... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E46 touring, zadny stierac

Streda, 13. Mája 2015, 12:30

...ak Ti to znovu zacne drhnut (mam s tym podobne skusenosti) tak zozen uhlikovu vazelinu alebo uhlikovy prasok a nejaku vazelinu a vyrob si vodeodolne mazanie. V tom cape ak si si vsimol je taky zarez, v ktorom sa vazelina (od vyroby) drzi a postupne to premazava...ak vyschne, tak sa tam ci chces ci nechces dostale voda, bordel a ostatne uz poznas...
- opatrne kladivkom rozobrat
- vycistit, jemne prebrusit, vylestit
- vymenit tesnenia, premzat vodeodolnou vazelinou
A malo by to vydrzat. Uz mi to rok drzi absolutne bez zavahania...predtym kazdy 2.mesiac som rozoberal...
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex
 
KosSo
Príspevky: 6
Registrovaný: 13.11.2016
Auto: E46 320d 110 kW
Kraj: Banskobystrický

Re: E46 touring, zadny stierac

Štvrtok, 7. Júna 2018, 23:36

Zdravím páni , trochu to tu otvorím. Ja mám už dlhšie problem zo zadnym stieračom, resp. nefunguje od kúpy a nastal čas sa na to pozrieť :D Dá sa ním točiť úplne lahučko stále aj pri zavretom okne. Ale keď pustím zadný stierač, počujem zo zadu zvuk ako keby motorček. Ostrekovač ide tiež. Nejaké rady ? Vďaka
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: E46 touring, zadny stierac

Piatok, 8. Júna 2018, 13:54

otvor zadne okno , pusti stierac a pozeraj ako sa to tam toci. zo stieraca ide cudlik, ktory ma zapadnut do diery v tom otocnom mechanizme. pozor na to ako tam ten stierac zapadne ked zavries okno, aby ti nechcel stierat SPZ
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: E46 touring, zadny stierac

Piatok, 8. Júna 2018, 17:03

Posledne som musel mechanicky prihnúť celé teleso motora aby to fungovalo. A vo vedení ostrekovača je pred tryskou spätný ventil , ktorý treba občas vyčistiť.
 
KosSo
Príspevky: 6
Registrovaný: 13.11.2016
Auto: E46 320d 110 kW
Kraj: Banskobystrický

Re: E46 touring, zadny stierac

Piatok, 8. Júna 2018, 17:24

Vdaka tak po rozobrati vsetkeho čo sa dalo som zistil ze motorček funguje otvorim okno (touring) zamknem a tým mechanizmom rukou nepohnem. Nastriekal som wd ale myslím že budem mat taky problém ako kolega predo mnou nejde mi vytiahnuť ten čap. Neviem čo s tym asi ostanem bez stierača :-D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných