... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
dodo65
Autor témy
Príspevky: 38
Registrovaný: 9.5.2015
Auto: BMW 320d e91,N47D20C
Kraj: Žilinský

Centralne zamykanie

Streda, 25. Mája 2016, 07:37

Zdravim.Mohol by mi niekto poradit ohladom centralneho zamykania?Pri zamykani auta mi niekedy nezamkne spolujazdcove dvere.Vecsinou nezamkne ako zamkne.Co s tym urobit?Diky za radu.
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Centralne zamykanie

Streda, 25. Mája 2016, 07:47

Vymenit zamok.
 
dodo65
Autor témy
Príspevky: 38
Registrovaný: 9.5.2015
Auto: BMW 320d e91,N47D20C
Kraj: Žilinský

Re: Centralne zamykanie

Streda, 25. Mája 2016, 08:23

A kde sa da zohnat a za aku cenu?Diky.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Centralne zamykanie

Streda, 25. Mája 2016, 23:24

dodo65 napísal:
A kde sa da zohnat a za aku cenu?Diky.


v bmw za asi 140eur
Inac tento problem bol nejako znamy u tychto vozidiel, BMW by malo mat nejaku opravnu "sadu" spolu pre obe strany. Totizto tie zamky idu rychlo do sraciek.
Je o tom nejaku bmw Puma dokument aj servisny buletin SI B51 19 07
Najlepsie kontaktovat bmw servis
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Centralne zamykanie

Štvrtok, 26. Mája 2016, 15:18

airbone napísal:

v bmw za asi 140eur
Inac tento problem bol nejako znamy u tychto vozidiel, BMW by malo mat nejaku opravnu "sadu" spolu pre obe strany. Totizto tie zamky idu rychlo do sraciek.
Je o tom nejaku bmw Puma dokument aj servisny buletin SI B51 19 07
Najlepsie kontaktovat bmw servis


A tento proble (PUMA case) sa tyka vsetkych modelov E9x (vratane coupe) alebo len niektorych karosarskych verzii?
 
Xypík
Príspevky: 10
Registrovaný: 5.1.2013
Auto: BMW320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Centralne zamykanie

Nedeľa, 3. Júla 2016, 20:09

Dnes jsem si opravil zámek dveří u řidiče co přes centrální neodemykal, ale jen zamknul. Naštěstí mám model e91 2006, kde to jde rozebrat. Zítra zkusím ještě spolujezdce, ten neodemyká a ani nezamkne, nicméně je slyšet motorek, takže taky asi jen upadl kousek plastu jako u dveří řidiče. Pro zajímavost, možná někdo uvítá vnitřek zámku. Obrázok
https://flic.kr/p/Jk9Td5 
Celkem jednoduché, pokud to člověk chvilku studuje. Většinou se tam ulomí takový malinký kousíček a musíte koupit z vrakoviště za 50-100€ nebo nový kus :-( 

To už se chystám i na Angel Eyes, kde mne mechanik poslal koupit nové žárovky za 40€, přitom, když se to rozebere, je tam žárovička 12V/10W B9s Philips za 2-4€. 
:-)
Legrace... 
 
Užívateľov profilový obrázok
gassgeber
Príspevky: 128
Registrovaný: 26.11.2012
Auto: bmw 320d touring
Kraj: Trenčiansky

Re: Centralne zamykanie

Pondelok, 25. Júla 2016, 13:02

Ten istý problém. Čo som čítal tak dosť častý u e9x...Sú 2 možnosti, buď výmena kus za kus pri cene dielu 137 euro/1ks. Alebo nejaká opravná sada zámku dverí kde sa menia len časti zámku ktoré sa kazia. Neviem co je lepšie. Najprv mi prestali zamykať všetky dvere, po výmene vypálenej poistky za silnejšiu (15A za 20A) ako to odporúčajú aj v BMW aj na nemeckých forach sa stalo že neodomykali už len spolujazdcove dvere, neodomykali vôbec a zamykali až tak na 4-5 krát. Dal som to vymeniť v BMW ZA oba predné zamky. Ľavý zámok soferovych dverí bol dobrý ale menil som to v rámci sady, pretože to bolo pre mňa cenovo výhodnejšie vymeniť oba naraz. Takže ak by niekto potreboval funkčný zámok lavych soferovych dverí, vieme sa dohodnúť, pribalim aj zámok pravých dverí ak by sa vám dali použiť nejaké časti z neho. Som po výmene tak uvidíme ako dlho to vydrží :-)
 
VladUS
Príspevky: 1
Registrovaný: 3.7.2018
Kraj: Zahraničie

Re: Centralne zamykanie

Utorok, 3. Júla 2018, 14:17

Xypík napísal:
Dnes jsem si opravil zámek dveří u řidiče co přes centrální neodemykal, ale jen zamknul. Naštěstí mám model e91 2006, kde to jde rozebrat. Zítra zkusím ještě spolujezdce, ten neodemyká a ani nezamkne, nicméně je slyšet motorek, takže taky asi jen upadl kousek plastu jako u dveří řidiče. Pro zajímavost, možná někdo uvítá vnitřek zámku. Obrázok
https://flic.kr/p/Jk9Td5
Celkem jednoduché, pokud to člověk chvilku studuje. Většinou se tam ulomí takový malinký kousíček a musíte koupit z vrakoviště za 50-100€ nebo nový kus :-(

To už se chystám i na Angel Eyes, kde mne mechanik poslal koupit nové žárovky za 40€, přitom, když se to rozebere, je tam žárovička 12V/10W B9s Philips za 2-4€.
:-)
Legrace...

Zdraviim, mám podobný problém s odemykáním zadních dveří (E91 2006) dveře zůstaly zamknuté při odemykání nereagují a při zamykání v zámku hlasitě zacvaká .. přijde mi to na mechanickou vadu a hodil by se mi Váš obrázek vnitřku zámku, bohužel ani po registraci na toto forum ani na flicker se mi nedaří obrázek zobrazit .. flicker píše " Oops! You don't have permission to view this photo." mohl byste mi obrázek nějak poslat ? Pokouším se dále vyřešit jak se do zavřených dveří vůbec dostat ... nějaký nápad by nebyl ... :) ? díky ..
 
tusiak2
Príspevky: 89
Registrovaný: 22.3.2015
Kraj: Zahraničie

Re: Centralne zamykanie

Streda, 4. Júla 2018, 05:42

Ja som toto riesil mesiac dozadu. Prestalo odomykat soferove dvere a dvere za soferom. Oba zamky sa vymenili, ja som kupoval z vrakoviska BMW CHOTETOV. Predny za 100€ a zadny za 50€. Idu pekne potichu, oproti tym mojim dvom co mi este ostali povodne.. Davam sem fotky oboch zlych zamkov. Na obidvoch sa pokazilo plastove ozubene koliecko.
E91 318d 2009 :wink:
Obrázok
Obrázok
BMW 318d E91 09 , N47D20U0
Chip od http://www.powermotion.sk 126kW 171Ps
FOTO http://www.imagehosting.cz/?v=image652.jpg
 
ladislav horvath
Príspevky: 1
Registrovaný: 13.8.2018
Auto: E91
Kraj: Košický

Re: Centralne zamykanie

Pondelok, 13. Augusta 2018, 12:28

Tiez sa chcem opytat, ako ste sa do tych dveri vobec dostali. Mne neodomke lave zadne. Tiez predpokladam mechanicky problem, pretoze nieco sa v zamku po odomknuti deje, no dvere neodomkne.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných