... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
pattko
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.10.2017
Auto: 420d F36 2017
Kraj: Nitriansky

F36 vrzganie interieru

Pondelok, 16. Apríla 2018, 20:28

Zdravim vas. Ako sa na pekne oteplilo tak mi neskutocne zacal vrzgat interier - konkretne pazvuky idu zo zadnej casti okolo zadnych repro, zadne plato... Nemate niekto skusenosti s tymto? auto mam v zaruke ale nechcem to velmi nechavat riesit v servise lebo sa bojim ze sa vsetko rozobere a potom to bude este horsie. dakujem za rady.
Pato
 
Užívateľov profilový obrázok
tomas20
Príspevky: 730
Registrovaný: 18.6.2011
Auto: f31 320xd
Kraj: Bratislavský

Re: F36 vrzganie interieru

Štvrtok, 10. Mája 2018, 18:55

mne vrzga od lavych dveri, je to jak chodit na 10 rocnej fabii..

idem riesit poistnu udalost, tak to rovno dam pozriet.

a rozoberalo sa to aj tu: viewtopic.php?p=1271823#p1271823
 
BIIINO
Príspevky: 29
Registrovaný: 20.6.2017
Auto: f30
Kraj: Bratislavský

Re: F36 vrzganie interieru

Piatok, 11. Mája 2018, 16:21

skus pozret ci to neni nahodou tretie brzdove, konkretne ten plast okolo neho, pobuchaj a uvidis, tiez riesim teraz taku indeticku situaciu akurat mne to je po montazi folii...3. den rozobrate autoa vyzera ze to bude ono
 
pattko
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.10.2017
Auto: 420d F36 2017
Kraj: Nitriansky

Re: F36 vrzganie interieru

Streda, 16. Mája 2018, 18:50

BIIINO napísal:
skus pozret ci to neni nahodou tretie brzdove, konkretne ten plast okolo neho, pobuchaj a uvidis, tiez riesim teraz taku indeticku situaciu akurat mne to je po montazi folii...3. den rozobrate autoa vyzera ze to bude ono
pozeral som, aj som "pobuchal" ale vyzera ze to drzi pokoke. Ono ten zvuk pojde vazne z toho osadenia reproduktorov zadnych pri hlavach zadnych pasazierov. Skusali sme to a pocas cesty odtial idu pazvuky...a hudba to nie je :)
 
Jafar
Príspevky: 127
Registrovaný: 3.7.2016
Auto: F30
Kraj: Bratislavský

Re: F36 vrzganie interieru

Piatok, 18. Mája 2018, 08:57

mam zaujimavu skusenost s F30. mam tam len 36k km a zacalo "daco" skor tak klikat/tukat na strane spolujazdca. Skusil som snad vsetko vratane komplet demontaze tapacirungu.
A nakoniec to bol ten "bazmeg"
Obrázok
Vraj je to bezna vec u BMW. ten kolik je jednoducho maly a lieta tam...
http://f30.bimmerpost.com/forums/showth ... 927&page=2
 
pattko
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.10.2017
Auto: 420d F36 2017
Kraj: Nitriansky

Re: F36 vrzganie interieru

Sobota, 19. Mája 2018, 14:13

Jafar napísal:
mam zaujimavu skusenost s F30. mam tam len 36k km a zacalo "daco" skor tak klikat/tukat na strane spolujazdca. Skusil som snad vsetko vratane komplet demontaze tapacirungu.
A nakoniec to bol ten "bazmeg"
Obrázok
Vraj je to bezna vec u BMW. ten kolik je jednoducho maly a lieta tam...
http://f30.bimmerpost.com/forums/showth ... 927&page=2
ano :) toto mam uz tiez za sebou, zavadu odstranil servis v ramci zaruky...to bolo hned ako prve co sa objavilo :)
 
pburtov
Príspevky: 9
Registrovaný: 14.5.2015
Auto: F30 320d
Kraj: Bratislavský

Re: F36 vrzganie interieru

Sobota, 19. Mája 2018, 16:53

Taktiež som to riešil. Už som mal po záruke, tak som to riešil svojpomocne. Na cudlik sa natiahla čierna zmršťovania hadiicka (vyzerá to ako slamka, ale vplyvom tepla sa zmrsti) a odvtedy mám ticho v aute. Pokial viem tak sa používa pri spájaní elektrických káblov a naťahuje sa v mieste spoja aby nebolo vidno spoj + má izolačnú funkciu.
 
pattko
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.10.2017
Auto: 420d F36 2017
Kraj: Nitriansky

Re: F36 vrzganie interieru

Štvrtok, 7. Júna 2018, 09:39

dalsi zdroj pazvukov ale pri f36 su oba stredove stlpiky auta. zaujimave. clovek by tolko toho necakal. auto mam skoro rok a stav tachometra je 40tis km.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: F36 vrzganie interieru

Streda, 20. Júna 2018, 20:31

chalani ak mate F3x a shadowline lišty (možno to plati aj na klasicke), a povrzgava vam dvere na nerovnostiach, problem je kde sa horna cast dveri dotyka tej lišty
BMW to vraj riešilo v ramci zaruky prelepenim tej lišty špecialnou paskou a tym sa vrzganie eliminovalo
ak nemate auto uz v zaruke tak sa to da jednoducho spravit aj doma, ja som to dneska vyskusal a funguje to
https://f30.bimmerpost.com/forums/showt ... ?t=1210175

mne vrzgali dvere vodica, som to zatial prelepil nejakou inou paskou ktoru mi ponukli v obchode a funguje to, keby sa to odlepilo tak objednam z ebayu UHMW pásku, to dáva aj BMW
nieco taketo:
https://www.ebay.de/itm/Tapecase-423-5- ... SwLsBZT1KB

dufam ze to aspon niekomu pomoze ;)
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
tomas20
Príspevky: 730
Registrovaný: 18.6.2011
Auto: f31 320xd
Kraj: Bratislavský

Re: F36 vrzganie interieru

Utorok, 3. Júla 2018, 17:30

mne to spravili a po mesiaci to vrzga znova :?
 
pattko
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.10.2017
Auto: 420d F36 2017
Kraj: Nitriansky

Re: F36 vrzganie interieru

Nedeľa, 29. Júla 2018, 21:34

Takze situacia nasledovna. Takmer 2 tyzdne auto v servise. Vysledok podlas servisu - zvuky odstranene. Opticky som videl ze nieco robili sj s B stlpikmi pretoze tam bolo vidiet na kobercekoch nejaky uschnuty ako keby silikon alebo nejaka umela hmota, jeden stlpik trosku zaspineny od niecoho zlteho. hovorim si dobra vizitka ale oka hlavne nech je ten zvuk prec. Nasadam do auta po par metroch samozrejme vsetko po starom. pri nerovnostiach praskanie z B stlpikov a z C stlpikov rovnaky zvuk ako doposial tak ako som opisoval predtym, ze ide zvuk z okolia zadnych repro pri hlave zadnych pasazieroch. Kedze bola sobota tak som to uz nesiel riesit naspat aj tak tam bol len servisak, ktory to nemal na starosti a ked som mu ukazoval ze ako mi auto odovzdava jednak nepovysavane a aj s prahmi zaspinenymi od topanok, tak len ze on s tym nic nema... Vsetko toto by som prepacil keby sa ten problem vyriesil, ale bohuzial asi teda bude chyba niekde inde. Kazdopadne mi bolo povedane ze s tym robili. Dokonca ze boli trosku obrusene hrany a podlepovali nieco teflonovou paskou. Ja som dokonca zbadal pri tych C stlpikoch nastriekany zrejme silikonovy olej na plastoch - aspon to mohli utriet.... Tolko moja skusenost s autorizovanym servisom a ich riesenie tejto veci v ramci tovarenskej zaruky... Nakoniec vsak predsa len musim pochvalit prijimacieho technika, pretoze on bol vyslovene ochotny a aj bolo vidiet ze chce veci riesit pri preberani auta do servisu.
Mate nejake napady ako dalej veci riesit? celkom ma to uz nebavi...alebo to riesit cez importera? Da sa vobec takato vec aj vyriesit?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný