... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Maxi
Príspevky: 75
Registrovaný: 5.8.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: E91 - Vŕzganie zadnej nápravy pri pružení

Utorok, 23. Januára 2018, 09:31

Mne takto vŕzga zadná náprava iba pri zatiahnutej ručnej brzde a sú to brzdy. Po vyčistení na čas prestalo, no opäť sa to vracia. Keď nezatiahnem ručnú, môžem pružiť koľko chcem, nič nepočuť.
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: E91 - Vŕzganie zadnej nápravy pri pružení

Štvrtok, 2. Augusta 2018, 15:55

Slak ide aj mna trafit. Vrzganie zadnej napravy pri zatiahnutej rucnej brzde. Robi to iba rucna ked dam rychlost alebo len stojim bez auto ticho zatiahnem a ked trocha pohupem piskot.... Nove kotuce platnicky pakne strunky skratka vsetko co som zbadal... ked bolo vsetko nove asi 2 tyzdne ticho potom to zacalo a piska furt. Nervy mam na to bol som uz v 2 servisoch ani jeden mi problem neodstranil...
 
Užívateľov profilový obrázok
lulu991
Príspevky: 557
Registrovaný: 4.9.2012
Auto: BMW 330xd
Kraj: Prešovský

Re: E91 - Vŕzganie zadnej nápravy pri pružení

Piatok, 3. Augusta 2018, 06:51

januar napísal:
robi ty to aj za jazdy? alebo len pri vystupovani z auta? Lebo takyto skoro isty zvuk som mal aj ja. Vsetky silentboky aj s ramenami sa vymenili a stale to vrzgalo. Nakoniec sa zistilo ze to bola zatiahnuta rucna brzda :D . Ze je to ich choroba. Ja som ju vymenil cez leto za komplet nove a teraz sa ten zvuk uz zasa vracia spat.
Presne ten isty problem, vrzga len pri zatiahnutej rucnej a vyssej vonkajsej teplote (ked je chlad, teda napriklad rano to pri nasadani nevrzga, poobede ked je uz teplo to uz pocut dost), silenty mam vymenene (predtym to vrzgalo aj pocas jazdy, po vymene to pocas jazdy stichlo)...
EDIT: mam aj minuly rok menene kotuce a platnicky, takze mne ostava jediny vinnik a to rucna brzda, len co s tym... :?
 
Maxi
Príspevky: 75
Registrovaný: 5.8.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: E91 - Vŕzganie zadnej nápravy pri pružení

Piatok, 3. Augusta 2018, 09:59

Pripájam sa..... na parkovisku ručku radšej ani nezaťahujem, lebo pri vystupovaní to nie sú práve reprezentatívne zvuky :-D
Ak niekto vie čo s tým, budem mu vďačný. Skúšali mi dať dole kotúč, prečistiť ručku a nepomohlo....
 
Užívateľov profilový obrázok
januar
Príspevky: 772
Registrovaný: 18.9.2007
Auto: e90 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Re: E91 - Vŕzganie zadnej nápravy pri pružení

Utorok, 28. Decembra 2021, 13:50

chcem sa opytat aka znacka tych silentbokov je najlepsie na vymenu? Lebo to zacalo zasa hrozne vrzgat. Pred 4 rokmi sa to vymenilo za Lemforder a podla vsetkeho je asi KO. Pol roka do zadu to mechanik napichal ale uz to zacalo znova.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: E91 - Vŕzganie zadnej nápravy pri pružení

Utorok, 28. Decembra 2021, 14:32

Mozes kupit OEM, co bude Lemforder. :D V suvislosti s vrzganim som este menil ak ma pamat neklame, rameno s capom, ktore drzi zbiehavos. To bolo rovnako vyhnite v cape a tiez vrzgalo.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných