... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
maros192
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 26.4.2017
Auto: BMW X5 e70
Kraj: Košický

Výmena: Oobyčajný volant v BMW X5/X6 za volant s pádlami ???

Nedeľa, 30. Apríla 2017, 08:15

Zdravím, chcem sa opýtať, máte niekto skúsenosti s výmenou originálneho volantu bez pádiel, (F1, riadenie, SMG, ) v BMW e70/e71, za volant s pádlami ? Je k tomu potrebná nejaká RJ,, alebo je tam len konektor, teda pred-príprava ? Teda zapojenie Plug n´ Play .... Mate s tým niekto skúsenosti ? Vďaka
 
Užívateľov profilový obrázok
lubino23
Príspevky: 29
Registrovaný: 20.4.2017
Auto: bmw x5
Kraj: Košický

Re: Výmena: Oobyčajný volant v BMW X5/X6 za volant s pádlami ???

Streda, 3. Mája 2017, 08:35

A chceš sa do toho pustiť sám či ti bude pomáhať aj niekto kto sa do toho rozumie? By som nepovedal, že to patrí k tým najľahším veciam na výmenu ale sám som to ešte nikdy nerobil takže by ma to tiež zaujímalo ako má vyzerať postup, že by som nad tým porozmýšlal
„Skončiť druhý znamená byť prvým z tých, ktorí prehrali.“
 
maros192
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 26.4.2017
Auto: BMW X5 e70
Kraj: Košický

Re: Výmena: Oobyčajný volant v BMW X5/X6 za volant s pádlami ???

Piatok, 5. Mája 2017, 21:37

lubino23 napísal:
A chceš sa do toho pustiť sám či ti bude pomáhať aj niekto kto sa do toho rozumie? By som nepovedal, že to patrí k tým najľahším veciam na výmenu ale sám som to ešte nikdy nerobil takže by ma to tiež zaujímalo ako má vyzerať postup, že by som nad tým porozmýšlal

Podľa možnosti sám, ale keď bude treba prepájať, resp zháňať nejakú riadiacu jednotku, tak kašlem na to. Preto som chcel vedieť či je tam pred-príprava plug and play, alebo niečo podobné, tak by to bolo úplne jednoduché.
 
Užívateľov profilový obrázok
bopal
Príspevky: 7
Registrovaný: 6.5.2017
Auto: X4
Kraj: Nitriansky

Re: Výmena: Oobyčajný volant v BMW X5/X6 za volant s pádlami ???

Sobota, 6. Mája 2017, 08:24

Nedavno som to menila ale ja som tie padla uz pred tym takze sa to iba vymenilo a nebola s tym ziadna robota ale myslim, ze treba nejaku tu predpripravu ale zaberie to tak hodinu navyse max, podla mna to stoji za vyskusanie
 
Užívateľov profilový obrázok
koziakm
Príspevky: 36
Registrovaný: 20.5.2017
Auto: X4
Kraj: Bratislavský

Re: Výmena: Oobyčajný volant v BMW X5/X6 za volant s pádlami ???

Sobota, 20. Mája 2017, 19:45

Nie je to nič strašné aj keď padla nemáš na starom. Ako písal bopal, bude to nejaká hodinka roboty navyše ale nič tragické takže smelo do toho
 
babcak
Príspevky: 14
Registrovaný: 22.5.2017
Auto: M1
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena: Oobyčajný volant v BMW X5/X6 za volant s pádlami ???

Pondelok, 22. Mája 2017, 09:42

Da sa to v pohode zvladnut aj ked sa do toho velmi nerozumies. Na zeninom som menil a nie som nejaky expert a zvladol som to. Mozno mi to trvalo trosku dlhsie ako keby to robil niekto kto sa do toho lepsie vyzna ale aspon som mal potom dobry pocit z toho, ze som to zvladol aj sam
 
maros192
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 26.4.2017
Auto: BMW X5 e70
Kraj: Košický

Re: Výmena: Oobyčajný volant v BMW X5/X6 za volant s pádlami ???

Štvrtok, 25. Mája 2017, 14:31

No ako na aute viem spravit co treba, vymenit si olej brzdy, tlmice, mechy... Preto sa pýtam. A viete mi povedať, treba tam este nejaku riadiacu jednotku do toho ? Alebo tam treba nieco prespajkovat alebo pod. ? babcak. koziakm, ak ste to robili tak ako ? a ake to bolo kontretne auto ?
 
Užívateľov profilový obrázok
lubino23
Príspevky: 29
Registrovaný: 20.4.2017
Auto: bmw x5
Kraj: Košický

Re: Výmena: Oobyčajný volant v BMW X5/X6 za volant s pádlami ???

Piatok, 22. Júna 2018, 09:57

maros192 napísal:
No ako na aute viem spravit co treba, vymenit si olej brzdy, tlmice, mechy... Preto sa pýtam. A viete mi povedať, treba tam este nejaku riadiacu jednotku do toho ? Alebo tam treba nieco prespajkovat alebo pod. ? babcak. koziakm, ak ste to robili tak ako ? a ake to bolo kontretne auto ?

A čo, aj si s tým nejak poradil?
„Skončiť druhý znamená byť prvým z tých, ktorí prehrali.“

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných