... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
martiner18
Autor témy
Príspevky: 51
Registrovaný: 22.8.2016
Auto: e46
Kraj: Žilinský

N42 318i unik presakuje olej

Sobota, 11. Marca 2017, 14:01

Dobrý deň,

Mal som zaolejovany pristor s predu motora ako je remen pumpy alternatora a klimy. Myslel som si ze mi tecie okolo olejoveho filtra, čo aj tieklo tak som vymenil oba tesnenia pod drziakom filtra oleja. Avsak motor zacina byt zas zaolejovany... Na fotkach vidno kde to presakuje, neviete co to moze sposobovat ?

Ďakujem za rady.

Okolo filtra oleja už netečie tam je sucho

Obrázok

Obrázok

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 693
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: N42 318i unik presakuje olej

Nedeľa, 12. Marca 2017, 12:04

Čau,

veľmi dobré že si tu dal foto, na tej 2 a 3 fotke je tam vidieť že okolo tých snímačov je ten olej.
Ja som to mal také isté (mám ten istý motor) a myslel som si že to tečie okolo tých snímačov-tesnenia vnútri po pár rokoch treba vymeniť.
Prišlo sa na to že mi to slzí okolo olejového filtra (tak ako Tebe) tak sa vymenili tesnenia tam+ sa to utrelo okolo tých snímačov a uvidí sa.
Aktuálne 2 mesiace od výmeni tesnení ale už to neslzí+okolo snímačov je to tiež suché takže tie tesnenia mám ešte OK.
Najprv si to očisti okolo toho od oleja a sleduj to. Tie tesnenia v snímačoch nieje ľahké kúpiť, napíš na autotechnik.sk alebo origo BMW zákaznícku podporu, nemalo by to byť drahé (len ich nemá každý v ponuke).
 
Užívateľov profilový obrázok
martiner18
Autor témy
Príspevky: 51
Registrovaný: 22.8.2016
Auto: e46
Kraj: Žilinský

Re: N42 318i unik presakuje olej

Nedeľa, 12. Marca 2017, 14:01

No ja som pretesnoval olejovy filter a potom som umyl motor aby som mal istotu ze uz je pokoj a po par dnoch uz zacina byt spinavy. Na zahranicnom bmw fore som nasiel ze mozu slzit o kruzky solenoidov... prikladam nakres, ale nie som si isty ci je to ono.

Preto sa pytam tu, ci to niekto neriesil lebo je vsetko zas spinave od oleja

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 693
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: N42 318i unik presakuje olej

Pondelok, 13. Marca 2017, 13:00

Tak, tak, tie O krúžky selanoidov pravdepodobne bude treba vymeniť. Ak to máš nad nimi suché a čisté tak to tam nemá inak odkial slziť.
Aj na fotkách je to vyššie okolo veka ventilov čisté a okolo tých snímačov to máš od oleja.
 
Užívateľov profilový obrázok
DavidI3
Príspevky: 3
Registrovaný: 14.5.2018
Auto: BMW 316 E46
Kraj: Žilinský

Re: N42 318i unik presakuje olej

Pondelok, 18. Júna 2018, 12:03

Ahoj, ja mám ten istý motor a pravdepodobne aj te istý problém. Vedel by si mi poradiť ako sa ti to podarilo vyriešiť??
BMW E46 318i

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných