... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 17. Apríla 2018, 19:05

Inak hento prečo ma stále Samsung iný chipset u nás a v USA som nepochopil.. Príde mi to zbytočne dezinformovanie zákazníka.. Proste predávať pod rovnakým názvom rôzny HW mi nepríde dobré riešenie.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11989
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 17. Apríla 2018, 19:38

Killo napísal:
ale stale su to synteticke testy, telefon s mensou bateriou ale s dobrym signalom sa vybije o dost pomalsie nez telefon s vacsou baterkou ale horsim signalom. Kvalita signalu spravi dost velky rozdiel v realnej vydrzi

tak toto som fakt netusil :-O :-O to je dobra haluz

a notebookcheck su velmi dobri veru :thumbup: sem tam tam kuknem nejaky test a maju to paradne spracovane a plno toho
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Autor témy
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 17. Apríla 2018, 21:15

Fuxxo napísal:
tak toto som fakt netusil :-O :-O to je dobra haluz
To si si ešte nevšimol, že keď si niekde na chate alebo v miestach s horším signálom baterka ide pekne do pečka?
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 01:01

//MPower napísal:
Inak hento prečo ma stále Samsung iný chipset u nás a v USA som nepochopil.. Príde mi to zbytočne dezinformovanie zákazníka.. Proste predávať pod rovnakým názvom rôzny HW mi nepríde dobré riešenie.
Seriozne sa ides zase zakopat este hlbsie na tomto fore? aby som nebol len zly, tak Ti velkoryso objasnim dovody:
- najcastejsie spominany dovod (hlavne na SVK pseudo-technologickych-portaloch) - Samsung nestiha vyrobit dostatok cipsetov - je to bullshit
- pravy dovod je siet typu CDMA v US, na to Samsung nema technologie, tak si licencoval patenty od Qualcommu. Kedze Samsung zacal pouzivat modemy integrovane v SOC (vsetko v jednom - modem je integrovany na 1 plosaku s ostatnymi komponentami), z viacerych logickych aj ekonomickych dovodov je je jasne ze je v tomto pripade lepsie pouzit priamo cely SOC od Qualcommu s integrovanym CDMA modemom. Pouzit CPU/SOC z medzinarodnej verzie - Exynos a len vymenit modem je kvoli integracii pravdepodobne velmi nerentabilne (+platit licencie).

No a preco zmienka o tom, ze sa tu zase zahrabavas kydanim na dezinformacie, ale pritom hovno vies:
http://www.techtimes.com/articles/18322 ... tivity.htm
http://bgr.com/2017/11/14/iphone-x-spee ... -vs-intel/
EPL robi TO ISTE, ibaze sa o tom SKORO NEHOVORI narozdiel od Samsungu (teda minimalne uvazujem ze ak by sa o tom co i len sepkalo, tak ty ako najsamvacsi Epl guru a druha inkarnacia Pistu Jobsa by si o tom iste vedel).

Inak sa tu ides ohanat kydanim na dezinformacie Samsungu (lebo sak Samsung, zejo), pritom je to uuuuplne bezna prax napriec odvedviami - ty si nekupujes komponenty, ty si kupujes zariadenie ako celok, ktore ma splnat urcite atributy a funkcionalitu +-nejaka nevyrazna odchylka, takze ti moze byt jedno ci tam mas az klobasu z jednorozca zabudovanu, ak to robi to co to robit ma.

A dokonca predstav si, ze Samsung pouziva dokonca 2 typy fotakov v S9 - od Samsungu a od Sony, a ty dopredu ani nevies ktory v telefone budes mat ! To je ale spinava dezinformacna kampan, ze ?!?!?!
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 01:04

pistacik11 napísal:
To si si ešte nevšimol, že keď si niekde na chate alebo v miestach s horším signálom baterka ide pekne do pečka?
na jablcku ma tak napikacu baterku ze to horsie uz byt nemoze , snazi sa to nevnimat :mrgreen:

to je inak sranda ked ma nejaky vyrobca zle optimalizovane modemy/anteny (ano hovorim o svojom skrachovanom HTC), si na 4G niekde v pivnici, ides si refreshnut feed na instagrame a doslova citis ako ti telefon ide vzblknut v ruke, modem tomu podkuri riadne :D
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11989
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 08:47

pistacik11 napísal:
To si si ešte nevšimol, že keď si niekde na chate alebo v miestach s horším signálom baterka ide pekne do pečka?

nie lebo sak ja nechodievam nikam kde je horsi signal :-D takze som si to fakt nevsimol nikdy :-O
Killo napísal:
na jablcku ma tak napikacu baterku ze to horsie uz byt nemoze , snazi sa to nevnimat :mrgreen:

to je inak sranda ked ma nejaky vyrobca zle optimalizovane modemy/anteny (ano hovorim o svojom skrachovanom HTC), si na 4G niekde v pivnici, ides si refreshnut feed na instagrame a doslova citis ako ti telefon ide vzblknut v ruke, modem tomu podkuri riadne :D
hej, vydrzi mi len dva dni, takze to aj tak musim nabijat :-P :-D
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 16:25

Killo napísal:
No a preco zmienka o tom, ze sa tu zase zahrabavas kydanim na dezinformacie, ale pritom hovno vies:
http://www.techtimes.com/articles/18322 ... tivity.htm
http://bgr.com/2017/11/14/iphone-x-spee ... -vs-intel/
EPL robi TO ISTE, ibaze sa o tom SKORO NEHOVORI narozdiel od Samsungu (teda minimalne uvazujem ze ak by sa o tom co i len sepkalo, tak ty ako najsamvacsi Epl guru a druha inkarnacia Pistu Jobsa by si o tom iste vedel).

Tebe výplata neprišla alebo čo? :D Rád to poučím priateľsky v omyloch :) To že Apple používa iné modemy mi nemusíš rozprávať to viem skoro od dňa kedy tak učinili.. Dokonca keby si nevedel tak napr. do iPhonov 7 vyrábali CPU resp. SoC u Samsungu aj TSMC, potom sa zistilo že tie u Samsungu sú na picu nakoľko Samsung nemal tak dobre zvládnutý 14nm proces ako TSMC a iPhony s SoC od Samsungu mali mierne väčšiu spotrebu batérie, tak Apple už robí iba u TSMC. Dôležité ale je že aj keď tie SoC vyrábali rôzne spoločnosti, tak vyrábali presne to isté podľa návrhu od Applu. Rovnako nie je žiadne tajomstvo že do niektorých iPhonov ide displej od LG a inde od Samsungu ale opäť parametre musia byt na chlp rovnaké. (Do iP X ide OLED výhradne od Samsungu)... No a 90% iPhonov ma modem od Intelu (aj keď je napiču podľa mňa ale o tom potom) a pre pochopiteľne spory s QC to bude čoskoro 100%..

No a potom tu prídeš ty, a ideš porovnávať modem s kompletným SoC a obhajovať Samsung ako keby si objavil Ameriku :D Ako to že Apple používa iný modem sa dá pochopiť (aj to len v min prípadoch) nakoľko užívateľa aj tak modem pri výbere telefónu nezaujíma že.. Naviac by mali mat rovnaké parametre a prenosové rýchlosti (podla Applu). Ale modem nemení žiadne hlavne PARAMAETRE dpč! Ale pokial ma telefón kompletne iný SoC (procesor, grafický čip atd atd..) tak ten telefón môže mat v rôznych prípadoch rôzny výkon, rôzne výdrže batérii a podobe nakoľko to je ta najhlavnejšia vec vôbec v telefóne.. A áno je to minimálne pre mna zavádzajúce predávať to pod rovnakým názvom úplne niečo iné lebo keď si prečítam recenziu na základe ktorej sa rozhodnem kúpiť ten telefón tak nechcem byt potom doma prekvapený prečo mi o hodinu menej na wifi drží baterka ako v recenziách, prečo mám v rovnakom benchmarku menšie skóre ako som čítal v recenziách a podobne.. Porovnávať to s modemom od 2 výrobcov sa to nedá ani omylom.. Vidíš že Apple len dal vyrábať Samsungu to iste (SoC) a už len toto dokázalo spôsobiť horšiu vydrž batérie a rozdiel vo výrobkoch, kompletne iný SoC je úplne iný telefón z vnútra.. Hotovo. Pokial bude Samsung dávať baterky od 2 výrobcov ale budú mat rovnaku kapacitu tak mi to bude u prdele ako iný modem na iPhone...
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 16:49

ty si spadol z jahody asi ked si bol maly. fakt uz nemam slov
Tie modemy v Epli sa lisia kvalitou signalu, su testy kde je vidiet jasny prepad na Intel modeme (alebo aj opacne, kazdopadne testy ukazuju ze NIE SU rovnake tie modemy). Plus je tym padom ovplyvnena aj vydrz baterie. A ano, ked apple pouzival SOC od 2 vyrobcov, bolo niekde na krabici napisane od koho to je?
Lebo Samsung jasne deklaruje aky typ SOC tam mas, vidis to priamo na krabici a myslim ze NIKTO ta nedonuti kupit si ten ochudobneny, kludne chod na net a kup si z ebayu Exynos verziu (ze ti v US nepojde CDMA to je uz tvoj bordel). Takze neviem o akej dezinformacii tocis stale....

no a takto. My co zijeme chudobne bezduche zivoty absolutne nepotrebujeme riesit ci tam mam xyz zalebo zyx procak, ci to vydrzi o 1hodinu bezducheho browsovania viac. Ze to ma o 300 bodov v benchmarku viac ci menej ? WTF vole? Co ti to v reale prinesie? Ta architektura je stale rovnaka, ze su tam odchylky to jebal pes. Aspon potom clovek co chce samsung nemusi po predstaveni cakat pol roka kym si ho aj realne moze kupit, lebo najsamlepsi Apple si da vsetko vyrabat od 1 dodavatela
Vidim ze ty si davas zalezat na to aby ti ajfen vyrenderoval videjko ako najrychlejsie vie, tak si kludne priplat za spickovy model a onanuj si na tom (mozes si to natocit a vyrenderovat, yo dawg).
Ja si idem na skusku kupit Xiaomi za 130 evri, ak sa osvedci vsetky tieto predrazene kokotiny vyhodim z okna a radsej si kazde 3 mesiace kupim nove vonave Xiaomi za kilo a budem vysmiaty.
A ty sa hlavne uz nevyjadruj k tomu co samsung robi, v zivote by si si samsung nekupil aj keby ku galaxii pribalil zlatu tehlu, tak fakt neviem naco sa tu rozdrapujes
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 17:25

Načo by Apple mal udávať výrobcu SoC na krabicu keď sa jednalo (na rozdiel od Samsungu) o to iste SoC? :D Samsung uvádza na krabici od akého výrobcu ma pamäte, reproduktor a podobne? :)

Ako môže byt architektúra u dvoch rôznych SoC navrhnutým úplne druhým rovnaká? Vieš čo je architektúra?

Btw.. keď si myslíš že telefón za 130ecka sa môže rovnať telefónom za 500+ ecka tak si mimo.. Určite lepšie je kúpiť raz ročne lepší telefón ako 3x ročne a lacný..

Prečo by som sa nevyjadroval k tomu čo Samsung robí? Keď nemám Samsung tak nemám právo či čo? :D Už som napísal že to neuznávam dva rôzne SoC v jednom a tom istom telefóne a že veľa ľudí to môže zmýliť. Aspoň že ich nepredáva oba aj u nás..
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 18:02

telefon od ksiaomi za 130€ sa nevie vyrovnat ajfónu lebo nevie renderovat videa na pockanie :) smrtelnikom ksiaomi alebo huašmejd luxusne 2 roky posluzi na to na co ma
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 18:28

Pokial berieme telefón len na volanie a SMS tak áno :D Potom stačí aj Nokia 3310..

Mi sa tu ale bavíme 3x 130ecka ročne za telefón namiesto 1x 400ecka..
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 18:32

neviem kde si vydedukoval ze tie lacne telefony je treba menit 3x do roka :) nahodou redmi 3S drzi viac ako rok aj bateria je na tom vyborne, zatial najlepsi telefon za par euro aky som kedy mal v ruke
 
Užívateľov profilový obrázok
jkk
Príspevky: 2867
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: E91 330xd
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 18:53

xiaomi redmi 4 po 1,5roku baterka 4dni, ked mam dual sim tak 2,5 dna vsetko slape bez jedneho zamrznutia ci restartu za 190€ som lepsi telefon nemal, navyse tak vyladeny android som ani necakal...apple som nemal neviem sa vyjadrit ci je hodny tolkych penazi to nech hodnoti niekto iny, mne za tie peniaze nestoji ani apple ani samsung..

mpower ty co prispevok to pycovina uvedomujes si to? si sam spavis nejaky zaver, ze 130€ telefon sa automaticky musi menit 3x rocne a preto je lepsie mat 500€...z kade si to takto zaskatulkoval? ci len tak ako obycajne, lebo sa ti to tak hodi v prispevku? fakt nechapem tvoje ucinkovanie na tomto klube niekedy...
EX: E91 330xd `08
EX: E46 330i `00
EX: E46 323i `99

Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 19:02

Jkk sám picoviny píšeš! Sak čítaj vôbec čo píšeme a potom reaguj a súď niekoho! Škoda sa baviť s niekým kto nevie ani čítať či pochopiť o čom je reč ale mudrovať ide :thumbup:

Sám Killo napísal že radšej dá za rok 3x 130ecka za telefón a bude mat stále nový ako raz 400ecka a starý. Na to som ja napísal že za mna je určite lepšia varianta 1x 400ecka a mat ročný telefón ako mat stále nový po 130ecka.
 
Užívateľov profilový obrázok
100RM
Príspevky: 1512
Registrovaný: 2.8.2006
Auto: e61 550i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bublina

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 18. Apríla 2018, 21:20

Ja len neviem kde si videl špičkový ajfon za 400€ každý rok :-D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných