... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
XanaX
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 18.6.2017
Kraj: Košický

530i M54B30 chybne lambda sondy ? chybna vaha vzduchu ? chybne ukostrenie ?

Utorok, 8. Mája 2018, 15:44

Som zufaly .....

Auto slo dobre , po case sa mi rozsvietila kontrolka motora , auto vobec neslo do otacok , sem tam ked som pretocil klucik na startovanie dlho ho tocilo pokial nastartovalo , tiez sem tam ked tuknem trocha do plynoveho pedalu auto " dusi " spadnu otacky a potom znova vybehnu uz sa mi stalo 2x na semafore ked som pridal plyn auto zdochlo podotykam mam automat , auto ide ako keby bez zivota nieco ho dusi ....

Ked chyby odstranim auto ozije a ide ako nove ?? no po case chyby znova nabehnu a nabehne aj kontrolka motora a znova mam tie iste priznaky ( uz su suche olej je odstraneny veko vymenene )

Pred casom mi tieklo veko ventilou a vsetok horuci olej tiekol priamo na lambdy aj na kable ktore vedu odnych .....

Diagnostika ukazuje toto ... vid obrazky nizsie .... ako keby sa prehrievaly tiez vypisuje ze maju zle ukostrenie


AKO BY SOM TO MOHOL VYRIESIT ? ZDA SA MI NEMOZNE ABY ODISLI VSETKE LAMBDA SONDY NARAZ A HLASILY TIE ISTE CHYBY VSETKE 4RY


32089340_1966800436671713_3869922841168183296_n.jpg


32089340_1966800436671713_3869922841168183296_n.jpg
Prílohy
32130464_1966759830009107_5482703977306914816_n.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: 530i M54B30 chybne lambda sondy ? chybna vaha vzduchu ? chybne ukostrenie ?

Utorok, 8. Mája 2018, 22:59

zanes to niekde do servysu nech sa ty na to pozru, livedata sa nefotya ale sa sleduju live preto sa volaju livedata, v servyse to vedia prezret
 
PeterL
Príspevky: 87
Registrovaný: 28.9.2014
Kraj: Zahraničie

Re: 530i M54B30 chybne lambda sondy ? chybna vaha vzduchu ? chybne ukostrenie ?

Piatok, 11. Mája 2018, 19:26

Tiez si nemyslim ze opravovat motor cez internet je idealne riesenie, ale mas tam chybajuci signal od sacej vacky - tam niekde by som asi zacal....
 
Bando
Príspevky: 497
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: E53
Kraj: Bratislavský

Re: 530i M54B30 chybne lambda sondy ? chybna vaha vzduchu ? chybne ukostrenie ?

Piatok, 11. Mája 2018, 19:59

Snimač vačky bol aj moj problem s výkonom. Rovnako spôsoboval aj klesanie otáčok pri pohýnaní z miesta a auto občas zdochlo pri jemnom pridaní plynu.
 
XanaX
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 18.6.2017
Kraj: Košický

Re: 530i M54B30 chybne lambda sondy ? chybna vaha vzduchu ? chybne ukostrenie ?

Piatok, 11. Mája 2018, 21:57

Mate pravdu forum nieje najlepsie miesto na riesenie problemou ale aspon nacerpam neaku inspiraciu . Vymenil som dve hlavne lambda sondy daval som BOSCH takze to opravilo chybne kody lambd ....

Snimac vacky mam dat akej znacky ? DELPHI MEYLE SWAG MAGNETTI MARELLI HELLA ? Viem ze Hella bude asi najlepsia volba ale mal niekto skusenost s inymi znackami ?
 
Bando
Príspevky: 497
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: E53
Kraj: Bratislavský

Re: 530i M54B30 chybne lambda sondy ? chybna vaha vzduchu ? chybne ukostrenie ?

Nedeľa, 13. Mája 2018, 20:16

Daj original BMW a máš istotu.
 
XanaX
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 18.6.2017
Kraj: Košický

Re: 530i M54B30 chybne lambda sondy ? chybna vaha vzduchu ? chybne ukostrenie ?

Nedeľa, 20. Mája 2018, 09:57

Chyba odstranena .....

Po odmietnuti v niektorych servisoch ( maju cas az o tyzden - dva ) v inych servisoch mi vravely cenu jeden lambdy 100e ( moja nakupna cena 50e original BOSCH ) som sa rozhodol skusit odstranit chyba sam . Kupil som obe lambda sondy pred katom nove BOSCH chod motora sa zlepsil bolo citit ze auto zacalo lepsie spalovat zmizly chybi s lambdami na diagnostika ....

No problem mi to nevyriesilo auto nechcelo ist ochotne do otacok , sem - tam naskocilo az po dlhsom natoceni , ked som prudko akceleroval akoby v jednej chvily auto "zavahalo" a potom znova akcelerovalo no nie s plnym vykonom ..... automaticka prevodovka radila chaoticky , hadzala zbytocne vyssi stupen aj ked auto nevladalo , pri preradovani obcas trhlo , no proste cele zle ...

INPA mi neukazovala ziadnu chybu bolo mi to divne , tak som si kupil OBDII ELM327 a stiahol som si do mobilu aplikaciu Torque platenu verziu , ta mi hned nacitala " camshaft sensor "A" intake " objednal som si novy snimac vacky nasavania DELPHI , vybral som original BMW a vymenil za DELPHI , problem to vyriesilo na den ale potom znova vyskocila ta ista chyba v aplikacii . Tak som si kupil druhy snimac vacky vyfukovej znacky DELPHI , no ked som vyberal stary vsimol som si ze uz ho niekto menil predomnou nepisalo nanom nic predpokladam ze bol " cinsky " tak som ho vymenil za fungel novy DELPHI .

Co sa nestalo auto slo zle , z oboma novymi snimacmi DELPHI namontovanymi mi auto znova zacalo hadzat chybu ale tentokrat " camshaft sensor "B" exhaust " divil som sa , nove snimace vymenene a problem to nevyriesilo ....

Rozmyslal som ze este vymenim senzor kluky .....

Nakoniec sa mi naskytla moznost kupit obe snimace vacky z anglickeho auta original 122 000 mil nabehane , snimace boli original este BMW .....

Vymenil som obe pouzivane snimace BMW za uplne nove DELPHI co sa nestalo auto radi rychlosti krasne , zbytocne nepodtaca motor , preraduje intuitivne , znova chytilo tah , chyby zmizli a znova vycarilo usmev na tvari .....

DELPHI snimace su uz v kosi

Dufam ze som niekomu pomohol ....
 
 
PeterL
Príspevky: 87
Registrovaný: 28.9.2014
Kraj: Zahraničie

Re: 530i M54B30 chybne lambda sondy ? chybna vaha vzduchu ? chybne ukostrenie ?

Nedeľa, 20. Mája 2018, 11:04

ved si to mal hned v prvych screenoch... inak to su strasne servisy ked ti povedia ze o tyzden.... milujem tuto predstavu zakaznikov ze on pride do servisu a vsetci mechanici zahodia co maju v rukach a utekaju sa venovat jeho autu.... skus trosku pochopit aj druhu stranu...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných