... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
swalko
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 12.12.2010
Kraj: Žilinský

E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Nedeľa, 2. Januára 2011, 17:29

V aute mam namontovany fabricky alarm ("klaunsky nos" blika po zamknuti automobilu na cerveno, ked su zle zavrete dvere nos signalizuje zle zavretie dveri, pod kapotou sa nachadzaju spinace alarmu, v kabine sa nachadza ultrazvukovy snimac, smerovky po uzamknuti/odomknuti automobilu zablikaju - toto je mozne nastavit priamo na bc). Nefunguje panicky rezim, po uzamknuti automobilu ultrazvukovy snimac nereaguje na pohyb, auto nepipne pri zamknuti/odomknuti a ani nie je mozne pipnutie nastavit prostrednictvom BC :^o , reakcie na zopnutie spinacu pod kapotou po uzamknuti som este neskusal :-k . Predchadzajuceho majitela auta nepoznam, takze neviem povedat ci tam alarm bol uz od vyroby (a dealer ho zrejme "zabudol" aktivovat) alebo sa jedna o retrofit kit (a nebol aktivovany). Alebo sa jedna o daky problem alarmu?

Kedze v aute alarm je nainstalovany, rad by som si ho nehal aktivovat (ak sa jedna len o problem aktivacie). Zaujima ma teda ci by bol niekto ochotny a hlavne skuseny zo zilinskeho kraja, pripadne z blyzkeho okolia Popradu aktivovat alarm a kolko by to stalo :smile:
ancaaa: ...ty moj boh ruky vam polamať toto lucifer nevidel aj keby to montoval ježiškristus s.r.o ,plyn do m5 montovať o matičko skakava...
 
Užívateľov profilový obrázok
valer750
Príspevky: 489
Registrovaný: 16.1.2009
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Humenne

Re: E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Nedeľa, 2. Januára 2011, 19:51

ja mam alarm a tiez nepipa pri zamknuti al. odomknuti...vnutorne cidla reaguju asi az po pol minute alebo minute....skus to vyskusat....a cidlo pod kapotou ma asi kazda trojka...
Celým menom Valér Postihač, keby nieco:)
E91 325dA
E34 540/6
 
swalko
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 12.12.2010
Kraj: Žilinský

Re: E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Nedeľa, 2. Januára 2011, 21:01

Pri E90 je cidlo pod kapotou sucastou alarmu http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1487 . Po zamknuti auta som nehal ultrazvukovemu senzoru cca 10 sekund na zoskenovanie priestoru, skusim teda pockat dlhsie. Pipat pri odomknuti/zamknuti by spravne naprogramovany alarm mal a tiez by si mal mat moznost vypnut pipnutie prostrednictvom BC (toto sa da zrejme naprogramovat aj bez nutnosti mat alarm). Spusti sa ti alarm pri potiahnuti klucky zamknuteho auta? Mne nie. Neviem presne aky citlivy ma byt bmw alarm, ale na fabii reaguje napr. aj na manipulovanie so stieracmi.
ancaaa: ...ty moj boh ruky vam polamať toto lucifer nevidel aj keby to montoval ježiškristus s.r.o ,plyn do m5 montovať o matičko skakava...
 
Užívateľov profilový obrázok
chch
Príspevky: 158
Registrovaný: 28.11.2010
Auto: E91 318i ED
Kraj: Trnavský

Re: E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Nedeľa, 2. Januára 2011, 23:19

Nemam fabricky alarm, ale dorabany META, s priestorovymi senzormi, senzorom pod kapotou, atd. Hlasite potvrdenie zatvorenia a otvorenia nemam tiez a ani mi to nechyba. Alarm ide naostro asi az po 30-40 sekundach po zatvoreni, skus to tak ze nechas otvorene okno, a strc tam ruku po cca minute po zatvoreni.
 
swalko
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 12.12.2010
Kraj: Žilinský

Re: E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Pondelok, 3. Januára 2011, 20:47

Vraj E90 pri pootvorenom okne nespusti ultrazvukovy snimac (neskusal som to prakticky). Dnes som sa vsak v ramci testovania v aute zamkol a cca do minuty bol alarm plne pripraveny a po prejdeni rukou ponad stredovu konzolu spustil poplach =D> . \:D/ Takze funguje \:D/ . Pipnutie pri zamknuti tiez nepotrebujem, je to skor otravne ked prichadzam trebars vecer domov. Len som si vdaka nepritomnosti pipania (zalezi zrejme na naprogramovani) a nemoznosti spustit panicky rezim (zalezi tiez zrejme na naprogramovani) myslel ze nieco s alarmom nie je vporiadku. Dakujem za pomoc.
ancaaa: ...ty moj boh ruky vam polamať toto lucifer nevidel aj keby to montoval ježiškristus s.r.o ,plyn do m5 montovať o matičko skakava...
 
bendy252
Príspevky: 209
Registrovaný: 18.2.2014
Auto: E91 320d
Kraj: Bratislavský

Re: E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Piatok, 28. Februára 2014, 09:06

caute ja mam nasledovny problem.ja mam ten dojem ze ten alarm vobec nefunguje...auto zamknem normalne centralom smerovky prebliknu ale ten senzor cerveny na spataku neblika vobec.je tam multifunkcia aj s otvoranim garaze co fungovalo..any idea?a mam rovnako dojem ze nefunguje dazdovy senzor.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Piatok, 28. Februára 2014, 19:51

Mozes mat problem z napajanim spetneho zrkadla a dazdoveho senzora.....da sa to vsetko skontrolovat..:)
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Gti.s
Príspevky: 161
Registrovaný: 19.5.2012
Auto: Bmw 330D
Kraj: Zahraničie

Re: E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Sobota, 1. Septembra 2018, 14:02

Nazdárek kluci mam problem z alarmem. Obcas se sam odesebe zapne vypojil jsem i predni cidlo kapoty ale problem stale pretvava nevedeli byste poradit co by to mohlo byt. Diagnistika ukazala ze nekomunikuje z nejakou zbernici. Uz nevim co stim. Kable v patych dverich je opravena. Dik za rady
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Sobota, 1. Septembra 2018, 14:05

Na diag musi byt napisane co sposobili aktivaciu...
 
Gti.s
Príspevky: 161
Registrovaný: 19.5.2012
Auto: Bmw 330D
Kraj: Zahraničie

Re: E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Sobota, 1. Septembra 2018, 15:34

Diagnostika vypsala : most system analysis: 1 fault fond
Chyba komunikace se sirenou
A neni mozna zadna komunikace se sirenou
Toto mi vypsala dianostika a jsem s toho uz jelen.. 😕😕
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Utorok, 4. Septembra 2018, 22:47

1./ To pipnutie pri zamknuti, odomknuti sa da nakodovat
2. / Ak mas skapatu sirenu zvuky necakaj
3./ Daj to pozriet original diagnostikou, pri kazdom spusteny alarmu je zapis co vyvolalo alarm
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
VegaVenture
Príspevky: 116
Registrovaný: 23.4.2017
Auto: E90 330Xi
Kraj: Zahraničie

Re: E90 alarm (ciastocne nefunkcny / nutne doprogramovat???)

Streda, 5. Septembra 2018, 13:32

Chtěl jsem napsat to samé, ale pak jsem si všimnul, že téma je z roku 2011 :) :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných