... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Gabho
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 25.10.2015
Kraj: Košický

Nivelacia Xenonov

Nedeľa, 1. Apríla 2018, 22:16

Nikde na fore som nenasiel podobny problem tak zakladam novu temu. Mam e46 s BOSCH AL xenonmi od vyroby.
Stale sa mi rozsteluje nivelacia xenonov. Problem je v tom ze ked zapnem xenony tak raz su obidve svetla v rovine, raz jedno svieti vyssie ako druhe, inokedy obidve svietia vyssie a proste stale je to inak, asi podla toho ako sa auto vyspi. Ak je auto nastartovane a xenony su uz raz zapnute tak ich vypnutie/zapnutie nepomoze, nezrovnaju sa. Niekedy sa rozsteluju aj pocas jazdy, ale tak akoby si kazdy svetlomet zil svojim zivotom - jeden vyssie, druhy nizsie.
Rozmyslal som ci nie je problem v tych snimacoch na naprave, ale nejde mi to do hlavy preco by potom jeden xenon klesol a druhy nie, ak by bola chyba v tom tak zle by svietili obidve naraz (obidve by boli sklopene alebo zdvihnute), no mne sa stale rozsteluju na roznu vysku.
Vedeli by ste mi poradit kde by mohla byt chyba, alebo co mam pozriet ako prve a ako to otestovat? Predpokladam ze diagnostika nevyhodi chybu snimacov na naprave ak nie su uplne KO, pretoze stale nejake napetie ktore RJ vyhodnoti budu davat.

Dakujem vopred za kazdu radu.
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1869
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: Nivelacia Xenonov

Pondelok, 2. Apríla 2018, 12:08

Pri takom spravani to asi snimace na napravach nebudu.
Podla mna ti budto blbnu motorceky vo svetlach alebo samotny LSZ modul, popripade mas nejaky problem v kabelazi k motorcekom.
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1902
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Nivelacia Xenonov

Pondelok, 2. Apríla 2018, 13:47

Nie je tam náhodou len jeden snímač na tej náprave? Možné je, že ti na jednom svetlomete vypadla tá tyčka čo nastavuje sklon svetiel, alebo aj, že celé to zavesenie je vypadnuté.. alebo aj ako píše ALAS elektronika je k.o.
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Gabho
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 25.10.2015
Kraj: Košický

Re: Nivelacia Xenonov

Pondelok, 2. Apríla 2018, 21:40

Tycky aj zavesnie je v pohode, sedi to na mieste tam chyba nebude. Snimace su dve - jeden na prednej a druhy na zadnej naprave. No podla spravania sa tiez skor priklanam k nejakej elektronike, len som nevedel ktory modul riadi sklapanie svetiel. Takze urcite je to riadene LSZ modulom?
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Nivelacia Xenonov

Pondelok, 2. Apríla 2018, 21:54

Ja nemám xenóny ale na e46 a sklapaju a "nastavia" svetla po každom prvom zapnutí sveriel pri nastartovani a tiez obcas sa dvihlo iba jedno svetlo a tak ,pomohlo prestreknut konektor na motorceku kontakt sprejom a od vtedy ok.
To ci.mas ok tie tyčky zistis ked chytis žiarovku za konektor a skusis pohybat ci sa nehybe hore/dole parabola.
Da sa to vymenit v pohode robil som to ešte na e36
 
LeoVinci
Príspevky: 33
Registrovaný: 9.8.2011
Auto: BMW e46 330xd 2x
Kraj: Košický
Bydlisko: Gelnica

Re: Nivelacia Xenonov

Štvrtok, 17. Mája 2018, 12:04

Ja mam ten istý problém ako gabho diagnostika hlasy tu chybu vid. obrázok takže pravde podobne blbne motorček vo svetle
Prílohy
IMG_20180516_194144.jpg
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Nivelacia Xenonov

Štvrtok, 17. Mája 2018, 16:48

a neopravi sa to ked stlacis ten ENTER ? :)
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných