... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Vyriešený smrad klímy

Piatok, 1. Júna 2018, 12:27

No vsetko nie..... ale vela... Ak mas dost penazi a si ochotny zaplatit taketo veci, potom by nemal byt problem kupit od bmw novy modul, vyjde nejakych 850eur, + nakodovanie a programovanie vo vozidle. Uz si mi pisal, ja takyto modul skladom nemam a ani ich nedrzim, ale vedel by som sa nanho mrknut. Ide o to kam zatiekla ta sracka, ak na zdroj, ASK alebo TUNER dosku, tak to sa da poriesit, ak na zakladnu dosku, tak tam su sance male. Ked vsak vyhodilo poistku, mylsim ze najskor zatiekol zozadu zdroj jednotky ccc, to by v tom pripade nebol problem spravit... Ale jednotka by sa musela pochopitelne ku mne poslat.... a rozhodne sa taketo opravy nerobia na pockanie.
 
tepes33
Autor témy
Príspevky: 211
Registrovaný: 10.5.2015
Auto: BMW X5
Kraj: Banskobystrický

Re: Vyriešený smrad klímy

Piatok, 1. Júna 2018, 17:30

Viem a dakujem za odpoved...proste vidno tam zhorený kontakt + pán videl pod lupou poleptanie dosky ... ked si predstavím že za použitý z búračky chce niekto nad 500€ za taký modul, tak asi pôjdem do toho nového so zárukou...nakodovať to vie jeden pán z RK
- ja by som sa chcel skôr opýtať, že čo takto zažalovať výrobcu sprayov, lebo ja som postupoval presne podľa návodu a žiadne upozornenie tam nie je ... myslím že ten Číňaň čo to sem dováža cez Kórejca spoločníka Taiwanca a subdodávateľa Šaniho z paneláku v Blave by mi určite škodu nahradil :)
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Vyriešený smrad klímy

Sobota, 2. Júna 2018, 15:09

No tak vela stastia so zalobou...
Novy modul treba okrem kodovania aj naflashovat, aby sa do neho zapisalo VIN a sw sa naflashuje podla vybavy vozidla. Kodovanie nestaci. To flashovanie sa robi cez optiku MOST, je potrebne mat auto na zdroji aspon 50A, ICOM-B (pre opticke pripojenie) a ak mas nahodou aj hlasove ovladanie, tak musi sa nahrat do jednotky opravny kod pre hlas. ovladanie. Obavam sa ze chalanisko v stodole to nespravi, pochybujem ze ma dvd s opravnymi kodmi od bmw... na tvojim mieste ak budes riesit novu jednotku z bmw, daj si to spravit tam. Pochybujem ze ti ju ten clovek zaplati, ak natom nieco od..be.
Potom keby si chcel aby som sa pozrel na to odsrane ccc, kludne sa ozvi. Pan lupou mohol vidiet poskodenu dosku, ale tych dosiek je tam viac, takze zalezi natom ktora to bola, vid. ako som pisal vyssie.
 
tepes33
Autor témy
Príspevky: 211
Registrovaný: 10.5.2015
Auto: BMW X5
Kraj: Banskobystrický

Re: Vyriešený smrad klímy

Pondelok, 4. Júna 2018, 15:47

Dá sa ten modul vybrať a jazdiť bez neho?
- poslal by som ti ho kurierom a pozrel by si čo sa s tým dá robiť a potom by sme sa dohodli čo a ako
- je tam aj hlasové ovládanie, ale nikdy som ho nepoužil...tiež Sovenčina čo neviem či s týmto súvisí

dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Vyriešený smrad klímy

Pondelok, 4. Júna 2018, 19:15

ano samozrejme sa da jazdit bez toho, je to navlas to iste ako jazdit s nefunkcnym ccc modulom...
Mozme to takto poriesit, ale ja budem od stredy odcestovany, naspat az buduci tyzden, cize az potom najskor niekedy v priebehu buduceho tzydna by som nato vedel kuknut...
 
tepes33
Autor témy
Príspevky: 211
Registrovaný: 10.5.2015
Auto: BMW X5
Kraj: Banskobystrický

Re: Vyriešený smrad klímy

Pondelok, 4. Júna 2018, 21:19

OK...ešte musím zistiť ako to stade vyberiem, lebo som nepozeral ked to pán vyberal a zakladal...napíš ked sa vrátiš

dakujem
 
tepes33
Autor témy
Príspevky: 211
Registrovaný: 10.5.2015
Auto: BMW X5
Kraj: Banskobystrický

Re: Vyriešený smrad klímy

Štvrtok, 12. Júla 2018, 08:48

Pilifo napísal:
Ja som kúpil tento ozónový generátor za 20$ z aliexpressu a použil som ho na čistenie klimatizácie v 3 autách u nás. Myslím si, že na takéto účely bohate postačuje, ten ozón je cítiť pri pustení poriadne.

Zdravím...generátor mi došiel, ale trčia z neho len káble...nemá to žiadny adaptér do elektriky
- do čoho si to zapojil ?...cez adaptér na 12V ?...či na 220V ?
- ja som to dal cez trafo na 12V, dal som to do auta a skúsim to tam nechať hodinu

dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 941
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Vyriešený smrad klímy

Štvrtok, 12. Júla 2018, 09:24

Ja som tie káble normálne prepojil s káblom na 220V a zalepil izolepou.

Akurát si treba dávať pozor na to, aby si ten generátor nenechal dlho pustený bez dozoru, lebo sa môže prehriať a možno aj začať horieť.
 
tepes33
Autor témy
Príspevky: 211
Registrovaný: 10.5.2015
Auto: BMW X5
Kraj: Banskobystrický

Re: Vyriešený smrad klímy

Štvrtok, 12. Júla 2018, 10:25

Napriamo to nepripojím, to je riziko...škoda že som nepozrel nižšie u toho e-shopu, tam je za cca. 40€ už aj so systémom pripojenia na 220 a ventilátorom...
- toto som nechal teraz bežať už dve hodiny a zatiaľ necítim žiadny smrad ani nič, tak neviem kedže to ide na 12V ako dlho to mám nechať bežať, ale asi to nechám aj 5 hodín ak neopadá koža zo sedačiek
 
zohan
Príspevky: 17
Registrovaný: 25.8.2011
Auto: E70
Kraj: Trenčiansky

Re: Vyriešený smrad klímy

Piatok, 13. Júla 2018, 09:57

na 12 voltov ti asi fungovat moc nebude ked je urceny na 220V
 
tepes33
Autor témy
Príspevky: 211
Registrovaný: 10.5.2015
Auto: BMW X5
Kraj: Banskobystrický

Re: Vyriešený smrad klímy

Piatok, 13. Júla 2018, 15:04

Má tam na obrázku pripojený adaptér do portu zapaľovača v aute
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Vyriešený smrad klímy

Pondelok, 13. Augusta 2018, 13:10

Sprej urcite nedavat, zapachy len prekryva neodstranuje + zabezpeci pokazenu elektroniku...:D
Na kolko robim aj cistenie klimatizacie tak k tomu z alixepresu... potrebujes ho poriadne chladit aby nieco vydrzal...
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní