... všetko o BMW ...

mmracing.sk
 
ghost.balaz
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 24.1.2018
Auto: BMW e63 630ci
Kraj: Banskobystrický

olej vo vode a voda v oleji

Streda, 24. Januára 2018, 17:30

Zdravim chlapci....mam problem a chcem sa informovat ci nemate skusenosti. Mam bmw e63 630ci 2008 a zistil som ze mam v chlafiacej kvapaline stopy oleja ...aj emulzia na vrchnaku....plus v motore v oleji ciastocky vody. Auto doteraz od kupy islo bez problemov aj teraz v podstate aakurat sa mi vcera stalo ze som asj po dvoch tyzdnovh co auto stalo.... nastartoval a zdochlo. nastartovalo islo a po chvily ako keby do nizssich otacok a zdochlo. plus rozsvietila sa kontrolka motora. teplotu ukazuje v normale ...jedine co bolo ze boli stopy na vyfuku....no jeden je uz cisty ..no na jednom este ostalo. Neviete poradit? stalo sa vam nieco podobne ?
 
ghost.balaz
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 24.1.2018
Auto: BMW e63 630ci
Kraj: Banskobystrický

Re: olej vo vode a voda v oleji

Streda, 24. Januára 2018, 23:10

vieete chlapi nieeco?
 
eld
Príspevky: 762
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: olej vo vode a voda v oleji

Pondelok, 29. Januára 2018, 08:56

skontroluj chladic oleja, ktory je pri olejovom filtry. Je tam tesnenie, ktore odchadza a potom to presakuje medzi sebou.
 
pajdos1
Príspevky: 37
Registrovaný: 26.6.2018
Auto: BMW 318i LCI 2009
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Uherské Hradiště, CZ

Re: olej vo vode a voda v oleji

Piatok, 27. Júla 2018, 20:38

Ahojte, koupil jsem BMW E91 2009 LCI, motor 318i N43. Auto jezdí bez problémů, předchozí majitel do něho investoval i dost peněz, mám od všeho faktury z autorizáku. Dnes ze zvědavosti otevřu víčko nádobky chladící kapaliny a mám tam olej...prostě mastné ve vodě, ani ne emulze jako jen takový černý tekutý máz = olej. Na víčku od oleje i v motoru je olej krásně čistý...Jako nezkušený se chci zeptat, je možné, že bude olej prosakovat do vody jen v olejovém chladiči - pomůže vyměnit těsnění? Nebo někde jinde? Na těsnění pod hlavou nebo hlavu to nevypadá...Pokud to bude jen chladič, tak by to bylo fajn... A teď které těsnění teoreticky bude vadné? Horní nebo i to dolní? Pokud to nebude tato chyba, tak mu to auto omlátím o hlavu, dušoval se, že je auto bez chyby :-) Díky :-) PS: Mohl by mi někdo popsat odkud proudí do toho chladiče voda, kde má odtok? Díky, Pavel. :-)
Prílohy
bmw chladič oleje.jpg
bmw chladič oleje.jpg (152.65 KiB) 7101 zobrazení

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný