... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

mmracing.sk
 
stormwind
Príspevky: 16
Registrovaný: 7.2.2010
Auto: E60 540i
Kraj: Trnavský

Re: Klepání podvozku 530D F10

Štvrtok, 6. Septembra 2018, 08:53

Pomohlo niekomu vymenit gumovy drzak tej tyce stabilizatora?
 
Diabllo007
Autor témy
Príspevky: 111
Registrovaný: 3.12.2015
Auto: BMW F10
Kraj: Košický

Re: Klepání podvozku 530D F10

Piatok, 14. Septembra 2018, 18:38

Tak vyreseno...u me bylo spatne horni ulozeni tlumicu...
 
Torrman
Príspevky: 28
Registrovaný: 8.12.2018
Kraj: Bratislavský

Re: Klepání podvozku 530D F10

Sobota, 3. Októbra 2020, 16:02

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o radu. Řeším taky už nějakou dobu klepání od přední nápravy na nerovnostech apod. Pořád se toho nemůžu zbavit, vyměnil jsem přední tlumiče, což jsem myslel že to bude tím, nebylo, vyměnil jsem spodní ramena, tyče stabilizátoru a také nepomohlo. Všechny ostatní ramena se na omak zdají bez vůlí. Ovšem všiml jsem si, že když na zvednutém autě otočím kolem až na doraz, tam a zpátky, vydává to poměrně děsivé zvuky z toho kardanového kloubu (viz. video.) Což se i hodně přenáší do interiéru. Otázka zní, jestli i při nerovnostech by to mohlo dělat onen klepavý zvuk, který hledám. Mohl by mi k tomu prosím někdo něco napsat? Předpokládám, že tato vůle asi nebude uplně normální... (520d f10) Díky moc
 
Užívateľov profilový obrázok
Patopojo
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.7.2019
Auto: BMW 520d touring F11
Kraj: Nitriansky

Re: Klepání podvozku 530D F10

Pondelok, 5. Októbra 2020, 13:53

Ahoj, ak sú kĺby ok tak to robí radiálna vôľa tyče ktorá vstupuje za tými kĺbmi do hrebeňového riadenia...
 
Torrman
Príspevky: 28
Registrovaný: 8.12.2018
Kraj: Bratislavský

Re: Klepání podvozku 530D F10

Pondelok, 5. Októbra 2020, 15:41

Patopojo napísal:
Ahoj, ak sú kĺby ok tak to robí radiálna vôľa tyče ktorá vstupuje za tými kĺbmi do hrebeňového riadenia...
Díky za odpověď... Jako když za to vezmu tak se mi zdá, že vůle je právě v tom co popisuješ... Je tam nějaká tolerance, nebo musí být bez vůle? Jde to nějakým způsobem opravit, vyměnit, nebo to je v takovém případě na novou převodku? Jinak že bych registroval nějakou vůli, co bych poznal na volantu, nebo při řízení to vůbec...Díky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: sandrito a 5 neregistrovaných