... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Diagnostika delphi z číny

Nedeľa, 6. Mája 2018, 21:49

To som hladal co si pisal, ze pri zapise novej baterky to cosi kruto odjebalo ale neviem najst.. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Pjetro15
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 4.12.2017
Auto: bmw f31 / 320D
Kraj: Banskobystrický

Re: Diagnostika delphi z číny

Nedeľa, 6. Mája 2018, 22:41

Takze kodovat snou radšej nie a regenerácia dpf filtra pohode ?
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Diagnostika delphi z číny  Topic is solved

Utorok, 8. Mája 2018, 09:20

naco si to kupoval , ked s tym nebudes kodovat ? :) tie diagnosticke data co si pisal by ti dal aj BT modul do OBD za 4.50
teraz uz len ostava cakat, kym nebudes mat nejaky problem s autom a prides sa sem na forum pytat, co znamena ten nezmyselny kod co ti vyhodi tvoja cinska delphi a co mas vlastne zle :D
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
Užívateľov profilový obrázok
Pjetro15
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 4.12.2017
Auto: bmw f31 / 320D
Kraj: Banskobystrický

Re: Diagnostika delphi z číny

Utorok, 8. Mája 2018, 18:47

xener napísal:
naco si to kupoval , ked s tym nebudes kodovat ? :) tie diagnosticke data co si pisal by ti dal aj BT modul do OBD za 4.50
teraz uz len ostava cakat, kym nebudes mat nejaky problem s autom a prides sa sem na forum pytat, co znamena ten nezmyselny kod co ti vyhodi tvoja cinska delphi a co mas vlastne zle :D

tu za 4.50 mám je fajn ale ukáže len chyby ked svieti kontrolka , táto ukáže aj ked nesvieti nič skusal som na viacerých autách chybové kody riesit ná fore nebudem väčšinou sa mi podarí dohladať vždy všetko lebo to už tu bolo riešené , stála 30e dokáže zobrazit viac live udajov aj chýb akurát mi to našlo že mi nejde ten predhrev paliva čo je pred palivovým filtrom a mal som mrtvu váhu vzduchu tak cez tu delphi som odkontroloval po vymene ci je ok vymazal chybu a urobil reset hodnôt všetko v pohode zlá váha vzduchu dávala 9/10 g/s aj pri pridaní plynu a nová dáva pri cca 2000 otáčkach 30-40 g/s pri cca 3/4tisíc otáckach 120 g/s
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Diagnostika delphi z číny

Pondelok, 14. Mája 2018, 21:53

"Neznamy kod vyrobcu" nedohladas, kedze bmv pouziva nie P-kody ale svoje. Napr. na takej DDE5 si to ani neprdne, ziadne live data ani chyby nedokaze zobrazit. ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Diagnostika delphi z číny

Streda, 16. Mája 2018, 14:05

k tom sa da napisat len...komu niet rady....
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
Pjetro15
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 4.12.2017
Auto: bmw f31 / 320D
Kraj: Banskobystrický

Re: Diagnostika delphi z číny

Piatok, 19. Októbra 2018, 17:15

Zdravím vás , s touto diagnotikou som nakodoval vstreky na mojej e87 všetko v pohode IMU kódy ostali uložené ... a vyriešený problém s trasenim motora na studeno presnejšie neplynuly chod ťažší štart pomohol repas vstrekov na 3kusoch vymenená špička a pridelené nové IMU kódy ..
Použil som ju na viacerych značkách Audi , chevrolet ,škoda,Seat či už na bežne veci ako reset servis intervalov alebo riešenie chýb a nikdy nesklamala myslím že za 30€ super vecička len za kódovanie vstrekov by som toľko zaplatil a takto som za nikým nemusel chodiť a nikoho naháňať urobil som si to vklude keď som poskladal auto na hobby použitie občasné nemôžem povedať nič zlé na ňu ..
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Diagnostika delphi z číny

Utorok, 23. Októbra 2018, 23:15

Pjetro15 napísal:
Zdravím vás , s touto diagnotikou som nakodoval vstreky na mojej e87 všetko v pohode IMU kódy ostali uložené ... a vyriešený problém s trasenim motora na studeno presnejšie neplynuly chod ťažší štart pomohol repas vstrekov na 3kusoch vymenená špička a pridelené nové IMU kódy ..
Použil som ju na viacerych značkách Audi , chevrolet ,škoda,Seat či už na bežne veci ako reset servis intervalov alebo riešenie chýb a nikdy nesklamala myslím že za 30€ super vecička len za kódovanie vstrekov by som toľko zaplatil a takto som za nikým nemusel chodiť a nikoho naháňať urobil som si to vklude keď som poskladal auto na hobby použitie občasné nemôžem povedať nič zlé na ňu ..
Vstreky sa nekoduju. Len sa zapisuje ich regulacna odchylka do DDE. Tot vsjo. S kodovanim u BMW (a ani u inych vozidiel to nema nic spolocne), pretoze ten program nema ziadne logisticke data ohladne jednotiek. Ked hovoris ze pouzivas to na mnohych vozidlach a vela veci si poriesil, asi tam bude nejaky ten servisik vozidiel a asi to nebude zadarmo. Teda predpokladam, lebo asi nebudes mat tolko vlastnych vozidiel.... Na jednej strane sa ti nechce davat 30eur za zapisanie odchyliek vstrekov, na druhej strane si ty za taketo prace nechas rad zaplatit, nebude to tak? :mrgreen:
Nic v zlom, ked sa mylim a je to inak, tak beriem vsetko spat :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
Pjetro15
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 4.12.2017
Auto: bmw f31 / 320D
Kraj: Banskobystrický

Re: Diagnostika delphi z číny

Piatok, 26. Októbra 2018, 09:41

airbone napísal:
Vstreky sa nekoduju. Len sa zapisuje ich regulacna odchylka do DDE. Tot vsjo. S kodovanim u BMW (a ani u inych vozidiel to nema nic spolocne), pretoze ten program nema ziadne logisticke data ohladne jednotiek. Ked hovoris ze pouzivas to na mnohych vozidlach a vela veci si poriesil, asi tam bude nejaky ten servisik vozidiel a asi to nebude zadarmo. Teda predpokladam, lebo asi nebudes mat tolko vlastnych vozidiel.... Na jednej strane sa ti nechce davat 30eur za zapisanie odchyliek vstrekov, na druhej strane si ty za taketo prace nechas rad zaplatit, nebude to tak? :mrgreen:
Nic v zlom, ked sa mylim a je to inak, tak beriem vsetko spat :wink:

práveže to používam iba pre svoje účely v rodine máme dosť aút je to len hobby nerobim nikomu autá za peniaze akurat s tým riešim svoje autá keď je dáky problém prípadne kamaráti zvyknú dobehnúť keď niečo potrebujú zistiť ..
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Diagnostika delphi z číny

Piatok, 26. Októbra 2018, 14:01

ok ok, to bol len taky podryp :smile:
 
Anzsuki
Príspevky: 112
Registrovaný: 27.7.2015
Auto: BMW 118d
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Diagnostika delphi z číny

Pondelok, 5. Novembra 2018, 14:46

Za tie peniaze super vec používam už vyše 3 rokov, či už s programom Delphi alebo Wurth wow urobí čo potrebujem, lepšie ako platiť servisákom 15€ za načítanie chýb, poprípade vymazanie.
BMW e87 118d N47, 105KW
EX: BMW e46 320d SE 100kW
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Diagnostika delphi z číny

Štvrtok, 29. Novembra 2018, 20:37

Anzsuki napísal:
Za tie peniaze super vec používam už vyše 3 rokov, či už s programom Delphi alebo Wurth wow urobí čo potrebujem, lepšie ako platiť servisákom 15€ za načítanie chýb, poprípade vymazanie.

a tu je prave ten rozdiel...nacitanie a vymazanie chyb je velky rozdiel ako nacitanie a poriesenie chyb.....
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Anzsuki
Príspevky: 112
Registrovaný: 27.7.2015
Auto: BMW 118d
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Diagnostika delphi z číny

Piatok, 30. Novembra 2018, 09:34

áno to máš pravdu, nevravím že to vyrieši problémy to nie. Avšak na zistenie daného problému to stačí, hlavne ak sa naskytne situácia keď máš pred barákom odstavené nepojazdné auto.
BMW e87 118d N47, 105KW
EX: BMW e46 320d SE 100kW
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Diagnostika delphi z číny

Piatok, 30. Novembra 2018, 19:49

zistenie problemu? tym myslis ze ti to vypluje nejake nezmyselne cisla s ktorymi sa potom ide na najblizsie forum a ocakava sa ze sa to rovno cez internet aj opravi, hej ?
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných