... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
xener
Autor témy
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

EfficientDynamics OFF

Piatok, 11. Mája 2018, 20:16

Ahojte, naslo sa trosku viac casu, tak som sa trosku pohral s autom (320d Efficient dynamics 120kW).
na otestovnaie novej isty som zmenil servisny interval oleja z 30tkm/24m na 15tkm/18m , ista isla bez zavahania. Tak som sa rozhodol trosku pritvrdit a poriesit priskrtenie motora. 120 vs 135 kW sice nie je nic moc, ale neuskodi :)
takze krok 1: zmena vehicle profile, zrusenie EffDyn zaznamov , zapisanie FA/FP cez esys
zmena_FP.JPG
zmena_FP.JPG (85.28 KiB) 987 zobrazení

krok 2: co na to ista ?
fault_memory.pdf
(173.88 KiB) 60 stiahnutí

ecus.JPG

krok 3: myslel som ze manualne preflashujem vsetky RJ s chybami, ale na skusku som zobral riesenie , ktore ponukla ISTA, flash len DDE
software_update.JPG
software_update.JPG (96.86 KiB) 987 zobrazení

final : flashnutie DDE poriesilo vsetky chyby , odpojil som ISTU a isiel spravit par kilometrov. auto islo ako hodinky, ziadna chyba nevyskocila, takze operacia prebehla uspesne, pacient zije :)
final_test.pdf
(259.45 KiB) 47 stiahnutí


Pozeram teraz po uprave na diesel performance power kit -> 147kW/420Nm, uvidime ci sa podari.
Naposledy upravil/-a xener v Sobota, 12. Mája 2018, 08:49, upravené celkom 1 krát.
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
BRAiK POWER
Príspevky: 98
Registrovaný: 3.2.2018
Auto: Len sechschrchle
Kraj: Zahraničie

Re: EfficientDynamics riesenie

Sobota, 12. Mája 2018, 08:47

V tvojom podaní to znie jednoducho, šikulák si. Ten chip ti potom nerozbrble tie nastavenia? Alebo že by sa chyby RJ vrátili?
-BRAiK POWER-
 
xener
Autor témy
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: EfficientDynamics OFF

Sobota, 12. Mája 2018, 08:57

chyby rj boli koli tomu ze software v dde nesedel s profilom auta a zobralo to so sebou vsetky spojene RJ, ked dostala dde spravny soft, tak aj ostatne boli uz spokojne.
ten DPPK vlasne ani nie je chip, neupravuje sa povodny soft, ale dde dostane novy original bmw, takze sa chyby nemaju preco vratit. len musim vyriesit jeden problem , koli ktoremu bmw dava k tomu kitu novu rj motora
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
BRAiK POWER
Príspevky: 98
Registrovaný: 3.2.2018
Auto: Len sechschrchle
Kraj: Zahraničie

Re: EfficientDynamics OFF

Sobota, 12. Mája 2018, 21:23

Zaujíma ma o aký problém sa jedná keď všetko funguje. Či napíšeš až to vyriesiš? Je to niečo kolo záruky alebo skôr technickejšie? Sorry že sa pýtam jak laik ale zaujíma ma to.
-BRAiK POWER-

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných