... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
tominno
Príspevky: 57
Registrovaný: 27.3.2017
Auto: e 39 525 tds 1998
Kraj: Trenčiansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 14. Septembra 2018, 09:17

reálne mám rátať s akou spotrebou? spotreba by sa mi nemala zmeniť v porovnaní s benzínom, či nejaké zmeny tam nastanú aj v tomto smere?

toto ma teraz tak napadlo, keď mi píšeš o tom, že záleží od toho jak ťažkú mám nohu :-D nohu samú od seba mám dosť ťažkú, ale myslím, že to je skôr na inú debatku :-D
mal som myšlienky, že či by to nemohlo dlhšie trvať, nie, že teraz budem mať v hlave nejakú vidinu a realita bude iná
pumpa môj druhý domov
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 14. Septembra 2018, 10:35

Mne sa to vratilo po polroku... pri 70k km rocne
 
Užívateľov profilový obrázok
tominno
Príspevky: 57
Registrovaný: 27.3.2017
Auto: e 39 525 tds 1998
Kraj: Trenčiansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 17. Septembra 2018, 12:13

takto by som si to teda predstavoval :-O
pumpa môj druhý domov
 
Užívateľov profilový obrázok
Ventik
Príspevky: 115
Registrovaný: 16.3.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 19. Septembra 2018, 08:09

ak budes jazdit dlhe trasy a casto, tak sa ti to vrati a ani nebudes vediet ako, teraz to tak riesis, ze kedy sa to vrati, ale dojde na to, ze ked uz budes LPG mat, tak uz tolko nebudes to sledovat a skor budes venovat pozornost tomu, ze setris peniaze a budes jazdit a jazdit :-D
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 19. Septembra 2018, 08:33

ono sa to dokaze vratit aj skor zalezi kolko stala zastavba a kolko sa najazdi km... navratnost beznej zastavby je odhadom po prejdeni 30tis km
mala matematika, ak mesacne najazdis 3000km na spotrebe 12 litrov usetris cca 200€ (zas zalezi za aku cenu tankujes LPG + cucnes tak stvrt nadrze benzinu koli startom, privstreku atd)... cena montaze plynu dajme tomu 1200€, cize za pol roka mas naklady naspat...
 
Užívateľov profilový obrázok
jeremmy
Príspevky: 59
Registrovaný: 5.12.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 21. Septembra 2018, 07:11

ice.blade co je taka dobra cena za LPG na pumpach? ty bezne za aku cenu tankujes? lebo ja co pozeram, ked chodim tankovat, tak ceny LPG su rozne, na mensich pumpach su tie ceny nizsie a zase na dialnici co su pumpy, tak tam tie ceny su o dost vyssie
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 21. Septembra 2018, 14:04

pod 50 cent za liter auto.sme.sk/natankuj... bezna cena je tak 60 cent za lier a ak ides po dialnici idealne aj mimo slovenska mas aj 80 cent za liter... tam kde su vysoke ceny tak je to vidiet aj na inych pohonnych hmotach nez len LPG...
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Nedeľa, 23. Septembra 2018, 05:58

Tominno poviem ti, že toto je vec, o ktorej nemusíš dáko viac už uvažovať, aspoň ja to tak beriem, pretože odkedy mám v aute tartarini tak absolútne neriešim, či niekam na aute idem alebo nejde. Ale proste sadneme do auta a ideme kam chceme. Keď budeš mať LPG, tak nebudeš toľko prežívať to, či niekam ísť či neísť a tým pádom aj skôr sa ti tie peniaze, ktoré dáš do prestavby auta vrátia. Keď si počítaš návratnosť cez tie kalkulačky na nete, tak síce ti dajú nejaké info, ale tá realita môže byť úplne iná ;-)
Jeremmy ceny sú ozaj rôzne, ja ak netreba tak po diaľniciach netankujem, lebo tie rozdiely tam proste sú a nie sú podľa mňa zanedbateľné, to už musí byť aby som na diaľnici natankoval, o tretinu vyššie jak bežná cena, na toto som už žgloš :-D
 
Užívateľov profilový obrázok
tominno
Príspevky: 57
Registrovaný: 27.3.2017
Auto: e 39 525 tds 1998
Kraj: Trenčiansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 25. Septembra 2018, 08:08

tesite ma tymto co pisete :-D
viktor tak by som to chcel, ze nebudem uvazovat, ale sadnem a pojdem :-D tymto vsetkym, co ste mi to vysvetlili, objasnili, ste ma aj presvedcili, ze je to dobra varianta, dat sa na LPG ;-)
pumpa môj druhý domov
 
Užívateľov profilový obrázok
jeremmy
Príspevky: 59
Registrovaný: 5.12.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 27. Septembra 2018, 11:42

len to, ze pri tom tankovani, ked kukas na ceny, tak cez ceny v dnesnej dobe uz nemas sancu odhadnut kvalitu toho plynu :/ aspon ja to teda tak zatial vnimam cele :-D
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 2. Októbra 2018, 08:07

Záleží zakaždým jak sa na to pozrieš, podľa mňa to je fajn, aspoň jak ja jazdím, tak mne sa to oplatí, keby som jazdil málo a nemám to oskúšané, asi by som ti tu teraz o tom nepísal.
Jeremmy to veru nie, cez ceny kvalitu nezistíš ani len náhodou, preto je vhodné sa aj so servisom poradiť, že kde oni majú skúsenosti, kde oni tankujú, kde majú tú kvalitu plynu jak keby overenú.
 
Užívateľov profilový obrázok
xavier
Príspevky: 104
Registrovaný: 16.3.2013
Auto: e36 320d
Kraj: Trenčiansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 3. Októbra 2018, 13:55

Varianta sama o sebe ano, len si vyber system a servis, ktory ti to dobre namontuje, aby montaz nesposobovala nejake dodatocne problemy, ktore by ti narobili vrasky na cele, ze ked si budes mysliet, ze uz je to fajn po prestavbe, aby to ozaj aj fajn bolo ;-)

Aby aj ta prestavba nebola najlacnejsou variantou, lebo to nemusi priniest uspech ;-)
 
Užívateľov profilový obrázok
maxim
Príspevky: 108
Registrovaný: 10.2.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 4. Októbra 2018, 07:15

podla mna s tym ani nik v dnesnej dobe uz nerata, ja som opatrnejsi, ked ma nieco taku akoby vyhodnejsiu cenu, vacsinou zistujem co je zatym a radsej si volim zlatu strednu cestu ;-
 
Užívateľov profilový obrázok
davidof
Príspevky: 56
Registrovaný: 24.2.2017
Auto: 525 d 2009
Kraj: Trenčiansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 5. Októbra 2018, 08:47

v zime ste niekto nahodou s LPG problem nemali? ze by v lete vsetko islo jak ma, ze by system fungoval, ale ze by s prichodom zimy prisli aj nejake problemy? ze by neprepinalo ako ma alebo zeby sa spotreba zvysila?
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 5. Októbra 2018, 09:18

logicky sa cez zimu auto nezohreje tak rychlo ako v lete, na plyn sa prepne neskor co zdviha spotrebu benzinu, osobne si na zimu nastavujem vyzsiu teplotu prepinania nez v lete

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní