... všetko o BMW ...

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
pegass325
Autor témy
Príspevky: 624
Registrovaný: 24.12.2008
Auto: E34 525TDs
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

IHKR/F3

Nedeľa, 15. Apríla 2018, 11:57

Ahojte, obávam sa, že mi asi nikto neporadí, ale za opýtanie nič nedám. Jedná sa mi o problém s kúrením. Väčšinou majú ľudia opačný problém ako ja, že im jedna stana nekúri :smile:. Mne zase kúri ľavá strana aj keď netreba. Cez zimu to fungovalo ako má, a ako sa oteplilo zas to blbne. Ľavá strana začne kúriť, resp. neuzatvorí sa ventil kúrenia pre ľavú stanu. Neraguje na otáčanie gombíka kúrenia, ani v krajnej dorazovej polohe ho neuzavrie. Proste v jedem moment to ide a zrazu sa ventil (preruší sa napajánie z IHKR) a valí sa voda na plné gule cez radiátor.
Pravá strana funguje stále bez problémov. Ventily sú funkčné, vo vnútri ako nové. Nejedná sa o mechacnikú závadu ale elektrickú. Podľa ETM sú tam 4 čidlá teploty, dve vo vnútri kúrenia (ľavá/pravá strana), jeden pre teplotu vonkjašieho vzduchu (predpokladám teplota vzduchu nasávaného do kúrenia) a jeden senzor na výparníku klimatizácie. Čidlá som meral na konektore IHKR a síce neviem nominálne hodnoty, ale minimále ľavá/pravá stana na tom boli rovnako.
Dávam si otázky:
Prečo to začalo blbnúť až keď sa oteplilo?
Ak je to kôli vonkajšej teplote, je tam len jeden senzor, prečo blbne iba jedna strana?
Samotný modul má poruchu.
BMW E34 525TDs '92, 1,5BAR+CHIP (STN Customs)
BMW E30 316i + LPG, '90
ex BMW E39 525tdsAT, '98

------------------------------------
Obrázok
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: IHKR/F3

Nedeľa, 15. Apríla 2018, 13:27

Pozhanaj si inú RJ, sú to stariny,často KO
 
Užívateľov profilový obrázok
pegass325
Autor témy
Príspevky: 624
Registrovaný: 24.12.2008
Auto: E34 525TDs
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: IHKR/F3

Pondelok, 16. Apríla 2018, 09:40

Hej, to prvá vec čo idem skúsiť.
BMW E34 525TDs '92, 1,5BAR+CHIP (STN Customs)
BMW E30 316i + LPG, '90
ex BMW E39 525tdsAT, '98

------------------------------------
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní