... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
horec
Príspevky: 26
Registrovaný: 27.1.2017
Kraj: Žilinský

Re: E39 aku?

Utorok, 3. Apríla 2018, 09:40

napster suhlasim, ale na niektore veci clovek pride vekom alebo skusenostam, moj nazor je taky, ale ked citam, ze k akemu ucelu by malo to bmw sluzit tak si nemyslim, ze je to zrovna najvhodnejsia volba
 
Speed320i
Príspevky: 275
Registrovaný: 3.5.2012
Kraj: Košický

Re: E39 aku?

Štvrtok, 5. Apríla 2018, 15:12

Niečo veľmo zaujímavé, keď dokončíš dom :wink:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... um=android

Dieses Angebot habe ich bei mobile.de gefunden:

BMW 540i E39 V8 Individual im Topzustand
Erstzulassung: 08/1997
Kilometerstand: 159.750 km
Kraftstoffart: Benzin, E10-geeignet
Leistung: 210 kW (286 PS)

Preis: 8.950 €
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E39 aku?

Pondelok, 9. Apríla 2018, 14:13

Na margo starych aut a image.
Ludia sa ma pytaju preco jazdim na e46 compact ked mam doma f01/w221. Po prevezeni a zoznameni so spolahlivostou a servisnymi nakladmi sa uz odpovede nedozaduju.
A aj tak mi je jedno, co si kto mysli :) Tym som chcel povedat, ze kupuj nehrdzavy diesel v manuale ;)
 
Speed320i
Príspevky: 275
Registrovaný: 3.5.2012
Kraj: Košický

Re: E39 aku?

Pondelok, 9. Apríla 2018, 19:49

PeqpeK napísal:
Na margo starych aut a image.
Ludia sa ma pytaju preco jazdim na e46 compact ked mam doma f01/w221. Po prevezeni a zoznameni so spolahlivostou a servisnymi nakladmi sa uz odpovede nedozaduju.
A aj tak mi je jedno, co si kto mysli :) Tym som chcel povedat, ze kupuj nehrdzavy diesel v manuale ;)

Maš 100 bodov, tiež som toho názoru. Na image a ego je najlepšie dnes kúpiť samozrejme čo najnovšie auto, ale tým sa nechcem nikoho dotknúť. Poznám však ľudí, ktorí si zoberú nemalú pôžičku na auto!! len aby nevyzerali ako socky medzi kamarátmi (neviem či sú to skutočne tí praví kamaráti ale okej). A tiež sa čudujem mojim susedom, ktorí si pokúpili nové motore a týždenne ich preštartujú max v sobotu/nedeľu ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E39 aku?

Utorok, 10. Apríla 2018, 11:46

Optimalizacii nakladov vozenim sa na lacnom aute chapem. Comu ale nechapem je, naco mat doma sedmu ked ju nemozes/nie si ochotny zivit na denne jazdenie? Nie su to potom zbytocne vyhodene peniaze, co je prave vec, kt sa chces vyhnut?
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: E39 aku?

Utorok, 10. Apríla 2018, 13:12

pan chcel auto na pracu a tam bmw nema co ponuknut,
bmw je na to ked si chcete uzit jazdu alebo sa prezentovat (hovorte si o povrchnosti co chcete ale vase auto je v istej miere vasa vizitka)

ale ak to teda musi byt E39, tak za co najmensie peniaze pri co najlepsom stave a je to jedno aky motor kedze pri stavbe to bude hlavne potrebovat jazdit a prenasat veci
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E39 aku?

Utorok, 10. Apríla 2018, 13:19

Ja len tolko, ze nechapem naco riesit na na ucely stavbu domu stary vrak ako je E39, kde treba furt nieco opravovat... nebudte uz zaslepeni, ze sa da najst bezporuchovy kus. NEDA. A ak ano, cena je nezmysel...
Kup si hocijake zachovale berlingo, prip. este lepsie dodavku, proste auto ktore nebude mat milion KM, to urcite vyuzijes viac a ked to zoderies, mozes to hodit do srotu... tak to urobilo viac známych a na normalne jazdenie mali solidne nove auta.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E39 aku?

Utorok, 10. Apríla 2018, 22:37

voMacK napísal:
Optimalizacii nakladov vozenim sa na lacnom aute chapem. Comu ale nechapem je, naco mat doma sedmu ked ju nemozes/nie si ochotny zivit na denne jazdenie? Nie su to potom zbytocne vyhodene peniaze, co je prave vec, kt sa chces vyhnut?

Jazdit 70+ k km by som kazde novsie auto po 3r odpisal. A su strasne narocne na udrzbu. Takto tie km loadbalancujem, ked idem sam berem male auto, ked idem dovolenkovat beriem velke. Ked na vylet, tak kabrio. F01 sa nedozije ani tretiny km ako stare klasiky...

Tuto kolega od ziliny musi strasne kyble opravovat, necudujem sa, ludia s tymito autami riesia kazdych 10e.

Denne som dral e39, nesetril som ju, za 2r som do nej musel dat novy remen a kladky a brzdove hadice. E36 za 1,5r vobec nic, E46 za 1,5r vypytala zhavenie a predne ramena.
E39 528 stala pred 3r 1500e, E36 is compact v pakete pred 3r 700e, E46 320td v pakete pred 1,5r 2200e. Tak mi netvrdte, ze sa neda zohnat lacne, nehrdzave a spolahlive :)
Staci si zajst do Deutschlandu a nebrat prvy kybel, co vidis. Predrazene slovenske kyble, co si ludia myslia, ze cena servisu im zvysuje hodnotu auta su uplne mimo :)
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E39 aku?

Streda, 11. Apríla 2018, 08:12

Ja chapem, ze jazdisl vela. Ja robim cez 40k km rocne. Ale proste naozaj nerozumiem tomu mat 7er, co je idealne auto na daily a nevyuzivat ho ako daily. To mi pride ako mat m3 a chodit na tom len po rozky do Tesca. Ale chapeme sa.. :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E39 aku?

Streda, 11. Apríla 2018, 11:28

Kazdy mame inu predstavu o daily, tym to bude :)
 
jalfons320
Príspevky: 449
Registrovaný: 6.6.2018
Auto: som rozbil :(
Kraj: Bratislavský

Re: E39 aku?

Streda, 6. Júna 2018, 15:44

sysell napísal:
Kupit e39 je o rom ze ju chcem, je to uz auto pre fanusika priaznivcov uz klasiku. To meni auto ekonomicke na rozmyslanie ze kolko co stoji, co sa moze pokazit. Je to proste vydojeny crep, kupit zachovalu sa mozno da a ten bude aj viac stat a zratam ich na jednej ruke a aj tak sa moze jebat.
O hanbe jovorim v tom pripade ze sa stretavam s nazorom ze mam 20 rocne bmw a citam sa ze.som frajer lebo je tu tupa masa ktora vidi bmw a mysli si ze stoji z nejakeho dvododu majetok. Vid osoba ktora zavidela idej ako ma jednotkove 1.6 a ked som povedal ci nejebe ze to bmw stoji menej ako ten pezot.co ma zrazu otvorena papula bolo ticho. Tak isto tu vidim nazory ze ked nikede pridem na e46 je to proste iny pocit. Ja hovorim ze jento cigansky pocit. Ked to auto mas ok, ja mam pomaly 20 rocnu budu a jeben na to aj ked som siel do ba na obchodne stretnutie pripadal som si fakt na hovno. Ale kupovat si auta ako e39 s tym ze chcem bmw lebo image pripadne tam jebnem plyn je trapne.

presne ako pises, napriklad v BA je trapne prist na starom aute, ovela viac zaujmes zanovnou napr octaviou/kiou/atd, vacsinou si stare bmw kupuju mimobratislavski frajeri, bratislavak si lizne mlade/nove a ma klud, lebo inak sa mu v praci smeju ... tu sa na to dost pozera, najma medzi vyssie postavenymi ludmi
 
germancars
Príspevky: 614
Registrovaný: 28.9.2011
Kraj: Bratislavský

Re: E39 aku?

Streda, 6. Júna 2018, 16:56

jalfons320 napísal:
presne ako pises, napriklad v BA je trapne prist na starom aute, ovela viac zaujmes zanovnou napr octaviou/kiou/atd, vacsinou si stare bmw kupuju mimobratislavski frajeri, bratislavak si lizne mlade/nove a ma klud, lebo inak sa mu v praci smeju ... tu sa na to dost pozera, najma medzi vyssie postavenymi ludmi
Takych "lovatych" poznam viac. Q7ma, 40tka na krku,Ajfon, Ajmek, velky cavo. A ked ich spoznas blizsie zistis , ze maju len tu Q7mu a tretinu trojizbaciku niekde mimo BA. Odvtedy sa z takych smejem ;) Typicky menezeris bratislavsky co toci prachy, ale v reale zobracik. Zato mam spoluziakov a celkom dost vela ludi z mojho okolia, ktori chodia do prace na kolobezke maju 30 a po 2-3 byty v Bratislave pokupene.. Splatene.
 
jalfons320
Príspevky: 449
Registrovaný: 6.6.2018
Auto: som rozbil :(
Kraj: Bratislavský

Re: E39 aku?

Streda, 6. Júna 2018, 19:28

germancars napísal:
Takych "lovatych" poznam viac. Q7ma, 40tka na krku,Ajfon, Ajmek, velky cavo. A ked ich spoznas blizsie zistis , ze maju len tu Q7mu a tretinu trojizbaciku niekde mimo BA. Odvtedy sa z takych smejem ;) Typicky menezeris bratislavsky co toci prachy, ale v reale zobracik. Zato mam spoluziakov a celkom dost vela ludi z mojho okolia, ktori chodia do prace na kolobezke maju 30 a po 2-3 byty v Bratislave pokupene.. Splatene.
Totalne si to vystihol. presne tak, dnes je in skor mat poriesene byvanie rodinu a vsetky veci okolo. a jedna z tych tisic veci aj nove/mlade auto a nie pajta, kde kazdy tyzden skumas na inom kablovom zvazku ake ti to dava napatie alebo preco to zas ide do nudzaku/dymi/netaha/svietia kontrolky. chlapcov jednou nohou v kriminale na autach v hodnote dvojizboveho petrzalskeho bytu do uvahy neberiem. Typek na kolobezke moze byt tazko za vodou ale cavenko s E90 za 4500e+dovoz si mysli o nom, ze je chudak :) Veci sa menia nastastie uz aj tu.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 693
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: E39 aku?

Streda, 6. Júna 2018, 20:24

hej, tiež som počul také názory od sociek v škodovkách, že mám staré BMW..... a čo ? mne sa páči, tak ho mám... mám u piči, či to niekomu príde staré...
:thumbup: =D>
A tiež sa prikláňam k názoru ako väčšinu predo mnou že pri stavbe domu a všetkých tých veciach okolo je určite lepšie dačo staré, lacné, jednoduché na údržbu a nie E39.
Zober si že budeš mať toho nad hlavu pri všetkých veciach okolo stavby a čo ak Ti naraz na E39 čosi pustí a ty budeš musieť byť 1-2 týždne bez auta. Hoci ho budeš potrebovať?
 
eld
Príspevky: 763
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: E39 aku?

Štvrtok, 7. Júna 2018, 06:45

Co je na E39 zle? mam takmer 7 rokov preklinanu E39 525tdsA a to je u mna etalon spolahlivosti, nesetrim ho a davam mu potrebnu udrzbu a za tie roky sa neriesili ziadne poruchy okrem pretesnenia cerpadla a nastavenia rozvodov.

Na stavbu E39 tds touring a neni o com, smiesne naklady na udrzbu a dobra spolahlivost.

nepoviem keby sa tu bavime o E60/1 to uz by som si buchal hlavu :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných