... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
Martin1189
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 15.6.2018
Auto: E46 330D
Kraj: Trenčiansky

BMW E46 330D 150kw záhada  Topic is solved

Piatok, 15. Júna 2018, 09:36

Nazdar chalani,

Snáď mi budete vediet pomôct kde treba hladat závadu. Prehladal som fórum no bohužial som nenašiel adekvátnu odpvoveď.
Auto ma najazdených 140tis km. 2004 rok výroby.

Ku Problému:

Stráca sa mi malé množstvo vody pokiaľ auto kúri tj. zapnem si kúrenie na 25Stupnov - Teplný vzduch. Palička padne cca. o 1cm dole.

- voda v oleji ani olej vo vode nie je - všetko čisté
- z výfuku dym neide
- pri jazde s vypnutým kúrenim ani kvapka vody neunika - resp. so zapnutou klímou - studený vzduch.
- Auto sa neprehrieva, teplota klaciscky štandart po 7-8km zahriate.
- Auto kúri klasicky, nie je problém ho vykúriť.
- Auto ma plný výkon. Žiadne klepanie motoru, źiadne kolísanie otáčok.

Viem, že takýto malý únik sa bude ťažko hladať, no bol by som rád keby ste ma vedeli aspoň trochu usmerniť.

Ano, je leto netreba kúriť ale chcem si to dať radšej hneď naporiadok ako problém odkladať na zimu.

Budem vďačný za každú radu :)
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: BMW E46 330D 150kw záhada

Piatok, 15. Júna 2018, 12:11

Chladiaca zmes sa vplyvom tepla rozpína a teda záleží či to kontroluješ pri rovnakej teplote.
Potom je na rade odvzdušnenie a jeho správny postup. Len tak pre istotu kľúč musí byť v spínačke v polohe II. a kúrenie na max.
Rozdiel 1 cm by som asi neriešil a tipol by som si to na tepelné rozpínanie chladiacej zmesi, čím viac nemrznúcej tým väčší pokles po ochladnutí na teplotu okolitého prostredia.
 
Martin1189
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 15.6.2018
Auto: E46 330D
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW E46 330D 150kw záhada

Utorok, 5. Februára 2019, 10:26

Sorry trosku som zaspal, ale uz dlhodobo vyriesene. Zacalo slzzit cez vodnu pumpu, co bolo krasne vidiet ked sa auto dalo na zdyvhak. Takze hned aj novy termostat. Odvtedy ani naznak straty vody. :) :-({|=

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných