... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
motycz
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 10.4.2017
Kraj: Zahraničie

Chyba zadních brzdových světel

Štvrtok, 5. Apríla 2018, 20:04

Ahoj, rád bych vás poprosil o radu, než to celé zapálím :) Pořád mi to vyhazuje chybu zadních brzdových světel. Brzdy svítí, ale pořád to háže chybu. Tak jsem googlil a našel problémy s kostrou, říkám paráda, to je hračka...Dnes jsem natáhl přídavnou kostru a ejhle...pořád to vyhazuje chybu obou brzdových světel...Jedna věc mi není moc jasná...Patice, která má jít do světel, obsahuje 7 kabelů, to je v cajku. Ale u mojich patic je na obou stranách (levé/pravé světlo) ucvaknutý prostřední kabel, má pro to někdo vysvětlení? Díky moc za každou radu
 
Matej
Príspevky: 26
Registrovaný: 21.11.2010
Auto: Bmw e60 530xd pfl
Kraj: Žilinský

Re: Chyba zadních brzdových světel

Sobota, 7. Apríla 2018, 07:06

Ahoj, základná otázka: kontroloval si fyzicky či sú všetky žiarovky ok? Mám na mysli vybratie a premeranie! Pretože pokiaľ sa žiarovka vypáli v niektorých prípadoch bude svetlo svietiť aj naďalej :idea: s tým, že RJ upraví a presmeruje napätie do niektorej zo susedných žiaroviek :idea: Samozrejme chybu bude hlásiť až do odstránenia závady.
 
motycz
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 10.4.2017
Kraj: Zahraničie

Re: Chyba zadních brzdových světel

Sobota, 7. Apríla 2018, 19:17

Žárovky jsem zkoušel jak přehazovat, tak i dávat nové. Jen abych to upřesnil...Je to preLCI takže patice s 6ti piny. Pokud jsem dobře googli, tak pin č.4 je pro brzdové světla, ale nikdy jsem na něm nenaměřil ani prd...přímo do tohoto pinu byl přiveden ještě jeden kabel předchozím majitelem, který se pokoušel tohle asi taky nějak řešit...Ještě základní otázka, kolik žárovek by mělo svítit po sešlápnutí brzdového pedálu? Mně svítí jedna...a je tam ještě jedna žárovka, která nesvítí nikdy, při aktivaci jakéhokoliv světla. Z toho důvodu si myslím, že patří k brzdovému světlu a pinu č.4. Jenže do tohoto nejde proud. Proč? Mám tři adepty, prostě ten kabel je někde přerušen, ale to by musel být i na druhou stranu, protože tam taky není šťáva. Další možnost by mohl být brzdový spínač? Třeba je nějaký "dvoupólový"? A nebo poslední, špatný LM modul...
Nebo taky úplně něco jiného, o čem nemám ponětí :D
Chyba na iDrive: Brake light left failure! Brake light right failure!
Přikládám fotku konektoru.
Obrázok
 
motycz
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 10.4.2017
Kraj: Zahraničie

Re: Chyba zadních brzdových světel

Piatok, 20. Apríla 2018, 07:22

Nikdo žádné nápady? Začíná mě to celkem rozčilovat :) Nebo myslíte si že by odkódováním checku žárovek mohlo zmizet?
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Chyba zadních brzdových světel

Piatok, 20. Apríla 2018, 07:26

Ak nefunguje vôbec niektorá žiarovka, bude zablokovaný výstup v LM... Daj to na origo diag, či nepíše short circuit... Ak áno, treba to riadne skontrolovať a potom urobiť reset kurzschluss...
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Chyba zadních brzdových světel

Piatok, 20. Apríla 2018, 13:09

Presne tak ako pise PetoK, prever najskor diag ci nie je skrat. Poslednu dobu chodi za mnou vela ludi co si nasekaju do svetiel rozne cinske LEDky ktore po chvilke nesvietia a je zapisany skrat...
Nemal si nahodou aj ty LED pred tym v svetlach ?
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
motycz
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 10.4.2017
Kraj: Zahraničie

Re: Chyba zadních brzdových světel

Piatok, 20. Apríla 2018, 18:36

No právě že tam jsou světla, které mají ledkove směrovky, ale když tam dám originál světla, tak to pořád nefunguje, půjde to smazat čínskou inpou? Zítra bych to vyzkoušel případně poprehazovat
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Chyba zadních brzdových světel

Piatok, 20. Apríla 2018, 19:26

Ak tam je short circuit, nie.
 
motycz
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 10.4.2017
Kraj: Zahraničie

Re: Chyba zadních brzdových světel

Piatok, 20. Apríla 2018, 19:47

Chyby co to vypsalo jsou 9CBB a 9CBC...je tu někdo z pohraničí, kdo by mi pomohl to poslat do věčných lovišť prosím?
Jinak díky všem za postřehy!
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Chyba zadních brzdových světel

Piatok, 20. Apríla 2018, 20:10

co je to cinska inpa? nemyslis skor cinskt K+DCAN kabel z ciny?
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Chyba zadních brzdových světel

Piatok, 20. Apríla 2018, 20:22

Odkial si ? Ak to máš blízko do ZA, viem to poriešiť...
 
motycz
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 10.4.2017
Kraj: Zahraničie

Re: Chyba zadních brzdových světel

Piatok, 20. Apríla 2018, 20:36

ano K+DCAN kabel...říkám tomu čína :)
ZA? to je zkratka pro žilinu? Já jsem asi 30 km od Dubnice, tak bych si musel udělat výlet
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Chyba zadních brzdových světel

Piatok, 20. Apríla 2018, 20:48

Áno, Žilina...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných