... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: DPF

Nedeľa, 11. Marca 2018, 21:41

Bolo treba menit aj to cerpadielko, nie len filter. V nom je aj vyhrev. Ale vplyv to na regeneraciu nema. Najlepsie je to vidiet, vcera som tiez vzkriesil jedno dpf, co bolo tak upchane, ze som neveril, ze to este pojde zregenerovat :)
 
akonloneli
Príspevky: 25
Registrovaný: 24.1.2018
Auto: BMW
Kraj: Košický

Re: DPF

Nedeľa, 11. Marca 2018, 22:27

Odkiaľ presne si ??? Vedel by si sa mi nato pozrieť?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: DPF

Pondelok, 12. Marca 2018, 16:02

BA/MA vedel ak sa casovo zosuladime
 
akonloneli
Príspevky: 25
Registrovaný: 24.1.2018
Auto: BMW
Kraj: Košický

Re: DPF

Štvrtok, 15. Marca 2018, 22:56

Kde je možne zakupiť ten snímač tlaku dpf ?
 
akonloneli
Príspevky: 25
Registrovaný: 24.1.2018
Auto: BMW
Kraj: Košický

Re: DPF

Nedeľa, 20. Mája 2018, 20:17

Zdravim klubaci , potrebujem poradit mam e91 3l 170kw s autom som v zahranici pred cestou som mal problemy s dpf a snimacmi , kupil som nove dpf a snimace ktore mi vymenili v autorizovanom servise zhruba 1000km po vymene a dlhsej jazde na dialnici v Nemecka mi znovu zasvietila kontrolka dpf od toho casu auto ma slaby vykon od spodu cely cas svieti dpf a mam pocit ze ma motor vysoku teplotu. Na buduci tyzden ma caka 1000km trasa zvladne to ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 941
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: DPF

Nedeľa, 20. Mája 2018, 21:44

Pravdepodobne sa ti auto zase hodilo do núdzového režimu, preto nemáš výkon. Určite by som tak dlhú cestu neriskoval a radšej si to dal čo najskôr skontrolovať.

Môžeš to najskôr reklamovať, keďže čisto nový DPF očividne nefunguje, ako má.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: DPF

Nedeľa, 20. Mája 2018, 22:43

Ocividne nebol problem s dpf :)
 
Gašťo
Príspevky: 16
Registrovaný: 22.6.2020
Auto: E91, 318d
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, Bratislava

Re: DPF

Pondelok, 29. Júna 2020, 15:24

Caute, chlopi.
Som tu novacik a snazil som sa precitat mnoho tem tykajucich sa DPF srdcovych zalezitosti a aby som zbytocne nezakladal novu, tak pisem sem. Dufam, ze spravne.

Svojim sposobom som zdedil po brachovi E91/318d/105 kW/03-2008. Celkom fajn auticko, pouzival som ho viac-menej iba na presun do BA, cize cisto dialnicne cesty. Moc som sa on ani blizsie nezaujimal, proste slo a hotovo, bol som len pouzivatel. No po case mi vsak prirastlo k srdcu, porobil som na nom nejake male opravy, co som vedel, naucil som sa toho kusok viac. Akurat jedna vec ma dobehla. Bracho mal par rokov dozadu problem s DPF, nevedelo sa zregenerovat, tak mu ho v servise dali prevrtat (asi nevedeli najst pricinu alebo sa im ju nechcelo hladat) :(. Zial, caka ma v septembri EK/STK, ktorou by som pravdepodobne nepresiel. V januari som si dal spravit totizto nezavaznu EK/diagnozu vyf. plynov, a ako som aj cakal, dymivost dopadla naprd. Auto posledneho pol roka dost dymilo, co bol dalsi dovod, preco som sa to rozhodol riesit.

K veci: Moc som sa do toho zo zaciatku nevyznal, preto som to dal vyriesit znamym znameho :D do jedneho servisu, asi pred dvoma mesiacmi, proste nech to je v poriadku. Dali mi tam nejaku novu nahradu DPF aj s katom, vymena lambda sondy, snimacov tlaku/teploty, RJ zhavenia, EGR ventil, tak ja uz som bol v tom, ze je vsetko v poradku. No co cert nechcel, za mesiac mi zacala blikat kontrolka zaneseneho filtra. Je pravda, ze som viac behal po meste, no ked som siel z BA domov, tak mi regeneracia neprebehla ani po 100 km (prakticky doteraz), cize opat ta ista rozpravka, co bola pred par rokmi. Vsimol som si aj, ze napr. pocas svietiacej kontrolky turbo nefungovalo a auto sa spravalo ako hladky diesel, no ked som auto odstavil na 10 minut a potom nastartoval, vykon sa vratil. Volal som do servisu znova, tak chlapik najrpv, ze fuu, potom mi o tyzden volal, ze asi bude treba menit RJ motora. Co ma mierne presviedca o tom, ze o BMWckach tam chlapi nevedia nic, lebo ked som mu povedal, nech mi radsej prezrie funkcionalitu snimacov, nastrekov a zhavicov, stav diferencneho tlaku, tak povedal, ze to nema s tym nic spolocne. :D A ja (aj z tohto fora od vas, aj odinakadial viem, ze to vplyv na zanasanie/regeneraciu ma). Skoda, ze som o tom nevedel viac pred dvoma mesiacmi, riesil by som to inac. Bol som medzicasom aj na diagnostike, ale chlapik v servise mal nejaky shitny program, na ktorom ani poriadne nevedel vybrat model auta, tak som si to pozrel sam s tym, ze som sa dozvedel velke prd. Proste stastie mi nepraje a hlavne, ucim sa zial na svojich chybach zatial.

Vedel by mi, prosim, niekto poradit, ako sa tohto problemu zbavit? Hlavne pre mna je, nech je to dobre a nech prejdem emisnou. Uz sa mi stahuje aj diagnostika ISTA D, kabel si idem zohnat, resp. ak ju nerozbeham, som ochotny ist aj do autorizaku to checknut, len stale mam pocit, ze mi neporadia alebo poradia blbost, aby ma osmekli. Zial, stale sa moc sa do toho nevyznam, kedze auta ma moc nebrali (az teraz, ked mam tohto tátoša).

Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: DPF

Pondelok, 29. Júna 2020, 16:04

Skoc za niekym co sa tomu rozumie a usetris si cas aj €€, to auto ani bez DPF nema co dymit
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: DPF

Pondelok, 29. Júna 2020, 19:57

Gašťo: zájdi tu:Carcool BMW Servis, ZA
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: DPF

Utorok, 30. Júna 2020, 05:37

1. nahrady DPF robia casto problem, nefunguju ako maju, to potom skor tam zohnat malo jazdeny original, alebo novy original (pri novom ale asi nepotesi cena)
2. problem bol asi inde, preto sa zapchal aj povodny filter a miesto vyriesenia problemu prevrtanim znehodnotili filter, najprv by som sa zameral na to, napr. skontrolovat vstreky
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Gašťo
Príspevky: 16
Registrovaný: 22.6.2020
Auto: E91, 318d
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, Bratislava

Re: DPF

Utorok, 30. Júna 2020, 09:47

ViktorDDD napísal:
1. nahrady DPF robia casto problem, nefunguju ako maju, to potom skor tam zohnat malo jazdeny original, alebo novy original (pri novom ale asi nepotesi cena)
2. problem bol asi inde, preto sa zapchal aj povodny filter a miesto vyriesenia problemu prevrtanim znehodnotili filter, najprv by som sa zameral na to, napr. skontrolovat vstreky
1. Ano, to som sa uz medzicasom docital aj tu na fore od vas, aj pomimo. No, zial, novy filter uz bol v tom case namontovany. Momentalne som nastaveny tak, ze by som aj kupil origo, co uz. Najst malo jazdeny original je asi skor vecou stasteny, ale pokusim sa. Skor ma tlaci cas :/, lebo do septembra by som to chcel mat hotove kvoli EK, tak uvidime, co sa poskytne ako najlepsia moznost.
2. Hej, to ma mrzi, ze sa to riesilo takto, ale co uz. Po kontrole vstrekov poskulujem uz dlhsie. Videl som jedno dobre videjko, kde typek robil udrzbu injektorov a celkom by som si na to aj trufol. Ultrazvuk mam, aj vhodne chemikalie na dekarbonizaciu/odmastnenie (pracovat v chemickom labaku je niekedy dost velkou vyhodou :D), uz len uspesne ich vybrat a zalozit naspat.

Skor ale ide o to resuscitovat nejako regeneraciu, lebo tu mi nespusta :(. Ak aj sa mi bude ten filtrik pochybny zanasat kazdy mesiac, co uz, kupil som macku vo vreci, ale ide o to, aby regeneracny system fungoval. Cize momentalne asi chcem spustit vynutenu regeneraciu a uvidime no. Ci?
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 941
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: DPF

Utorok, 30. Júna 2020, 10:01

Ten aftermarket DPF by si mohol reklamovať a ideálne tlačiť na vrátenie peňazí, aby si aspoň trochu zredukoval finančnú stratu u tých meničov dielov, ktorým si to dal. Spoliehať sa na to, že to nakoniec nejako bude fungovať, je dosť riskantné a koleduješ si akurát o to, že skôr či neskôr budeš musieť aj tak kupovať nový alebo použitý OEM DPF.

Najlacnejšie to bude asi zobrať niekomu, kto sa tomu rozumie aj za tú cenu, že to nebude priamo v Žiline, napr. PeqpeKovi alebo TT-Simikovi z fóra.
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: DPF

Utorok, 30. Júna 2020, 11:08

Gašťo napísal:
Caute, chlopi.
Som tu novacik a snazil som sa precitat mnoho tem tykajucich sa DPF srdcovych zalezitosti a aby som zbytocne nezakladal novu, tak pisem sem. Dufam, ze spravne.

Svojim sposobom som zdedil po brachovi E91/318d/105 kW/03-2008. Celkom fajn auticko, pouzival som ho viac-menej iba na presun do BA, cize cisto dialnicne cesty. Moc som sa on ani blizsie nezaujimal, proste slo a hotovo, bol som len pouzivatel. No po case mi vsak prirastlo k srdcu, porobil som na nom nejake male opravy, co som vedel, naucil som sa toho kusok viac. Akurat jedna vec ma dobehla. Bracho mal par rokov dozadu problem s DPF, nevedelo sa zregenerovat, tak mu ho v servise dali prevrtat (asi nevedeli najst pricinu alebo sa im ju nechcelo hladat) :(. Zial, caka ma v septembri EK/STK, ktorou by som pravdepodobne nepresiel. V januari som si dal spravit totizto nezavaznu EK/diagnozu vyf. plynov, a ako som aj cakal, dymivost dopadla naprd. Auto posledneho pol roka dost dymilo, co bol dalsi dovod, preco som sa to rozhodol riesit.

K veci: Moc som sa do toho zo zaciatku nevyznal, preto som to dal vyriesit znamym znameho :D do jedneho servisu, asi pred dvoma mesiacmi, proste nech to je v poriadku. Dali mi tam nejaku novu nahradu DPF aj s katom, vymena lambda sondy, snimacov tlaku/teploty, RJ zhavenia, EGR ventil, tak ja uz som bol v tom, ze je vsetko v poradku. No co cert nechcel, za mesiac mi zacala blikat kontrolka zaneseneho filtra. Je pravda, ze som viac behal po meste, no ked som siel z BA domov, tak mi regeneracia neprebehla ani po 100 km (prakticky doteraz), cize opat ta ista rozpravka, co bola pred par rokmi. Vsimol som si aj, ze napr. pocas svietiacej kontrolky turbo nefungovalo a auto sa spravalo ako hladky diesel, no ked som auto odstavil na 10 minut a potom nastartoval, vykon sa vratil. Volal som do servisu znova, tak chlapik najrpv, ze fuu, potom mi o tyzden volal, ze asi bude treba menit RJ motora. Co ma mierne presviedca o tom, ze o BMWckach tam chlapi nevedia nic, lebo ked som mu povedal, nech mi radsej prezrie funkcionalitu snimacov, nastrekov a zhavicov, stav diferencneho tlaku, tak povedal, ze to nema s tym nic spolocne. :D A ja (aj z tohto fora od vas, aj odinakadial viem, ze to vplyv na zanasanie/regeneraciu ma). Skoda, ze som o tom nevedel viac pred dvoma mesiacmi, riesil by som to inac. Bol som medzicasom aj na diagnostike, ale chlapik v servise mal nejaky shitny program, na ktorom ani poriadne nevedel vybrat model auta, tak som si to pozrel sam s tym, ze som sa dozvedel velke prd. Proste stastie mi nepraje a hlavne, ucim sa zial na svojich chybach zatial.

Vedel by mi, prosim, niekto poradit, ako sa tohto problemu zbavit? Hlavne pre mna je, nech je to dobre a nech prejdem emisnou. Uz sa mi stahuje aj diagnostika ISTA D, kabel si idem zohnat, resp. ak ju nerozbeham, som ochotny ist aj do autorizaku to checknut, len stale mam pocit, ze mi neporadia alebo poradia blbost, aby ma osmekli. Zial, stale sa moc sa do toho nevyznam, kedze auta ma moc nebrali (az teraz, ked mam tohto tátoša).

Dakujem
ISTU si rozbehol ? pozrel si chyby ci nemas na zhaveni, pripadne inde v DDE/DME ? Termostaty ?
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Gašťo
Príspevky: 16
Registrovaný: 22.6.2020
Auto: E91, 318d
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, Bratislava

Re: DPF

Utorok, 30. Júna 2020, 11:25

Pilifo napísal:
Ten aftermarket DPF by si mohol reklamovať a ideálne tlačiť na vrátenie peňazí, aby si aspoň trochu zredukoval finančnú stratu u tých meničov dielov, ktorým si to dal. Spoliehať sa na to, že to nakoniec nejako bude fungovať, je dosť riskantné a koleduješ si akurát o to, že skôr či neskôr budeš musieť aj tak kupovať nový alebo použitý OEM DPF.

Najlacnejšie to bude asi zobrať niekomu, kto sa tomu rozumie aj za tú cenu, že to nebude priamo v Žiline, napr. PeqpeKovi alebo TT-Simikovi z fóra.
Diki za rady. Asi to tak predsa len spravim, skusim vyzmykat od nich prachy spat a dam si to spravit niekde inde.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných