... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: 325xi problém

Streda, 23. Mája 2018, 14:27

stenaa napísal:
Tiež sme si mysleli, že bude tam chyba, škrtiaca klapka bola tiež čistená, chyba nadalej pretrváva. Ako náhle sa na aute rozsvieti EML, kontrola trakcie a brzdové dostičky auto uplne stratí vykon. auto zastavím, zhasnem, naštartujem a zostane svietit kontrola trakcie a brzdové dostičky. EML je zhasnuté a auto má zasa normálny chod. neviem prečo proste. na fore som nenašiel že by sa niekedy takýto problém riešil. Preto sa pýtam na normálne rady, postrehy. nie rady typu daj to do servisu, kde to asi robím v seníku? problém je že žiadny mechanik stále nič nezistil. ani BMW.

Skús prečítať toto fórum http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=73&t=4199
 
Igorino
Príspevky: 79
Registrovaný: 25.9.2015
Kraj: Košický

Re: 325xi problém

Streda, 23. Mája 2018, 20:19

ked sa mylim opravte ma ale ked sa rozsvieti kontrolka tak musi byt ulozena chyba v rj
 
stenaa
Autor témy
Príspevky: 119
Registrovaný: 4.1.2013
Auto: BMW E46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: 325xi problém

Pondelok, 28. Mája 2018, 13:03

chyby vyhadzuje rôzne, raz vaha vzduchu, raz lambda, potom to bol motorček volnobehu, neviem čo všetko.... stále neopravené, ale nemal teraz mechanik na to čas, tak čakám
 
stenaa
Autor témy
Príspevky: 119
Registrovaný: 4.1.2013
Auto: BMW E46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: 325xi problém

Piatok, 22. Júna 2018, 05:57

Takže po dlhšej dobe a pár pokusoch stále neúspech. Za posledné dni na aute pomocou diagnostiky bolo zistené, že je vadná lambda sonda za katalizátorom, vymenené obe, problém pretrvával. Po rade z fór som vymenil aj škrtiacu klapku, chyba stále pretrváva. Podla najnovšej diagnostiky ukázalo problém Regulačný ventil voľnobehu v tvare T, ktorý však bol menený asi rok a pol dozadu za nový. Takže neviem či by fakt mohla byt chyba v tomto a ak by aj bol zlý, neviem či by to hádzalo stále do núdzového režimu a kolísali by takto otáčky na voľnobehu.
Prosím Vás, nejaké postrehy? Rady?
Ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: 325xi problém

Piatok, 22. Júna 2018, 09:35

Tak to riešili poliaci pri podobnom probléme:

Witam,


Od jakiegos czasu, wlacze z pewnym problemem, losowo sie zdaża że co jakiś czas ( 3 razy w ostatnim miesiącu ) po odpaleniu silnika kontrolka EML nie gaśnie i silnik wchodzi w tryb awaryjny. Nigdy nie włączyła mi sie podczas jazdy, tylko nie zgasła po odpaleniu silnika. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu, wturuje jej kontrolka silnika. jak zgasze auto i tak po ok 1 godzinie zapale kontrolka EML gaśnie a po kilku kilkunastu godzinach - normalnego użytkowania auta - kontrolka silnika również gaśnie sama .

Po podłączeniu do kompa, jeden mechanik stwierdził żę to jest problem z Valvotroniciem i trzeba wymienic rozrządObrázok. Olałem kolesia.
Drugi specmajster stwierdził, że to silniczek Valvotronica ale po dokładniejszym sprawdzeniu stwierdził że silniczek Valvotronica jest na 99% ok i że to byc może czujnik położenia wału rozrządu ( czy jakoś tak ) lub też jakaś kostka instalacji eletrycznej tego czujnika która może powodowac błędy i wymienił mi ją. Niestety, to nie pomogło i znów dzisiaj - po całodziennej jeździe, przyjeździe do domu i ponownym odpaleniu celem odprowadzenia auta na parking - kontrolka EML sie zapaliła, a za nia kontrolka silnika. Jako że na parkingu wymieniałem sobie lampy, troche mi to zajeło i na konieć odpaliłem auto po ok godzinie i kontrolka EML juz nie świeci auto jeździ normalnie.

Zakładam więc że to pewnie czujnik, mechanik cos wspomina że to kosztuje ok 1000zł, i chciałbym jakieś info lub wskazanie tej cześci na REAL OEM cobym sam sobie cene tego znalazł.

Zastanawia mnie tylko jak to jest że ta kontrolka sama gaśnie, znaczy sie nie jest to błąd stały, a gdyby to był czujnik to powienien być chyba stały błąd. Jeszcze jedna sprawa w momecie jak kontrolka sie świeci, nie da sie jej skasowac z komputera, bo po dodaniu gazu ponownie sie zapala.

Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale może mieć na to jakiś kolwiek wpływ immobilajzer? ale nie ten oryginalny tylko taki bezobsługowy w postaci antypilota. Bo te błedy zapalały mi sie zawsze gdy alarm nie zdążył sie rozbroić gdy podchodziłem do niego i zaczynał wyć. Ale może to tylko zbieg okoliczości.



Jesli chodzi o czujnik wałka rozrządu to w tym silniku są 2 (ssący i wydechowy) i koszt takiego czujnika w ASO BMW to ponad 400 zł. Gdy zaswieca sie kontrolka EML to zazwyczaj jest problem z elektroniczną przepustnicą dlatego warto sprawdzic ten element. Czujnik wałka rozrzadu nr 4 na rysunku

Čo sa týka snímača vačkového hriadeľa, v tomto motore sú 2 (sacie a výfukové) a cena takého snímača v predajni BMW je vyššia ako 400 PLN. Keď kontrolka EML svieti, je zvyčajne problém s elektronickým škrtiacim ventilom, preto skontrolujte túto položku. Snímač polohy vačkového hriadeľač. 4 na obrázku
[color=#005784]http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=15[/color]

Je to 318-ka takže pozrieť na svoju typovú radu motora.

Napr.: http://cz.bmwfans.info/parts-catalog/E46-Sedan/Europe/325xi-M54/browse/engine/cylinder_head_vanos/
A objednať :
http://www.dsauto.sk/vyhladavanie/?query=12+14+7+539+165
https://majoauto.sk/vyhledavani?search=12+14+7+539+165
https://www.mototechdiely.sk/kategoria/vyhladavanie?q=12+14+7+539+165
 
stenaa
Autor témy
Príspevky: 119
Registrovaný: 4.1.2013
Auto: BMW E46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: 325xi problém

Pondelok, 25. Júna 2018, 07:59

Ďakujem pekne za radu, objednám oba snímače, nie je to až taká položka, tak uvidím. Ešte sa chcem spýtať, bolo mi radené aj aby som dal preinštalovať software, ale niesom si istý či to pomôže. Nie je to najlacnejšie ak neviem naisto či to pomôže, ak by som vedel že je chyba v tom tak neváham ale takto po výmene niekoľkých dielov a stále nič tak som trochu skeptický už.
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: 325xi problém

Pondelok, 25. Júna 2018, 20:01

Čital som celé vlákno a keď tomu správne rozumiem tak sa tá chyba objavuje náhodne. To by potom znamenalo, že aj nejaký signál náhodne vyhodí zlý parameter, keby to bol soft tak ideš stále v núdzaku. Alebo je to nejaký studený spoj na niečom, niekde a to je potom na Šerloka z Wôtsnom :(
 
stenaa
Autor témy
Príspevky: 119
Registrovaný: 4.1.2013
Auto: BMW E46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: 325xi problém

Pondelok, 2. Júla 2018, 07:53

takže vymenil som doma čidlo vačkovej hriadele ale kupil som meyle, lebo som nechcel kupovať originál pretože som si nebol uplne istý či je problém. po výmene čidla som ani len nevedel vyjsť z garaže, auto chcípalo, zhasínalo, proste des. takže chyba stále nevyriešená. Auto ide v stredu ešte jednomu lektrikárovi a uvidím či nezistí on nejaký ten studený spoj alebo neviem čo....
 
steve20
Príspevky: 55
Registrovaný: 12.1.2009
Auto: 330xi,318i,fabia
Kraj: Bratislavský

Re: 325xi problém

Pondelok, 2. Júla 2018, 07:57

Mne na 330xi to zacalo robit pred rokom, Cca po 5 min jazdy vyhodilo EML + DSC kontrolky. Vypol som motor, nastartoval a cely den uz to bolo v pohode. Robilo to len ked vonkajsia teplota bola pod nulou. Po diagnostike sa vymenili 2 lamdy, no nepomohlo. S prichodom jari a vyssich teplot problem zmizol. Minuly tyzden ked som isiel vo velkom lejaku tak chyba vyskocila znovu a den nato aj ked neprsalo :D. Odvtedy zase tyzden klud.
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: 325xi problém

Pondelok, 2. Júla 2018, 21:46

Skús dať hore na lište do hľadania "modré relé" a pokukať po kábloch od neho a okolo či tam nie je pes zakopaný.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných