... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Autor témy
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Compact po buracke

Piatok, 29. Júna 2018, 21:17

Nazdar pani, po dlhsom case som nuteni zalozit temu, prosim o radu,pripadne pomoc. Brat si kupil compact e36,316i manual 75 kw, ako prve auto ale nezadarilo sa a smyklo ho a neviem ako ale buchol zadnym kolesom do obrubnika, nebolo to vo vysokej rychlosti ale poloos utrpela uraz, klb od kolesa sa rozpadol, povedal som si OK na povale mam poloos neni problem.
Problem je ale v tom ze ta co mam je dlhsia myslim ze to bolo z 325 tds sedan, otazka c.1-je mozne vymenit iba klb od kolesa alebo je nutne vymenit celu poloos?Nemal som cas este to pozriet tak sa preto pytam,ked nebude odpoved skusim to, ale na bmwfans je cislo na celu poloos nie na klb.
Problem c.2 ked som demontoval poloos od diferaku som zistil ze je odtrhnuty drziak kde je ten velky silentblok takze diferak KO., Otazka je, cosi som googlil ale nevyznam sa az tak do tohoto tak ma opravte ci mam pravdu, je tam pomer 3,38 a maly obal? Aky je rozdiel v tych obaloch a ako to rozoznam ked ho vytiahnem?
Este sa chcem spytat zajtra planujem ist zhodit ten diferak dole,je to velmi komplikovane?blbe ze to budem robit relativne na zemi,iba to vyhevyrujem.
Dakujem za rady a pomoc
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: Compact po buracke

Sobota, 30. Júna 2018, 13:15

Ak chces open dif tak mam jeden z 316i compactu... Vlastne z mojho :) poloos sa da rozobrat a preskladat no lepsie podla mna je zohnat druhu poloos a mas bez starosti :)
Ps dif nieje zlozite dat dole ale ide tam naprd ked ho budes dopasovavat.. sa unadavas...ja somsa unadaval a to som bol na jame... :)
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Autor témy
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Compact po buracke

Sobota, 30. Júna 2018, 20:31

No to by bolo super, co zan chces? pripadne do spravy, mas aj polos ci nie? dnes som ho zhodil dole a som sa cudoval na stitku bolo S 3.38 takze samosvor aj ked som tocil jednou stranou tocila sa druha v tom istom smere, je problem keby tam dam iny? Podla mojho nazoru prave preto to brasko rozbil lebo bolo trochu mokro a pohybal sa na krizovatke a ze hned ho stocilo takze asi trochu viac pridal a uz to islo...na otvorenom by sa mu to asi nestalo tak jednoducho pravda?
Inak dole isiel ozaj v pohode :)
Inak tu poloos som aj skusal vyrazit ten klb ale neislo mi to, je to nejak zaistene?
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: Compact po buracke

Nedeľa, 1. Júla 2018, 09:08

Myslis poloos zhodit z naboja ?
Inac na youtube je par videí ako sa preskladava poloos...ale hovorim ja by som zháňal radsej druhu...
Ked si prides po ten diff tak ti ho dam za odvoz ;-)
Pouzi z neho časti a oprav samosvor...sam mam svor ale zeby ma kdedi smykalo to sa mi nestalo... Mozno tak v zime akurat :D
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Autor témy
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Compact po buracke

Nedeľa, 1. Júla 2018, 09:12

Píšem ti SS

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných