... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
armorkingh
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 3.3.2018
Kraj: Trnavský

F01 740iL 240 kw, Škubanie prevodovky pri plynulom zrychlovani

Nedeľa, 8. Apríla 2018, 23:26

Chalani mam takuto otazku:
mam 740i 2009, Auto ide pekne cca vsetko v pohode, akurat ma prevodovka zacina serkať, opisem problem:
Otacky sa nekolisu
Pri 100kmh pustil plyn a pridam rozdiel v otackach takmer 0
Ale, ked dam jemny plny a plynule chcem zrychlovat (vo vsetkych prevodovych stupnov najcastejsie nad 2000rpm) plynovy pedal v pozicii 1/3 auto zacne akoby škubať, proste nezrychluje plynule otacky nekolisu, ibu citim jemne trhanie ako ked sa hrate s plynom na jednicke pri manuali...
Vcera som auto po skoro uplnom vychladnuti nastartoval hodil D a buchli to, dal som R zas to buchlo, pri pusteni plynu auto nestartovalo samo(nezavali sa kotulat) pri stlaceni plynu sa rozhybalo preradil po 2 ku potom nic (zjavne nidzovy rezim). Po vypnuti motoru zamknuti auta a otvoreni, auto islo dalej alo treba. Dnes sme u kamarata vymazali z diagnostiky chybove hlasenie. Auto cestu BA-ds-ba absolvovali bez naznakov doterajsieho subanie, poslednych 10km sa to škubanie vratilo.


dodatocne poznamky: Nerobi to pri jemnejsom prisani alebo silnejsom pridani plynu, ani pri kickdowne.
V disgnostike pisalo chybu nejakeho cidla.
Auto ma najazdene 183tis km. Olej menei pred 7k km.

Za Vaše postrehi ďakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: F01 740iL 240 kw, Škubanie prevodovky pri plynulom zrychlovani

Pondelok, 9. Apríla 2018, 09:13

ake cidlo to bolo???aj si to robil cez origo diagnostiku?
ty tam mas este 6st automat? skuste vyresetovat adaptacie pevodovky mne to pomohlo v niektorych pripadoch
 
armorkingh
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 3.3.2018
Kraj: Trnavský

Re: F01 740iL 240 kw, Škubanie prevodovky pri plynulom zrychlovani

Piatok, 27. Apríla 2018, 21:15

Hej, je tam 6st automat...
Zoberiem to niektory den do BMW na diag a uvidime ci to nieco vypise... Alebo ak na to nietko mate pristroj tak sa ozvite :-) z Okolia DS/BA
 
Užívateľov profilový obrázok
mat3j
Príspevky: 4
Registrovaný: 22.10.2014
Auto: BMW E60, F01
Kraj: Prešovský

Re: F01 740iL 240 kw, Škubanie prevodovky pri plynulom zrychlovani

Utorok, 5. Júna 2018, 22:41

Skúsil by som pozrieť množstvo oleja v prevodovke. Mal som podobné správanie so studeným motorom, trhanie a kolísanie otáčok. Vymenil som olej, problém sa vyriešil. Po skoro rovnakom nájazde 8000km sa to však vrátilo, nakoniec boli zlé tesnenia kde sa olej strácal a zasa začala prevodovka trhať.
 
Pevny
Príspevky: 10
Registrovaný: 4.1.2013
Auto: 530xd
Kraj: Nitriansky

Re: F01 740iL 240 kw, Škubanie prevodovky pri plynulom zrychlovani

Streda, 11. Júla 2018, 10:05

No co ako to dopadlo?myslim ze mi zacina podobny problem
 
armorkingh
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 3.3.2018
Kraj: Trnavský

Re: F01 740iL 240 kw, Škubanie prevodovky pri plynulom zrychlovani

Nedeľa, 24. Februára 2019, 06:47

Takže... Nie je to prevodovka, tá je 100% ná.... mesiac na to sa objavil aj zvuk hrkotanie, myslel som si, že vyfuk.... https://www.youtube.com/watch?v=DsKLNCRaBv4
Tu je presne ten zvuk, akurát je toho a niečo menej ako na tom videu :-D
buduci tyzden dam von turbá a pojde na repas, už k tomu existuje repair kit tak uvidime, čo to zapričinovali aj to škubanie, lebo keď sa mi motor dostane do nudzoveho režimu, kde odpojí turbá tak to ide krásne bez jeiného škubnutia :-D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní