... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Hunter88
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 31.8.2017
Auto: BMW 3 E91 318i
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Handlová

BMW E91 318i Nekúri strana spolujazdca

Nedeľa, 25. Februára 2018, 16:33

Ahojte
Auto som kupoval v lete takže som kurenie neriešil.
Šoferova strana kúri celkom slušne vrch stred nohy tak isto aj v zadu celkom fajn .
Avšak na strane spolujazdca je doba ladová . . . (najhoršie to je vzadu na nohy ). Stále ide len chladný vzduch regulacia ventilatoru funguje normálne avšak ohrev nič . Zaujimave je že ked nastavím na oboch stranách 28 stupnov prava strana taká chladna . . . ale ked stiahnem šoferovu stranu . . . strana spolujazdca ochladne ešte o čosi viac . . .

Neriešili ste to niekto ? Mám diagnostiku WOW tam som skušal test klapiek a pod (vela tam zas toho nieje ) jedine čo mi napadá možno ešte nejake teplotné čidlo . . .

Aa by sa našiel niekto kto by mi v krátkosti vysvetlil kde sa zamerať kde je tá hlavna klapka ktorá sa stara o distribuciu tepla na pravej strane . . . ozvite sa mi . .
Na youtube som našiel návod ako celý klimabox vybrať avšak nemám kde rozobrať cele vnutro a hrať sa s tým . . .
Dík
Obrázok Obrázok
 
decomi
Príspevky: 8
Registrovaný: 5.2.2017
Auto: BMW E61 530d 173kw
Kraj: Prešovský

Re: BMW E91 318i Nekúri strana spolujazdca

Nedeľa, 25. Februára 2018, 19:52

Rieším niečo podobné už par týždnov, avšak k ničomu konkretnemu som sa nedostal. Prečítal som viacero amerických fór, kde však nič jednoznačné nebolo.

Mne to mám pocit niekedy funguje, a ide relatívne dosť teply vzduch, niekedy ide taký vlažný a potom sú jazdy ked ide komplet ľadový vzduch. Netuším čím to môže byť.
Čítal som v cz skupine bmw e9x že by to mohol byť nejaký výmeník kúrenia, že sa dosť často zanáša a mal by pomocť preplach
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: BMW E91 318i Nekúri strana spolujazdca

Pondelok, 26. Februára 2018, 21:22

na starsich bmw autach robil tento problem ventil kurenia ze sa zasekaval skuste sa popytat nato ako to je presne tuto riesene lebo v tomto pripade neviem ako to je.
Treba mat dobre odvzdusnenu sustavu (nespravi sa to samo ako som niekolko krat pocul) funkcneho jezka kurenia a dobre ventily kurenia potom by to malo byt ok.
 
Užívateľov profilový obrázok
Hunter88
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 31.8.2017
Auto: BMW 3 E91 318i
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Handlová

Re: BMW E91 318i Nekúri strana spolujazdca

Pondelok, 12. Marca 2018, 22:41

JA som preplachoval "radiator" od kurenia a vypadal byť vporiadku no dnu samozrejme nevidím.
Dnes som skušal klapky motorčeky krasne behaju ale zas dovnutra do klimaboxu nevidím či nieje náhodou zlomena klapka alebo niečo take . . .
Keby som našiel niekoho kto by mi presne povedal ktorá klapka čí ktorý teplomer zabezpečuje horuci vzduch na stranu spolujazdca . . .
Obrázok Obrázok
 
Alfiik80
Príspevky: 4
Registrovaný: 12.9.2017
Auto: BMW E91
Kraj: Košický

Re: BMW E91 318i Nekúri strana spolujazdca

Pondelok, 9. Júla 2018, 20:02

Mal som uplne ten isty problem, pomohla len vymena celeho kurenia z buracky...povodne kurenie sme rozobrali a na nic sme neprisli lebo ozaj, vsetko fungovalo...vsetky klapky,radiator,pomocne vyhrevne teleso...komplet vsetko...len spolujazdcova strana studena... vymena pomohla a topi to, ako ma :) 80€ kurenie plus vela nervov a rozoberania/skladania :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Hunter88
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 31.8.2017
Auto: BMW 3 E91 318i
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Handlová

Re: BMW E91 318i Nekúri strana spolujazdca

Sobota, 21. Júla 2018, 16:24

Ako myslíš cele kurenie ? . . . Aj v okolí motora ? . . či si len palubovku rozobral a vymenil celý klimabox ? . . . Lebo rozoberať palubovku idem aj ja . . . .
Edit ::
Takže kopec nervov potu ale stálo to za to . . . oprava ma stála 65e na nový radiator kurenia . . . Lebo som ho mal presne z polovice uprachý . . .
Prílohy
P8130223.JPG
P8130222.JPG
P8130221.JPG
Obrázok Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných