... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
jaronik
Autor témy
Príspevky: 67
Registrovaný: 10.2.2008
Auto: BMW 520d
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Nejde ostrekovanie zadného okna

Štvrtok, 17. Novembra 2016, 18:05

Zdravím na e61 mi neostrekuje zadné okno.Pozrel som motorček,ten je v poho,zapchala sa hadička,neviem cez ňu ani kompresorom pretlačiť vzduch.Pravdepodobne sa zasekla tá spetná klapka,čo drží vodu aby nepadala,len neviem kde presne je.Neviete niekto náhodou??? Inak nelial som tam žiadný sajrajt,ani čistú vodu,len to prestalo striekať. Pomohlo by mi ,kebyže viem, kde sa nachádza ta klapka,aby som nemusel dávať dole strechovinu a ísť po kábli. Od motorčeka ide hadička asi po 20cm do nejakého káblového zväzku a už ju nieje vidno.Myslel som si že tá klapka by mala byť čo najbližšie pri nádržke,ale asi nieje.Neviete niekto náhodou???? Ďakujem za rady.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Piatok, 18. Novembra 2016, 07:49

V tychto pripadoch je problem inde....Skoro na kazdej E61 sa popri kabloch v pantoch 5tich dveri prepali kostra napajania vyhrevu zadneho okna a zo sebou zoberie aj hadicku cim sa upali a v lepsich pripadoch sa koniec roztavy a hadicka je nepriechodna,v horsich pripadoch strieka do stropnice.....Treba to opravit popri kabelazi....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Piatok, 18. Novembra 2016, 12:00

A keď pustíš ostrek zadného okna aj počuješ vrčanie čerpadielka?
 
jaronik
Autor témy
Príspevky: 67
Registrovaný: 10.2.2008
Auto: BMW 520d
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Piatok, 18. Novembra 2016, 17:07

Motorček ide,aj počujem vrčanie,aj som od neho odpojil hadičku a strieka....Ale na jar som menil tie káble v pántoch,žeby sa tam niečo prihodilo ako píše TT-SIMIK??? No skúsim to rozobrať,voda nikde nevyteká,aspoň ju nevidno,ale aj keď som tam fúkol vzduch z kompresora,myslím do hadičky,neprerazil až na koniec.Mal som dole aj ten zadný kryt piatych dverí,kde je dýza ostrekovača,tam som to odpojil a neprešiel tam vzduch....Takže skúsim rozobrať tie pánty znova, som zvedavý.
 
jaronik
Autor témy
Príspevky: 67
Registrovaný: 10.2.2008
Auto: BMW 520d
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Piatok, 25. Novembra 2016, 17:58

Tak som to rozobral v pántoch,tam je všetko ok,káble a aj hadička.....A ostrekovač nestrieka a nestrieka......Tak ma napadá,že to bude určite tá spätná klapka,len neviem kde je.....
 
jaronik
Autor témy
Príspevky: 67
Registrovaný: 10.2.2008
Auto: BMW 520d
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Nedeľa, 18. Decembra 2016, 23:05

Takže neviete nikto kde by mohol byť ten ventil,lebo nič iné to nemôže byť.....Hadička od motorčeka ide v káblovačke,takže to nie je vidno...:-(
 
majlobmw
Príspevky: 12
Registrovaný: 6.1.2014
Auto: E30,e36,e61 530xd
Kraj: Bratislavský

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Nedeľa, 8. Júla 2018, 08:54

TT-SIMIK napísal:
V tychto pripadoch je problem inde....Skoro na kazdej E61 sa popri kabloch v pantoch 5tich dveri prepali kostra napajania vyhrevu zadneho okna a zo sebou zoberie aj hadicku cim sa upali a v lepsich pripadoch sa koniec roztavy a hadicka je nepriechodna,v horsich pripadoch strieka do stropnice.....Treba to opravit popri kabelazi....
Je niekde návod ako to rozobrať? Mne to vyteká do odvodu vody zadných dveri. Neviem ako na tie panty a cez stropnicu kde je repro som sa k tomu nejak nedostal po rozobrati. Vieš poradiť?
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Streda, 11. Júla 2018, 15:01

Mne to tiez tadial tecie, zatial som na to rezignoval, ale ked tu da niekto navod ako nato tak sa do toho pustim.
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Sobota, 21. Júla 2018, 08:46

Stropnicu ste niekto kvoli tomu davali dolu? Aby bol lepsi pristup k zvazku, kde je ta hadicka. I ked nepredpokladam spatny ventil na tych miestach, ale u BMW clovek nikdy nevie... :-)
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Sobota, 21. Júla 2018, 11:17

Cez reprak sa tam v pohode dostanes....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Sobota, 21. Júla 2018, 11:57

Hadička na ostrek je v 2.zvazku, ide hore na okno... Ak je KO, treba opravit cely zväzok, pripadne uz rovno všetky 4, kup si na to nový koax s fakra konektormi na diversity amp a opravnu sadu vedenia ostrekovače zo spojkami, je to dostupne napr nanE70. Ak si na to netrufas, daj to niekomu spravit, je to slušná babracka ak to ma byt spravené poriadne... Ideál urobit cele nove zväzky s špeciál ohybnymi kablikmi.. Už som to robil veľakrát...
 
jaronik
Autor témy
Príspevky: 67
Registrovaný: 10.2.2008
Auto: BMW 520d
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Sobota, 21. Júla 2018, 12:02

Ale ja nemám problém so zväzkom, mne nejde ostrekovač vzadu, aj keď motorček vodu tlačí, skúšal som aj kompresorom pretlačiť no neúspešne a to som tlačil aj od nádržky a aj od trysky vzadu. .
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Sobota, 21. Júla 2018, 12:07

Máš KO tu trubku niekde v tom prechode cez pant hore do ostrekovača... Nikde inde tam nemá kde byt problém...
 
jaronik
Autor témy
Príspevky: 67
Registrovaný: 10.2.2008
Auto: BMW 520d
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Sobota, 21. Júla 2018, 12:22

Mal som to rozobraté, lebo presne som na toto miesto tipoval, a vlastne som aj tlačil kompresorom až za pántom a preto som si myslel, či nie je niekde ešte niečo, nejaký spätný ventil, že kde by sa to mohlo zaseknúť, lebo nikdy som nič iné ako vodu do ostrekovača nenalial...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Nejde ostrekovanie zadného okna

Sobota, 21. Júla 2018, 13:22

Mal si ten pant rozobraty? Kostra casto upali hadicku a zatavi ju....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných