, sa neda urcit. Ale pokial si to vsimol kamarat v aute za Tebou, tak je to asi dost znacne trhnutie. Ci uz to budes riesit alebo nie, je na Tvojom rozhodnuti. Daj si niekomu minimalne spravit adaptaciu prevodovky, i ked nemyslim, ze to pomoze, pokial to robi za studena. Olej si predpokladam menil. Mozno takto budes jazdit dlhe roky, ak si povies, ze nevadi a mozno sa cosi po case vysype. Kazdopadne, stvalo by to aj mna :?
 
stevo123
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 26.2.2012
Auto: BMW 525d E60
Kraj: Košický

Re: Problem s rozjazdom

Nedeľa, 15. Decembra 2013, 13:15

Robilo to aj pred vymenou oleja v prevodovke aj preto som ten olej daval menit lebo som myslel ze to s tym suvisi. Takze adaptaciou to nebude
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: Problem s rozjazdom

Pondelok, 16. Decembra 2013, 16:55

tak uz sa s tym iba zmierit alebo otvorit prevovoku a opravit
 
otazka
Príspevky: 6
Registrovaný: 4.1.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Problem s rozjazdom

Piatok, 21. Októbra 2016, 12:35

Nazdar, tak ako, vyriešil si to nejako nakoniec? Pretože to isté sa deje aj mne ale len keď je auto studené ráno alebo po dlhom dlhom státí. Keď sa motor zohreje na 85 a viac, tak už to nerobí. Najprv som si myslel ze to je automat ale radi pekne hladko no Včera som si ale všimol, že keď stojím na pedále dlhšie, tak to trhne keď je studené, ale keď som zatiahol ručnú, stál a potom odbrzil, tak auto sa pekne pohlo dopredu bez viditeľného kopnutia. Môže to byť aj niečo s brzdami alebo hydraulikou alebo čím? Tým pádom že to na ručnej nerobilo, tak automat asi vypadáva z podozrenia....
 
LukLuk
Príspevky: 30
Registrovaný: 17.9.2018
Auto: BMW 525 d E61 LCI
Kraj: Nitriansky

Re: Problem s rozjazdom

Pondelok, 17. Septembra 2018, 18:03

Ahoj mam podobný problém pri naštartovaní kopne prvý krát v polohe Parking a niekedy pri rozjazde na semafore v polohe Drive menený hydromenič olej i filter taktiež robená adaptácia ktorá by na to aj tak nemala vplyv. Podarilo sa to niekomu vyriešiť v čom bol problém?
 
sbarnisin
Príspevky: 241
Registrovaný: 24.1.2012
Auto: e61 530xD A/T black
Kraj: Košický
Bydlisko: Sečovce

Re: Problem s rozjazdom

Sobota, 22. Septembra 2018, 18:14

podla mate volu v kardanovom krizi ... treba skontrolovat. Ja som teraz repasoval kardan a uz nekope
"BMW Positiv"

"e61, 530xD A/T, 173kw, Black"

ex e46, 318i, 105kW, TitanSilber, sedan
ex e36, 318i touring 85 kW

pribeh: post1264645.html#p1264645
 
LukLuk
Príspevky: 30
Registrovaný: 17.9.2018
Auto: BMW 525 d E61 LCI
Kraj: Nitriansky

Re: Problem s rozjazdom

Pondelok, 24. Septembra 2018, 20:41

Tak sa na to pozriem a robilo to tiez pri rozjazdoch a aj pri starte v polohe parking? Dakujem za tip
 
LukLuk
Príspevky: 30
Registrovaný: 17.9.2018
Auto: BMW 525 d E61 LCI
Kraj: Nitriansky

Re: Problem s rozjazdom

Pondelok, 24. Septembra 2018, 20:49

Je to taky tupý tvrdy zvuk trhnutia ako by sa tahom motora nieco odlepilo v prevodovke
 
Noggetxx
Príspevky: 1
Registrovaný: 12.5.2023
Auto: E91
Kraj: Bratislavský

Re: Problem s rozjazdom

Piatok, 12. Mája 2023, 11:08

No čo našli ste čo to bolo?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných